Produkty Buff w combat

O marce Buff słyszał pewnie każdy, kto w minimalnym stopniu interesuje się sportem, i to obojętnie jakim (może oprócz pływania). Produkty tej marki głęboko zakorzeniły się w niemal każdej dyscyplinie sportowej, a także wyszły poza sport na ulice, do codziennego użytku. Nic w tym dziwnego, ponieważ estetyczne, wygodne i praktyczne elementy garderoby zawsze znajdują swoich amatorów. Od teraz można dołączyć do grona zadowolonych użytkowników Buff także poprzez sklep combat.

Sukces napędzony motocyklem — historia firmy Buff

Nie byłoby pewnie o czym pisać, gdyby nie Joan Rojas i jego pasja do motocykli… Choć to nie do końca sprawiedliwe stwierdzenie, ponieważ czynników odpowiedzialnych było nieco więcej. Więc może po kolei:

Joan urodził się w katalońskim regionie Igualada w 1946 roku, w rodzinie związanej z przemysłem tekstylnym. Wprawdzie ich własna fabryka splajtowała w roku 1927, jednak pozostała w rękach rodziny. Sam Rojas również dość mocno związany był z tekstyliami. We wczesnych latach ’70 zaraził się gorączką motocyklową, która doprowadziła go do pewnego skrzyżowania w roku 1991, kiedy stwierdził, że dostępne na rynku ochraniacze szyi są brzydkie, niewygodne, niepraktyczne i podrażniają skórę.

Ponieważ należał do tej kategorii ludzi, którzy rzeczywistość zmieniają, zamiast bezkrytycznie się z nią godzić, postanowił stworzyć produkt pozbawiony irytujących mankamentów. Korzystając z własnego doświadczenia oraz rodzinnego zakładu, eksperymentował z licznymi materiałami i technikami wykonania, co ostatecznie doprowadziło do stworzenia bezszwowego komina z mikrofibry. Dodatkowo techniką druku sublimacyjnego ów komin można było trwale pomalować na niemal dowolny wzór bez utraty właściwości materiału. W ten sposób powstał Buff (skrót od hiszpańskiego bufanda — szalik).

Joan Rojas założyciel firmy Buff

Wybór mikrofibry uwarunkowany był kilkoma cechami tego materiału: dobrze chłonie wodę, szybko schnie, grzeje, ale jest przewiewna, nie podrażnia skóry. W efekcie Buffy doskonale sprawdzały się o każdej porze roku, w razie potrzeby chroniąc przed słońcem lub chłodem. Dodatkowo wszechstronność podnosiła możliwość ubierania chusty na różne sposoby. Kilkanaście z nich opisaliśmy w tamach tego poradnika.

Ekspansja i rozwój

Początkowo produkowane przez Rojasa chusty trafiały przede wszystkim do znajomych i okolicznych dzieci, jednak z czasem zaczął sprzedawać je do okolicznych krajów: Francji, Szwajcarii i Niemiec, odwiedzał również liczne targi i wydarzenia w innych częściach Europy. Sukces, który obserwujemy dzisiaj, przypisać należy uporowi Joana oraz… narciarzom. To oni wręcz rzucili się na chusty Buff, co po pierwsze udowodniło słuszność koncepcji, a po drugie zapewniło środki do rozwoju.

Warty zaznaczenia jest fakt, że 90% wyrobów Buff produkowanych jest w rodzinnej okolicy Rojasa. Pozostałe 10% to produkty wymagające zaawansowanych procesów technologicznych, których lokalny zakład nie jest w stanie przeprowadzić.

Portfolio firmy rozrastało się z czasem, wprowadzano do oferty czapki, bandany, opaski, kominiarki, daszki, kapelusze, a nawet odzież sportową. Zastosowano przy tej okazji nowe tkaniny, o jeszcze lepszych właściwościach dopasowanych do konkretnych zastosowań, np. wełnę merynosa czy CoolNet UV+. I tak doszliśmy do czasów współczesnych.

Produkty Buff w combat

Rzućmy jeszcze okiem na kilka produktów, które można znaleźć w naszej ofercie, aby mieć konkretne przykłady działalności marki Buff.


Chusta Buff Mountain Collection Coolnet UV+ Kili-J Brown

Chusta Buff Mountain Collection Coolnet UV+ Kili-J Brown

Wykonana z pochodzącej z recyklingu mikrofibry Coolnet UV+ chusta wielofunkcyjna z serii Mountain Collection. Doskonale chroni przed promieniowaniem UV, odprowadza ciepło i wilgoć, a niska waga i elastyczny splot podnosi wygodę użytkowania. Dodatek jonów srebra ogranicza rozwój bakterii, przez co chusta długo zachowuje świeżość. Nadruk nawiązuje do góry Kilimandżaro.

Chusta Buff Mountain Collection Coolnet UV+ Kili-J Brown
Wszystkie chusty Buff


Czapka Buff Trucker Cap Burj Black

Czapka Buff Trucker Cap Burj Black

Czapka typu Trucker jaka jest — każdy widzi. Lekka, przewiewna, z chroniącym przed słońcem daszkiem, z przyciągającym wzrok wzorem. Dobrze odprowadza ciepło, a wszyta opaska wchłania pot, co znacząco podnosi komfort noszenia. Z tyłu znajduje się opaska do regulacji rozmiaru w zakresie 58-63 cm.

Czapka Buff Trucker Cap Burj Black
Wszystkie czapki Buff


Opaska Buff Coolnet UV+ Headband Ultimate Logo Black

Opaska Buff Coolnet UV+ Headband Ultimate Logo Black

Jeśli nie ufasz produktom wielofunkcyjnym i klasyczna chusta to dla Ciebie zbędny gadżet, możesz sięgnąć po opaskę na głowę. Wykonana ze znanego już materiału Coolnet UV+, oferuje wszystkie zalety zwykłej chusty poza ilością opcji noszenia — nadaje się głównie na czoło, ewentualnie nadgarstek.

Opaska Buff Coolnet UV+ Headband Ultimate Logo Black


Zobacz wszystkie produkty Buff w ofercie combat