1. Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 5: Ostrzenie i konserwacja

  Wiemy, czym tniemy — nożowe ABC, cz. 5: Ostrzenie i konserwacja

  Aby nóż spełniał swoje zadanie na najlepszym możliwym poziomie, wymaga pewnych zabiegów. Jednym z nich jest ostrzenie — bez niego nóż z czasem straci ostrość i stanie się eksponatem na półce (o ile ma wartość estetyczną lub sentymentalną). Kolejna kwestia to konserwacja głowni, rękojeści i pochwy, aby nie traciły wskutek użytkowania na funkcjonalności oraz wyglądzie. Podpowiadamy, jak prawidłowo ostrzyć i konserwować noże.

  Więcej
 2. Biwakowanie w zimie — jak się przygotować?

  Biwakowanie w zimie — jak się przygotować?

  Prawdziwi amatorzy outdooru nie znają granic swojej pasji. Zna je natomiast nasza planeta, zmieniając pory roku, sprawiając tym samym, że w zimie biwakowanie staje się utrudnione, a nawet niebezpieczne. Tu małe zastrzeżenie z naszej strony: absolutnie nie zalecamy porywania się na samotne zimowe wyprawy osobom niedoświadczonym, początkującym oraz cierpiącym na choroby, mogące powodować utratę przytomności. Poniższy poradnik to bardziej lista sprawunków lub przypominajka dla tych, którzy już swoje pod gołym niebem przespali.
  Więcej
 3. SHOT Show 2020 — co słychać w militarnym świecie?

  SHOT Show 2020 — co słychać w militarnym świecie?

  Gdy pada pytanie, gdzie zorganizować wielkie targi broni, noży i innych szeroko pojętych militariów, pierwszym skojarzeniem jest USA. Nic dziwnego, w końcu jest to kraj znany z zamiłowania do takiej tematyki. Dlatego zdziwienia nie powoduje fakt, że takowe targi mają tam miejsce. Mowa o SHOT Show, czyli 4-dniowej imprezie pełnej wystawców z całego świata, prezentujących najnowsze pozycje ze swoich portfolio.
  Więcej
 4. Dzień Babci i Dzień Dziadka — zadbaj o seniorów

  Dzień Babci i Dzień Dziadka — zadbaj o seniorów

  Nasi seniorzy, Babcie i Dziadkowie, którzy niedługo będą mieć swoje święta. Być może w tym roku, zamiast standardowego kwiatka i bombonierki, dostaną coś praktycznego i przydatnego?

  Więcej
 5. Nie daj się Blue Monday — dostrzeż piękno świata

  Nie daj się Blue Monday — dostrzeż piękno świata

  Niby zima, a taka jakby jesień, szaro, buro, ponuro, dni krótkie, w ogóle beznadzieja. Ale spokojnie, w końcu domeną sklepu combat jest „Przeżyj to!”, dlatego mamy propozycję, jak poradzić sobie z niebieskoponiedziałkowym dołem. Najlepszy sposób na walkę z marazmem to hobby, które pozwoli odciągnąć myśli od tego, co przygnębiające. Oto sprzęt, który Wam to ułatwi.

  Więcej
 6. Rozpocznij 2020 rok z promocją

  Rozpocznij 2020 rok z promocją

  Tak jakoś wyszło, że obecny rok ma numerek porządkowy 2020. To aż się prosi o jakąś akcję promocyjną. Kombinowaliśmy dniami i nocami, mnożyliśmy, dodawaliśmy, podnosiliśmy do kwadratu, ale zawsze wychodziły jakieś nudne bzdury. W końcu postąpiliśmy jak na combat przystało i przerąbaliśmy datę na pół. Tak oto powstała promocja 20/20, czyli 20 produktów z rabatem 20%. Poniżej kilka ciekawszych szpejów objętych zniżką.

  Więcej
 7. Poznaj Bestsellery 2019 w combat.pl

  Poznaj Bestsellery 2019 w combat.pl

  Rok 2019 już za nami, wkraczamy w kolejne 12 miesięcy zmagań z codziennością i weekendami. Ponieważ ten okres sprzyja podsumowaniom, my również postanowiliśmy podzielić się czymś w tym rodzaju. Konkretnie mowa o produktach najchętniej kupowanych w ubiegłym roku. Poniżej przedstawiamy kilka pozycji z naszej oferty, które zdobyły Wasze serca i kabury.

  Więcej
 8. Jak wybrać latarkę?

  Jak wybrać latarkę?

  Kiedyś latarki były niezastąpione. Przed erą smartfonów, tabletów i podświetlanych czytników ebooków były jedynym bezpiecznym sposobem na czytanie pod kołdrą. Obecnie służą tylko takim niszowym zastosowaniom, jak oświetlanie drogi w nocy czy wyławianie z mroku interesujących szczegółów. Żarty na bok, dobrej klasy latarka to jeden z obowiązkowych elementów EDC, czyli noszonego na co dzień zestawu narzędzi i akcesoriów ratujących z opresji. Pomożemy więc wybrać dobrą latarkę.

  Więcej