1. Nieoczywiste funkcje szwajcarskich scyzoryków Victorinox

  Nieoczywiste funkcje szwajcarskich scyzoryków Victorinox

  Wydawać by się mogło, że słynne szwajcarskie scyzoryki każdy zna i każdy wie, co można nimi zrobić. Nic bardziej mylnego. Sama firma, jak i ogromna społeczność cały czas wymyślają nowe zastosowania dla poszczególnych narzędzi, jakie występują w scyzorykach. Przyjrzyjmy się zatem jednym z najbardziej nieoczywistych zastosowań słynnych Victorinoxów.
  Więcej
 2. Sprawdź nową optykę do strzelania i obserwowania

  Sprawdź nową optykę do strzelania i obserwowania

  Gdyby byli tu jacyś astrologowie, ogłosiliby, że symbolem nowego tygodnia będzie sokoli wzrok. To dlatego, że nasza oferta znowu się powiększa. Od dzisiaj znajdziesz w niej więcej przyrządów i akcesoriów optycznych. Wśród nich między innymi zaawansowane lornetki, celowniki oraz wysokiej klasy lunety i teleskopy. Koniecznie sprawdź polecane modele, bo jest na czym zawiesić oko.
  Więcej
 3. Repliki RAM - czym są i do czego służą?

  Repliki RAM - czym są i do czego służą?

  Z wiatrówkami pistoletowymi spotkał się chyba niemal każdy, jednak od pewnego czasu można natrafić na tak zwane RAMy. Nie chodzi o pamięci do komputera czy markę mocarnych samochodów, choć można tu znaleźć pewne podobieństwo — RAM to wiatrówka na sterydach. Zasada działania jest taka sama, jednak kaliber znacząco się różni, a co za tym idzie także efekty strzelania i zakres możliwości. Omówmy zatem ze szczegółami o co w tym wszystkim chodzi.
  Więcej
 4. Co to jest kompas? Poradnik młodego harcerza

  Co to jest kompas? Poradnik młodego harcerza

  Czy w XXI wieku, w dobie dynamicznego rozwoju technologicznego kompas, urządzenie powstałe niemal dwa tysiące lat temu, ma jeszcze rację bytu? Przecież dziś niemal każdy śmiertelnik może z łatwością zaopatrzyć się w odbiornik GPS, zegarek turystyczny lub po prostu telefon obsługujący Google Maps. Jeśli więc zastanawiacie się, po co komuś grat sprzed dwudziestu wieków lub nie za bardzo wiecie, co to w ogóle jest kompas, to ten poradnik jest właśnie dla Was.
  Więcej
 5. Życzymy bezpiecznej Wielkanocy

  Życzymy bezpiecznej Wielkanocy

  Żyjemy w kraju, gdzie święta są bardzo poważane, a Wielkanoc to najważniejsze z nich. Nie dziwi wobec tego, że całe rodziny zbierają się celem jego celebracji. Wędlinka, jajeczko, chrzanik, żureczek — same dobra, które ochoczo trafiają do kałduna (niekoniecznie taktycznego). No a potem to wiadomo, tradycyjnie napitek pod nadrabianie zaległości musi się pojawić. Na drugą nóżkę, rozchodniaczek… No i trzeba wracać. Ale czy można?
  Więcej
 6. Otwarcie sezonu strzeleckiego

  Otwarcie sezonu strzeleckiego

  Połowa marca za nami, cudowna pogoda miesza się z paskudną, na najbliższe tygodnie to i owo się zamknie, a wiosna tuż tuż… Na pytanie „Jak żyć?” odpowiadamy: wystrzałowo! Aura mimo wszystko zmierza ku polepszeniu, a co za tym idzie — wszelkie aktywności poza czterema ścianami przybiorą na intensywności. A wśród nich strzelectwo. Z tej okazji odpalamy promocję na wiatrówki.
  Więcej
 7. Dla każdego coś miłego, czyli nowe zabawki Umarexu.

  Dla każdego coś miłego, czyli nowe zabawki Umarexu.

  Mam dobre wieści. W naszym sklepie pojawił się jeszcze ciepły szpej prosto od Umarexu. Repliki ASG, wiatrówki, noże, latarki, śrut, kulki, kabury… Jednym słowem wszystko to, co każdy prawdziwy zuch lubi najbardziej. Ale nim zaczniesz wypychać koszyk tymi wspaniałościami, przypomnę Ci scenę z pewnego znanego filmu.
  Więcej
 8. Jak skompletować apteczkę na różne okoliczności

  Jak skompletować apteczkę na różne okoliczności

  Przezorny zawsze ubezpieczony, jak mawia stare porzekadło, które do apteczek pasuje jak ulał. Na co dzień nie myślimy o sytuacjach ekstremalnych, ale gdy już się pojawią, to lepiej być na nie przygotowanym. Dobrze by było, gdybyśmy nigdy nie musieli sięgać po apteczkę, ale w życiu nie da się przewidzieć wszystkiego. Na takie sytuacje odpowiednio zaopatrzony zestaw pierwszej pomocy będzie jak znalazł i może uratować nam nie tylko zdrowie, ale czasem nawet i życie. Przyjrzyjmy się zatem temu jak skompletować apteczkę.
  Więcej
 9. Jak wybrać plecak na wycieczki jednodniowe – poradnik starego piechura

  Jak wybrać plecak na wycieczki jednodniowe – poradnik starego piechura

  Zastanawiasz się, czym różnią się plecaki trekkingowe od taktycznych? Szukasz czegoś, co sprawdzi się na szlaku, ale będzie dobrze wyglądać także w mieście? A może nie do końca wiesz, na co zwracać uwagę i zastanawiasz się, jaki plecak spełni Twoje oczekiwania? Jeśli tak, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.
  Więcej
 10. Zdobądź nasza chustę i zzieleniej z radości na Dzień Świętego Patryka

  Zdobądź nasza chustę i zzieleniej z radości na Dzień Świętego Patryka

  Dzień Świętego Patryka. Dobra zabawa, pyszne jedzenie, hektolitry piwa. No i pierwszy wiosenny wybuch prawdziwej, soczystej zieleni. A skoro na naszej stronie też jest całkiem zielono, przygotowaliśmy dla Ciebie miłą niespodziankę. Wystarczy, że kupisz wybrany produkt z naszej oferty, a my dorzucimy naszą wielofunkcyjną chustę w prezencie. Dowiedz się więcej.
  Więcej
Posts loader