kominiarki polandex w combat.pl

Dla tych, którzy zakładają kominiarę, gdy idą na robotę, mamy dobre wieści — w naszej ofercie pojawiły się kominiarki marki Polandex. To uznany polski producent, którego wyroby cieszą się uznaniem zarówno wśród służb mundurowych, jak i miłośników bushcraftu, survivalu, sportów zimowych czy motorowych. Oto przekrój naszej oferty.

Klasyczne balaclavy

kominiarki klasyczne

Pierwsza kategoria kominiarek Polandex to typowe balaclavy. Znajdziecie u nas zarówno zwykłe modele bawełniane, jak i termoaktywne wykonane głównie z poliestru. To nie wszystko, ponieważ wśród obu odmian znalazły się wersje o różnej ilości i układzie otworów. Od pojedynczego, obejmującego całą twarz, poprzez pojedynczy na oczy, podwójny na oczy, podwójny na oczy i usta, po potrójny na oczy i usta. Taki wybór pozwala dobrać odpowiednią kominiarkę do własnych potrzeb.


Kominiarki z ochroną klatki piersiowej

kominiarki z ochroną klatki piersiowej

Tam, gdzie pęd wiatru wdziera się zimnymi szpilami przez każdą możliwą szczelinę, triumf święcą kominiarki wyposażone w dodatkowy „fartuch”, chroniący przed chłodem klatkę piersiową. W tej kategorii są dostępne jedynie modele membranowe, które doskonale odprowadzają wilgoć, nie przepuszczając jednocześnie wiatru. W kwestii otworów dostępne są dwie opcje: pojedynczy na całą twarz lub podwójny: na oczy i usta.


Kołnierze

kołnierze z ochroną klatki piersiowej

Jeśli zależy nam głównie na ochronie szyi i klatki piersiowej, wtedy sięgamy po kołnierz z fartuchem. Tu również oferujemy jedynie wersję z membraną. Zaletą kołnierza jest możliwość użytkowania dowolnej czapki, podczas gdy szyja jest izolowana od chłodu i wiatru, a jednocześnie wilgoć swobodnie odparowuje na zewnątrz.


Jak widać jest w czym wybierać, zarówno pod względem materiału wykonania, jak i funkcjonalności i przeznaczenia. Jeśli zastanawiasz się nad wejściem w posiadanie kominiarki — po co dłużej zwlekać? Nie pożałujesz.

Sprawdź pełną ofertę kominiarek w combat