Pałki klasyczne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Pałki klasyczne – w razie obrony koniecznej

Jak ustrzec się niebezpieczeństwa?

Znasz ten rosnący niepokój, gdy przemierzasz ukryte w mroku zaułki miasta? Jeśli nawet za rogiem nie czai się bandzior z nożem, to wyobraźnia, wspomagana odgłosami nocy, tworzy nieprzyjemne obrazy. Jak zatem spokojnie i bez lęku dotrzeć do celu, kiedy opustoszałe ulice spowija ciemność? Najlepiej mieć przy sobie jakieś narzędzie samoobrony, które odgoni nie tylko złowróżbne wizje, ale także zatrzyma atak napastnika.

To może być każdy rodzaj broni dostępnej bez pozwolenia i dodatkowych formalności, a więc gaz pieprzowy, pałka tonfa albo teleskopowa. Posiadając któryś z tych środków obrony, zyskujesz większe bezpieczeństwo – zwłaszcza po wcześniejszym treningu, przygotowującym do jego użycia. Ponieważ napady, wymuszenia czy agresywne zaczepki zdarzają się również za dnia, toteż warto posiadać przy sobie sprzęt, który okaże się sprzymierzeńcem w konfrontacji z każdą z tych sytuacji.

Więcej o skutecznych metodach obrony własnej dowiesz się z artykułu: Jak skutecznie się bronić - najlepsze narzędzia do samoobrony.

Pałki tonfa – skuteczne narzędzie do zastopowania agresora

Pałki do samoobrony przybierają różne rozmiary i kształty. Największą sławą wśród nich cieszy się pałka z poprzeczną rękojeścią, której geneza sięga do XVII wiecznej Japonii. Tam bowiem wykształcono technikę walki w oparciu o 2 tonfy – służące zarówno do obrony, jak i do ataku. Współcześnie używana jest tylko jedna pałka, ale za to na dwa sposoby. Do zablokowania ciosów i wytrącenia broni wroga oraz do uderzania, zakładania bloków i precyzyjnych pchnięć.

Nie bez powodu sięgają po nią pracownicy ochrony i służb mundurowych, gdyż należy do niezwykle efektywnych środków przymusu bezpośredniego. Sprawdza się także jako narzędzie studzące emocje napastnika, bo dzięki dodatkowemu uchwytowi z boku umożliwia zastosowanie wielu metod obrony.

Pałki klasyczne do samoobrony

Klasyczna, prosta, solidna pałka może się okazać równie pomocna jak tonfa. Ważne, by wykonana była z wytrzymałego tworzywa i posiadała wygodną rękojeść. Wszelkiego rodzaju żłobienia, porowata powierzchnia lub gumowe wykończenia poprawią wygodę i pewność jej trzymania, co jest niezwykle istotne podczas manipulowania – nie możesz sobie przecież pozwolić na wytrącenie tego środka obrony lub jego wyślizgnięcie. Jeśli przymocujesz taki sprzęt do paska od spodni, potencjalny agresor zastopuje, bo otrzyma informację, że jesteś w posiadaniu niebezpiecznego narzędzia.

Laski obronne – rozwiązanie wielofunkcyjne

Laska z definicji służy głównie do podpierania się osobom starszym, podlegającym rehabilitacji oraz niepełnosprawnym. Korzystają z niej także wędrowcy podczas wysokogórskich wspinaczek i turyści pokonujący nierówne lub grząskie tereny. Dla nich dobrze wyważony kij o trwałej strukturze stanowi nieocenione wsparcie w licznych niebezpiecznych momentach.

Jednakże na tym nie kończy się rola laski. Istnieje przynajmniej kilka serii, wyprodukowanych z odpornego polimeru lub elastycznego włókna szklanego, które są niemal niezniszczalne. W rękach przeszkolonego użytkownika „podpórka” przeistacza się w zaskakująco sprawną broń. System samoobrony Bartistu, korzystający z rozwiązań zaczerpniętych z wielu sztuk walki, pozwala unieszkodliwić przy pomocy kija każdego opryszka. W dodatku oponent zostanie pokonany bez wykorzystania większej siły.

Co jednak, gdy nie potrafisz w ten sposób zatrzymać łobuza? Narzędzie wykończone aluminiową kulką albo głowicą o kształcie głowy smoka zawsze może się przydać w improwizowanym odparciu zaczepki albo jako element stroju gentelmana. Laski inspirowane kulturą Dalekiego Wschodu lub nawiązujące budową do broni afrykańskich plemion, zyskują uznanie wśród eleganckich mężczyzn, gdyż wpisują się w nietuzinkowe trendy mody.

Parasole obronne na niesprzyjającą aurę

Mając taki nieszablonowy parasol, wyjdziesz bez szwanku z każdej opresji, bowiem nie zmokniesz, nie dokuczy Ci wiatr i nie dasz się podejść chuliganowi. Dzięki znacznej długości kija, zachowasz bezpieczny dystans dzielący Cię od napastnika. Lecz jeśli – zaskoczony - nie wycofa się z akcji, przystąpisz do kontrataku stalową końcówką albo sztywną, twardą rączką. Wtedy zapewne zyskasz przewagę, wprowadzając drania w dezorientację. Sprawdź pałki klasyczne w sklepie internetowym combat.