1. Co to jest urbex?

  Co to jest urbex?

  Odkrywanie reliktów cywilizacji może kojarzyć się z wyprawami do tajemniczych złotych miast czy poszukiwaniami legendarnej Atlantydy. Tymczasem pod nosem mamy na pęczki obiektów opuszczonych, zrujnowanych, zapomnianych, niedostępnych czy wręcz ukrytych. Oględziny takich miejsc noszą miano urbex, co stanowi skrót od angielskiego urban exploration — eksploracja miejska. W tym poradniku opiszemy założenia i cele takiej formy aktywności oraz sprzęt do niej potrzebny.
  Więcej
 2. Jak spalić kalorie z jednego pączka?

  Jak spalić kalorie z jednego pączka?

  Chciałoby się, aby tłusty czwartek był jak wieczór kawalerski w Las Vegas — wraz z jego końcem znikają wszelkie negatywne konsekwencje. Niestety, życie to nie film, a spałaszowane pączki pójdą w boczki. Nie ma w tym nic złego, w końcu członkostwo w Klubie Posiadaczy Kałduna Taktycznego to żaden dyshonor. Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn dodatkowy tłuszczyk jest nam nie na rękę, oto kilka sposobów na spalenie zbędnych kalorii. W stylu combat rzecz jasna.
  Więcej
 3. Wzory maskujące — wprowadzenie do kamuflażu

  Wzory maskujące — wprowadzenie do kamuflażu

  W poszukiwaniu sposobów zyskania dodatkowej przewagi na polu walki, militarni specjaliści zgłębiali niemal każdy aspekt dotyczący działań wojennych. Kamuflaż był jednym z nich, ponieważ pozwalał prowadzić obserwację, ostrzał lub przemieszczanie oddziałów pozostając niezauważonym przez wroga. Dziś nie wyobrażamy sobie wojska bez wzorów maskujących. Rozpoczynamy więc serię traktującą o kamuflażach opracowanych na całym świecie.
  Więcej
 4. Nowości Gerber Gear — w sam raz na Walentynki

  Nowości Gerber Gear — w sam raz na Walentynki

  Echa Sylwestra minęły, SHOT Show za nami, nowe już przyszło i się zadomowiło, a Walentynki tuż tuż. Na ten żyzny grunt niniejszym wkracza marka Gerber ze swoimi nowościami na nadchodzący rok. W większości mamy do czynienia z tym, co w przypadku tej marki najlepsze, czyli zgrabnie dobranymi zestawami doskonałymi do EDC.
  Więcej