1. Victorinox — kwintesencja Szwajcarii

  Victorinox — kwintesencja Szwajcarii

  Co to jest: małe, czerwone, z krzyżykiem w logo i ma wbudowany nóż? Tak jest, mowa o scyzoryku ikonicznej marki Victorinox. Historia szwajcarskich noży oficerskich sięga roku 1884, kiedy Karl Elsener I przy wsparciu swojej matki Victorii, otworzył w miejscowości Ibach swój warsztat. Od tego czasu marka rozwinęła się do tego stopnia, że trudno znaleźć na świecie osoby, które nie miały styczności ze scyzorykami Victorinox choć raz w życiu.

  Więcej
 2. Promocja z okazji CEKE 2019

  Promocja z okazji CEKE 2019

  Już w sobotę, 26 października, odbędzie się kolejna edycja Central Europe Knives Exhibition w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Temat przewodni: noże i wszystko, co z nimi związane. Swoje stoiska miały nie tylko największe firmy, sklepy i producenci z branży, ale także twórcy indywidualni, tworzący swoje wyroby ręcznie i na specjalne zamówienie. Sprawdź szczegóły.

  Więcej
 3. Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 4: Materiały

  Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 4: Materiały

  Na nic doskonała blokada, wymarzony profil i optymalny szlif, jeśli nóż wykonany został z blachy dachowej, oprawionej w wierzbowe próchno. Dobra stal poddana odpowiedniej obróbce to podstawa. W tej części poradnika skupimy się na materiałach stosowanych do produkcji noży.

  Więcej
 4. Co to jest bushcraft?

  Co to jest bushcraft?

  Bushcraft (z ang. bush — krzaki, busz; craft — sztuka, rzemiosło) — umiejętności związane z przetrwaniem i życiem w dziczy przy użyciu jej naturalnych zasobów. Wśród nich można wyróżnić rozpalanie ognia, tropienie, polowanie, łowienie ryb, budowę schronień, nawigowanie, używanie podstawowych narzędzi, znajdowanie pożywienia, pozyskiwanie wody, rzeźbienie w drewnie, konstruowanie pojemników, wyplatanie lin oraz sznurów i wiele innych.
  Więcej
 5. Złap rabat do 61% i darmową dostawę na wybrane produkty

  Złap rabat do 61% i darmową dostawę na wybrane produkty

  Ustrzel dwie okazje na combat.pl. Do 25 października wybrane produkty kupisz u nas taniej nawet do 61%, a dodatkowo skorzystasz z darmowej dostawy. W promocji znalazły się m.in. wiatrówki, pistolety, noże, gazy pieprzowe, lornetki oraz narzędzia. Sprawdź szczegóły.

  Więcej
 6. Bushcraft dla początkujących: co zabrać ze sobą jesienią?

  Bushcraft dla początkujących: co zabrać ze sobą jesienią?

  Początek jesieni to czas, kiedy na popularności zyskują piesze wyprawy i biwaki. Temperatury coraz mniej plażowe, a najlepsze widoki zaczynają występować w lesie. Dla wielu osób jest to okres wzmożonej fascynacji tematyką bushcraftu, czasem survivalu. Idą za tym poszukiwania poradników dotyczących zarówno ekwipunku, jak i umiejętności. W poniższym tekście skupimy się na tym pierwszym. Oto co najlepiej zabrać na jesienną wyprawę do lasu.

  Więcej
 7. Jak skutecznie się bronić - najlepsze narzędzia do samoobrony

  Jak skutecznie się bronić - najlepsze narzędzia do samoobrony

  Jesienna aura niestety sprzyja potencjalnym napastnikom — dłuższe noce, a także deszcz i wiatr ułatwiają pozostanie niezauważonym. Dlatego w tym okresie szczególnie wzrasta zainteresowanie środkami przeznaczonymi do samoobrony. Świadomość, jakie legalne sposoby obrony są dostępne, oraz wiedza, jak z nich korzystać, mogą w znaczącym stopniu zwiększyć Twoje szanse na bezpieczny powrót do domu. Przyjrzyjmy się najskuteczniejszym narzędziom przeznaczonym do samoobrony.

  Więcej
 8. Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 3: Szlify

  Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 3: Szlify

  Poprzednio omówiliśmy budowę noży oraz najczęściej stosowane profile głowni. Pora przejść do tego co sprawia, że nóż nie jest tylko wyciętym kawałkiem stali o jakimś kształcie. Mowa oczywiście o szlifach. Dzięki nim możemy ciąć, rąbać, golić itd. Dobór odpowiedniego szlifu do przewidywanych zastosowań noża może zaważyć na sukcesie lub porażce. Dlatego przyjrzymy się szczegółom geometrii ostrych części głowni.

  Więcej
 9. Bestsellery z rabatem do 62%

  Bestsellery z rabatem do 62%

  Postaw na sprawdzony wybór i zarazem oszczędność. Bestsellerowe produkty na rynku kupisz na combat.pl z rabatami nawet do 62%. W promocji znalazły się m.in. pałka teleskopowa, wiatrówka, długopis taktyczny, multitool, gaz pieprzowy, latarka czy saperka. Sprawdź szczegóły.

  Więcej