Od prawie 30 lat dostarcza swoim klientom ostrzy i narzędzi, które służą im w mniej lub bardziej ekstremalnych sytuacjach. Teraz z jego produktów można korzystać za pośrednictwem combat.pl. Noże, maczety, miecze, włócznie, toporki, łopaty i nie tylko.

Odkryj wysokojakościowy sprzęt Cold Steel w naszej ofercie i wybierz najlepiej pasujący do Twoich potrzeb.

 

Col Steel produkty

 

Arsenał Cold Steel

Noże, których jakość docenili funkcjonariusze amerykańskich służb mundurowych, jak również cywile. Miecze, katany, rapiery i sztylety przyciągające miłośników i kolekcjonerów broni białej. Przydatne w pracach polowych i około domowych, a także podczas wypraw na łono natury siekiery, toporki czy maczety. Pozwalające na ćwiczenie celności dmuchawki oraz shurikeny. To tylko mała część asortymentu Cold Steel.

Kalifornijski producent szczyci się wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań, które pomogły w ukształtowaniu przemysłu nożowego. Wymienia m.in. popularyzację uchwytów Kraton czy głowni tanto, a także wprowadzenie mechanizmu zatrzaskowego Tri-Ad Lock do noży składanych, czyniącego korzystanie z nich bardziej bezpiecznym. Cold Steel wskazuje także na rygorystyczne testy wytrzymałościowe, jakie przechodzą ich ostrza, a które stały się wyznacznikiem w sprawdzianach jakości w popularnych programach telewizyjnych.

 

Crawford Model 1 i Kukri Machete – do cięcia i siekania

Wśród produktów Cold Steel dostępnych w combat.pl jest składany nóż Crawford Model 1. To budżetowa wersja ostrza stworzonego przez współpracującego z firmą uznanego nożownika Wesa Crawforda. Wykonany z japońskiej stali nierdzewnej, świetnie nadaje się do cięcia czy skrobania. Ponieważ ostrze jest zintegrowane z trzpieniem rękojeści, nóż błyskawicznie składa się i otwiera.

Jeśli czeka Cię dużo karczowania lub konieczność cięcia twardego materiału, polecamy Kukuri Machete. Maczetę otrzymujesz już naostrzoną, gotową do wykorzystania w ogrodzie, warsztacie czy podczas wyprawy do lasu. Dodatkowo w zestawie z nią masz pokrowiec, który ułatwia transport i zabezpiecza przed przypadkowym skaleczeniem się.

 

We współpracy z gwiazdą - Steve Austin Working Man i Broken Skull III


W swoim arsenale posiada także noże, które przygotowane zostały ze współpracy z jedną z największych gwiazd amerykańskiego wrestlingu i ambasadorem marki Cold Steel – Steve’m Austinem.

 

Stevie Austin - Cold Steel

 

Steve Austin Workin Man i Broken Skull III wyposażone zostały nie tylko we wspomniany zamek Tri-Ad Lock, dzięki któremu nóż nie złoży się w trakcie pracy. Pierwszy z nich posiada specjalny stalowy klips, umożliwiający przypięcie do paska i wygodne noszenie noża przy sobie, a także utwór, który pozwala opcjonalnie zabezpieczenie przy pomocy linki lub smyczy. Głownia drugiego pokryta została węglową powłoką. W ten sposób ostrze chronione jest przed zarysowaniem i zachowuje gładkość. Oba noże wykonane zostały także z wysokiej jakości stali - German 4116 i CTS XHP Alloy.

 

Spetsnaz Shovel i Axe Gang Hatchet – narzędzia mistrzów

Z doświadczenia najlepszych Cold Steel korzysta nie tylko przy ostrzach. Spetsnaz Shovel to szpadel stworzony na wzór narzędzia, którego używają członkowie rosyjskiej jednostki specjalnej. Sprawdza się on zarówno przy kopaniu, jak również może posłużyć do treningu celności i rzucania, stanowiąc alternatywę dla toporków.

 

Mówiąc o tego rodzaju narzędziach, wspomnieć trzeba o Axe Gang Hatchet, Tym razem źródłem inspiracji dla Cold Steel były filmy kung fu, przy których część pracowników firmy zresztą pracuje (jako eksperci ds. uzbrojenia czy kaskaderzy). Jak jednak podkreśla producent – toporek nie jest żadnym rekwizytem. Jego głowica została przygotowana tak, by krawędź była ostra jak żyleta, a pozostała część doskonale absorbowała wstrząs wywołany uderzeniem.

 

Odkryj wszystkie ostrza i narzędzia Cold Steel w combat.pl