Pistolety maszynowe ASG elektryczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Pistolety maszynowe ASG elektryczne

Skąd wzięła się popularność pistoletów maszynowych ASG?

Pistolety maszynowe ASG na dobre zagościły w rozgrywkach airsoftgun. Lekkie konstrukcje o zwartej budowie charakteryzują sporą siłą ognia i dobrą celnością, skutecznie wspierając repliki karabinków na symulowanym polu bitwy.

Komu przyda się elektryczny pistolet maszynowy ASG?

Repliki pistoletów maszynowych o napędzie elektrycznym dobrze sprawdzą się podczas działań na krótszym dystansie, w budynkach lub gęstych zaroślach. Podobnie jak ich bojowe pierwowzory mają służyć do starć na bliskim dystansie, zastępując lub uzupełniając klasyczne pistolety. W przeciwieństwie do tych ostatnich są wyposażone w kolbę, która daje dodatkowy punkt podparcia, co pozwala na celniejsze strzelanie do oddalonego przeciwnika.

Repliki pistoletów maszynowych są zwykle wyposażone w szyny montażowe, za pomocą których można zamontować dodatkowe akcesoria, takie jak: celowniki optoelektroniczne, latarki lub wskaźniki laserowe.

W airsofcie repliki pistoletów maszynowych najczęściej wykorzystywane są do walki na bliski dystans (CQB, close-quarters battle). Pozwalają zasypać wyłaniającego się zza rogu przeciwnika celnym gradem kulek, nie dając mu czasu na reakcję. Zaletą jest również magazynek mieszczący kilkaset kulek oraz możliwość zamontowania baterii o większej pojemności niż w klasycznym pistolecie.

Czym się wyróżniają elektryczne pistolety maszynowe ASG?

Podobnie jak w przypadku replik karabinków, elektryczne pistolety maszynowe do airsoftu wykorzystują mechanizm (gearbox), który naciąga sprężynę z tłokiem. Ten ostatni spręża powietrze w komorze, napędzając kulki. Dzięki zasilaniu z baterii cały mechanizm może pracować w trybie ognia ciągłego z dużą szybkostrzelnością. Ograniczeniem są jedynie pojemność baterii i magazynka. Na szczęście i jedno i drugie można łatwo wymienić podczas rozgrywki.

Repliki pistoletów maszynowych od elektrycznych replik karabinków różnią się zwykle rozmiarami, niższą masą oraz mniejszą prędkością wylotową kulek. Powoduje to, że pistolety maszynowe nie zawsze sprawdzą się w otwartym terenie i na większych dystansach. Będą jednak niezastąpionym wsparciem podczas zwarcia w pomieszczeniach. Zwłaszcza, że podczas rozgrywek zwykle są wprowadzane limity w starciach na bliskie dystanse. W tej sytuacji pistolet maszynowy będzie doskonałym narzędziem do zdobycia przewagi nad przeciwnikiem mogącym skorzystać jedynie z repliki pistoletu.

Replika pistoletu maszynowego na zimę

Niezależnie od wybranej repliki największym wyzwaniem pozostaje strzelanie w niskich temperaturach. Tu akurat wybór zasilania elektrycznego może zapewnić przewagę. Repliki wykorzystujące do strzelania CO2 lub green gas mogą odmówić posłuszeństwa w bardzo niskich temperaturach.

Oczywiście akumulatory do ASG (zwłaszcza starsze niklowe pakiety) w mroźną pogodę rozładują się szybciej niż w lecie, jednak nowe akumulatory litowe poradzą sobie z trudnymi warunkami znacznie lepiej. Dodatkowo chroniąc ogniwo przed mrozem wydłużymy jego żywotność, co sprawi, że wybór elektrycznej repliki da nam dodatkową przewagę nad przeciwnikami uzbrojonymi w „gaziaki”.

FAQ

Jako że są to konstrukcje mniejsze od karabinków warto wybrać taki model, który będzie dobrze leżał w rękach. Istotne też będzie dobre ogniwo, akumulator powinien zapewnić nam stabilne zasilanie nawet podczas dłuższej rozgrywki.

To zależy od konkretnego modelu i producenta. Sugerujemy wybierać konstrukcje o sprawdzonej niezawodności.