1. Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 2: Profile

  Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 2: Profile

  W poprzedniej części ostrego przewodnika skupiliśmy się na budowie noży, zarówno tych o stałej konstrukcji, jak i składanych. Wiadomo, że do różnych zastosowań najlepiej używać dedykowanych noży, dopasowanych do charakterystyki zadania. W części drugiej przyjrzymy się kształtom głowni — a jest ich całkiem sporo.

  Więcej
 2. Odkryj swoją pasję z combat.pl i wybierz sprzęt dla siebie

  Odkryj swoją pasję z combat.pl i wybierz sprzęt dla siebie

  Wiatrówki, repliki ASG, pistolety RAM, narzędzia i latarki… W combat.pl każdy znajdzie to, czego szuka. Co jednak w sytuacji, gdy nie do końca wiadomo, w którym obszarze powinno się zacząć poszukiwania? Co wybrać, gdy celem jest relaks, a co, gdy chodzi o obronę siebie i innych? Na które produkty warto zwrócić szczególną uwagę? Pomożemy w podjęciu decyzji.

  Więcej
 3. Gazy do samoobrony — wszystko, co musisz wiedzieć

  Gazy do samoobrony — wszystko, co musisz wiedzieć

  Spośród dostępnych na rynku środków do samoobrony ogromną popularność zyskały gazy obronne. Najczęściej spotykane są gazy pieprzowe, jednak służby mundurowe korzystają także z innych rozwiązań. Przyjrzymy się poszczególnym rodzajom gazów — ich oznaczeniom, działaniu, przeznaczeniu — i przedstawimy skuteczne formy stosowania oraz neutralizowania skutków w razie ekspozycji. W skrócie wszystko, co musisz wiedzieć o gazach obronnych.

  Więcej
 4. Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 1: Budowa

  Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 1: Budowa

  Nóż to narzędzie, które towarzyszy ludzkości od około 70 tysięcy lat. Co ciekawe, najstarszy znaleziony wyrób nożopodobny został „wyceniony” na ponad milion lat. Jak do tego doszło — nie wiem. Pewne natomiast jest jedno: bez wynalezienia noża człowiek miałby dużo mniejsze szanse przeżycia. Seria poradników Nożowe ABC ma za zadanie przybliżyć najważniejsze zagadnienia dotyczące współczesnych „majchrów”. Część pierwsza skupia się na tematyce budowy noży.

  Więcej
 5. Najmocniejsze pistolety gazowe bez zezwolenia

  Najmocniejsze pistolety gazowe bez zezwolenia

  Niby cywilizacja, postęp, ochrona życia i mienia, ale nadal człowiek człowiekowi bywa wilkiem. Dlatego warto przygotować się na ewentualność obrony przed agresywnymi osobnikami, a gazy pieprzowe dowiodły swojej skuteczności w tej materii. Jeśli zastosujemy miotacz w formie pistoletu, wzmacniamy tą efektywność dodatkowym efektem psychologicznym. Jedno jest pewne: będzie piekło.

  Więcej
 6. Ćwiczenia strzeleckie na sucho czyli trening bezstrzałowy

  Ćwiczenia strzeleckie na sucho czyli trening bezstrzałowy

  Osiągnięcie perfekcji w strzelaniu z broni jest możliwe nie tylko poprzez posłanie do celu tysięcy pocisków. To wprawdzie pomaga, ale przepisem na sukces są wypracowane w ramach treningu bezstrzałowego odruchy. Jak poprawić swoją technikę strzelania bez codziennych odwiedzin na strzelnicy? Już podpowiadamy.

  Więcej
 7. Techniki strzelania – jak celnie strzelać z wiatrówki karabinka

  Techniki strzelania – jak celnie strzelać z wiatrówki karabinka

  Kupno wiatrówki wiąże się z pewnym założeniem — będziesz strzelać do jakiegoś celu. O ile z początku już sam fakt wystrzelenia śrutu może sprawiać radochę, to po niedługim czasie źródłem satysfakcji staje się trafianie w środek tarczy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, toteż warto zapoznać się z podstawowymi technikami strzeleckimi, które ułatwią zbliżenie się do tarczowych „dyszek”. Taka też jest tematyka tego poradnika.

  Więcej