Breloki na gazy pieprzowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Breloki na gazy pieprzowe – miotacz w pogotowiu

Co to jest obrona konieczna?

To działanie polegające na odpieraniu bezpośredniego, bezprawnego ataku na człowieka lub jakąkolwiek istotną dla niego, chronioną wartość. W grę wchodzi także obrona kolegi, nieznajomej osoby czy mienia. Tyle odnośnie zapisu prawnego, a co to oznacza w konkretnej sytuacji? Jeśli agresja napastnika skierowana jest na Ciebie lub inne osoby w otoczeniu, możesz użyć dozwolonych środków samoobrony, takich jak na przykład gaz pieprzowy.

Po co brelok do gazu pieprzowego?

Miotacze gazu pieprzowego to skuteczne środki strzegące Twojego bezpieczeństwa. Ich obecność w kieszeni, torebce czy plecaku daje psychiczny komfort, bo masz świadomość, że w sytuacji zagrożenia możesz zareagować. Skuteczne działanie wymaga jednak szybkiego dostępu do gazu. Ten zyskasz tylko wtedy, kiedy umieścisz miotacz w kieszeni lub kaburze labo skorzystasz z breloku z gazem.

Opakowanie z gazem ulokowane w breloku stanowi idealne rozwiązanie, kiedy zależy Ci na dyskretnym i swobodnym trzymaniu go przy sobie. Chociaż posiada niewielką pojemność (zazwyczaj 16 ml), to przy odpowiednim stężeniu OC w gazie, na przykład o wysokości 10%, zapewni wymaganą niezawodność. Miotacz zabezpieczony obudową, wyglądającą jak typowy breloczek, może być dopięty do kluczy domowych lub samochodowych. W niebezpiecznych okolicznościach pozwoli Ci na błyskawiczną akcję.

Gdzie nosić gaz pieprzowy?

W zależności od wielkości i rodzaju miotacza, wsuniesz go albo do obszernej kieszeni, albo do wąskiej przegródki w torbie. Nie ulega jednak wątpliwości, że lekki i mały model łatwiej ulokować gdziekolwiek w pobliżu rąk. Popularna obudowa w kształcie szminki czy długopisu stwarza rozliczne możliwości ukrycia narzędzia samoobrony. Wyjątkowo ciekawym transporterem jest również etui z trwałych materiałów – wyposażone dodatkowo w haczyk, łańcuszek lub klips, dzięki którym zamocujesz gaz w dogodnej do działania pozycji.

Jaki brelok do gazu pieprzowego?

Podręczny zasobnik gazu może przybierać różną formę nadaną mu przez producenta, np. zapalniczki, miniaturowej latarki czy breloczka. W tym przypadku nie dokupujesz do pokrowca puszki z gazem, lecz wybierasz gotowy produkt o określonym kształcie. Dlatego istotna dla Ciebie będzie siła użytego środka, jego zasięg i postać (aerozol lub żel). Warto też zwrócić uwagę na produkt zawierający gaz ze składnikami widocznymi w świetle ultrafioletowym. Umożliwi to w późniejszym czasie identyfikację naznaczonego strumieniem żelowym napastnika.

Drugą opcją jest brelok, w którym instalujesz wybraną przez siebie puszkę. Tutaj wybierasz model uniwersalny albo dedykowany Twojemu środkowi samoobrony. W szerokiej palecie egzemplarzy znajdziesz intensywne kolory – przyciągające wzrok i czarne eleganckie etui. Te ostatnie uzupełniane są przeważnie kółkami i rozmaitymi zaczepami. Aby zyskać pełną satysfakcję z zakupionego produktu, trzeba zwrócić uwagę na trwałość materiału, antypoślizgową powłokę oraz zabezpieczenia ograniczające możliwość przypadkowego rozpylenia gazu.

Gazy pieprzowe w brelokach – nie tylko dla kobiet

Kompaktowe wymiary znajdują przede wszystkim uznanie wśród kobiet. Bowiem gaz pieprzowy w breloku można połączyć z kluczami, paskiem torebki czy jakimś elementem odzieży. Zapewnia to dyskretne przygotowanie do potencjalnego ataku. Pojemnik znajdujący się w zasięgu ręki pozwala zwiększyć Twoją ochronę, bo podczas niebezpiecznego zdarzenia uruchomisz go błyskawicznie. Już po pierwszym rozpyleniu gazu, zamachowiec poczuje dezorientację z powodu piekącego bólu oczu, którą wykorzystasz na podjęcie dalszych kroków.

Jak posługiwać się gazem w breloku?

Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, a oznaczenia na obudowie informują, w którym kierunku należy rozpylić gaz. Przeważnie trzeba wsunąć palec pod klapkę zabezpieczającą przycisk i uruchomić go, celując w oczy napastnika. Nie można jednak zapomnieć o zachowaniu odległości wskazanej przez producenta, gdyż zbyt duże oddalenie nie odniesie pożądanego skutku. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, więc zadbaj o nie i wyposaż się w breloki na gazy pieprzowe w sklepie combat.

Zobacz również produkty w kategoriach: