Pistolety hukowe i alarmowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Pistolety hukowe – z czym to się je

Przede wszystkim pistolet alarmowy

Pistolety hukowe i gazowe możecie wykorzystywać w różnych celach. Z ich pomocą rozpoczniecie bieg sprinterski, uczcicie nadejście nowego roku lub poinformujecie o zbliżający się niebezpieczeństwie.to popularnie i skuteczne urządzenia służące do samoobrony. Standardowe modele zbudowane są z układu baterii/akumulatorów, kondensatorów, transformatorów i wieńczącej wszystko głowicy z grotami eklektycznymi.

Pistolety mogą także służyć do odstraszania zwierząt – zarówno tych dzikich, jak i udomowionych. Zwierzaki, niepoddane specjalnemu treningowi, na huk wystrzału zareagują ucieczką. Pistolet hukowy świetny działa zwłaszcza na psy. Jeśli boicie się agresywnych czworonogów, sięgnijcie po jeden z naszych produktów.

Ale to nie wszystko. Broń hukową możecie też wykorzystać jako narzędzie samoobrony. Rozrywające się w komorze naboje hukowe mogą, po pierwsze, przestraszyć napastnika i skłonić go do ucieczki. W końcu nie wie, że trzymana przez Was broń nie jest ostra. Po drugie odgłosy wystrzałów może zwrócić czyjąś uwagę i spowodować jakąś reakcję.

Race świetlne

Broń alarmową zaprojektowano tak, by mogła wystrzeliwać race świetlne i hukowe. Pistolet na race świetlne może jednocześnie wystrzelić nawet 5 flar. Nie dość, że świetnie to wygląda, to daje Wam możliwość sygnalizowania własnej pozycji. Przydatna rzecz, zwłaszcza dla żeglarzy lub amatorów górskich wędrówek.

Pamiętajcie jednak, że race do pistoletu hukowego brudzą mechanizmy broni. Po każdy użyciu należy więc dokładnie wyczyścić lufę i zamek pistoletu.

Do niektórych ofererowanych w Combacie pistoletów na race hukowe producent dołączył odpowiednie nasadki. Jeśli interesujący Was model jej nie posiada, możecie ją dokupić. Akcesoria do broni hukowej znajdziecie w zakładce broń hukowa i alarmowa.

Pistolet hukowy bez pozwolenia

Czy na pistolet hukowy trzeba mieć pozwolenie? Nie! W artykule 11 ustawy o broni i amunicji czytamy, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku… używania broni palnej sygnałowej i alarmowej do celów wzywania pomocy, ratowniczych, poszukiwawczych oraz przez osoby uprawnione do sygnalizacji zawodnikom rozpoczęcia konkurencji sportowej w trakcie zawodów sportowych, jeżeli wymaga ona takiej sygnalizacji . Ustawodawca stawia jednak warunek – kaliber broni nie może przekraczać 6 mm.

Uwaga! Choć pistolety hukowe kupicie bez zezwolenia, to pamiętajcie, że pracownicy Combatu są zobowiązani do zweryfikowania Waszej pełnoletniości. Poproszą Was o podanie numeru PESEL-u, serii i numeru dowodu osobistego, daty jego wydania oraz organu, który go wydał. Ponadto potwierdzą poprawność tych danych podczas wideorozmowy.

Jaki pistolet hukowy wybrać?

Dostępne w naszym sklepie modele różnią się gabarytami i pojemnością magazynków. Zanim dokonacie zakupu, zastanówcie się więc, na czym najbardziej Wam zależy. Na poręczności? Wygodzie i funkcjonalności? A może na realistycznym wyglądzie, który sprawi, że napastnik pomyli Waszego „hukowca” z pistoletem na ostrą amunicję? Ciekawą opcją, także dostępną w Combacie, są rewolwery hukowe .