1. Jaki teleskop wybrać dla początkującego obserwatora?

  Jaki teleskop wybrać dla początkującego obserwatora?

  Co to jest: małe jasne punkty na ciemnym tle, które bardzo przyciągają wzrok. Podpowiedź: nie chodzi o łupież. Tak, to dość oczywiste, chodzi o gwiazdy (i nie tylko) na nocnym niebie. A od kilku wieków wiadomo, że do ich obserwacji najlepiej nadaje się teleskop. Jeśli odczuwasz chęć dołączenia do grona obserwatorów nocnego nieba, poniższy poradnik pomoże Ci wybrać optymalny sprzęt do tego celu.
  Więcej
 2. Ranking wiatrówek

  Ranking wiatrówek

  W życiu wielu osób nadchodzi taki moment, kiedy stwierdzają „chcę wiatrówkę”. Zależnie od budżetu i oczekiwań, drogi do wejścia w posiadanie własnego pneumatycznego miotacza śrutu mogą być różne. Można po prostu wybrać najtańszy model i sprawdzić, czy hobby „zatrybi”. Druga metoda to zgłębienie tematu i wybranie najlepszej opcji w ustalonym budżecie. W tym przypadku sporym ułatwieniem są rankingi najlepszych modeli, a oto jeden z nich.
  Więcej
 3. Bezpieczny trening strzelecki — 3M Peltor i Maxim Ballistic w combat

  Bezpieczny trening strzelecki — 3M Peltor i Maxim Ballistic w combat

  O tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów BHP, mówił pierwszy polski superbohater As. Tyczy się to nie tylko kolei, ale także strzelnic, gdzie wymagane jest korzystanie z ochronników słuchu i okularów balistycznych. Tym, którzy dopiero chcą się w takie środki ochrony zaopatrzyć lub ulepszyć obecnie posiadany zestaw, proponujemy świeże w naszej ofercie produkty 3M z serii Peltor i Maxim Ballistic. Rzućmy okiem na kilka z nich.
  Więcej
 4. Jak stworzyć własną strzelnicę? Broń palna i wiatrówki

  Jak stworzyć własną strzelnicę? Broń palna i wiatrówki

  Niejeden amator strzelectwa cierpi z powodu trudnej dostępności strzelnicy w swojej okolicy. Ewentualnie pobliskie dostępne opcje są niewystarczające do jego wymagań. To tyczy się również posiadaczy wiatrówek, szczególnie jeśli sąsiedzi nie są przychylni latającemu w pobliżu śrutowi. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie swojego zakątka do strzelania. Wbrew pozorom nie jest to trudne, nie musi również być kosztowne. W tym poradniku przedstawiamy wymagania i przydatne triki dotyczące stworzenia własnej strzelnicy.
  Więcej
 5. Zobacz kosmos z bliska — promocja z okazji rocznicy lądowania na Księżycu

  Zobacz kosmos z bliska — promocja z okazji rocznicy lądowania na Księżycu

  Raczej nie będzie dalekim od prawdy stwierdzenie, że człowiek niemal od początku istnienia swojego gatunku spoglądał z zaciekawieniem w nocne niebo. Potem, gdy okazało się, że gwiazdy to tak naprawdę odlegli krewniacy Słońca, a Księżyc jest w sumie niedaleko, za cel postawiono lot załogowy poza naszą planetę. Apetyt rósł w miarę jedzenia aż do przełomowego dnia 20 lipca 1969 roku, kiedy to człowiek po raz pierwszy stanął na powierzchni naszego naturalnego satelity.
  Więcej
 6. Gazy pieprzowe Fox Labs w combat

  Gazy pieprzowe Fox Labs w combat

  W kategorii samoobrony gazy pieprzowe są póki co najlepszą opcją dostępną dla każdego. Trzeba jednak mieć świadomość, że gaz gazowi nierówny i skuteczność poszczególnych modeli może być różna. Jeśli poszukujesz gazu pieprzowego o naprawdę wysokiej skuteczności, warto przyjrzeć się produktom marki Fox Labs, która właśnie dołączyła do oferty combat. Tak, ceny robią wrażenie, ale są adekwatne do jakości.
  Więcej
 7. Raty w 5 minut i rabat 10% na całe zamówienie

  Raty w 5 minut i rabat 10% na całe zamówienie

  Wszystkim planującym większe zakupy militarne lub outdoorowe, proponujemy skorzystanie z promocji przygotowanej wraz z Inbank. W jej ramach otrzymacie rabat w wysokości 10% na całe zamówienie przy płatności w systemie ratalnym. Cały proces trwa dosłownie kilka minut i pozwala cieszyć się wymarzonym sprzętem taniej i bez większego wpływu na domowy budżet.
  Więcej
 8. Levenhuk — nowość w combat

  Levenhuk — nowość w combat

  Podziwianie widoków, obserwacja ptaków czy zwierzyny łownej, a może po prostu chęć sprawdzenia, co widać w oddali — w każdym z tych przypadków warto mieć pod ręką lornetkę. A gdy interesują nas szczegóły czegoś bardzo małego, wtedy do gry wkracza mikroskop. Wiadomo, że im lepsza jakość optyki wybranego przyrządu, tym lepiej. Dlatego też mamy przyjemność oznajmić, że do oferty sklepu combat dołączyła marka Levenhuk.
  Więcej