Levenhuk w combat

Podziwianie widoków, obserwacja ptaków czy zwierzyny łownej, a może po prostu chęć sprawdzenia, co widać w oddali — w każdym z tych przypadków warto mieć pod ręką lornetkę. A gdy interesują nas szczegóły czegoś bardzo małego, wtedy do gry wkracza mikroskop. Wiadomo, że im lepsza jakość optyki wybranego przyrządu, tym lepiej. Dlatego też mamy przyjemność oznajmić, że do oferty sklepu combat dołączyła marka Levenhuk.

Levenhuk? Pierwsze słyszę — historia marki

Historia firmy Levenhuk nie jest może długa, ale można w niej znaleźć kilka ciekawych faktów. Początki sięgają roku 2002, kiedy Anton Epifanov, absolwent Szkoły Ekonomicznej w Sztokholmie i wieloletni pracownik zajmującej się podręcznymi słownikami elektronicznymi spółki ECTACO, postanowił rozszerzyć zasięg firmy na cały świat za sprawą Internetu. Wtedy też powstała marka Levenhuk, nazwana na część holenderskiego ojca mikrobiologii Antoniego van Leeuwenhoeka. Jej celem była sprzedaż dobrych jakościowo, a przy tym niedrogich przyrządów optycznych — lornetek, teleskopów, mikroskopów itp.

Mimo że główna siedziba ECTACO mieściła się w Sankt Petersburgu, centralę optycznej gałęzi firmy założono… w USA, w miejscowości Tampa na Florydzie. Praktycznie od razu nastąpiła ekspansja na kraje wschodniej i centralnej Europy, a także Kanadę i Azję. Celem były głównie rynki ubogie w podobnego typu produkty, co pozwoliło na stosunkowo szybki rozwój. Postawiono także na serię LabZZ, czyli sprzęt dedykowany dla dzieci, co również okazało się strzałem w dziesiątkę. Levenhuk dołączył do grona liderów rynku.

Obecnie oddziały firmy znajdują się w Ameryce Północnej, niemal całej Europie, Indiach, Azji południowo-wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Planowana jest także ekspansja na Amerykę Południową. Większość produkcji odbywa się w Chinach, jednak drobiazgowe kontrole utrzymują poziom jakości na wysokim poziomie. Warto przy tej okazji wspomnieć o lornetkach z limitowanej (zaledwie 4 tys. sztuk) serii Heritage, które wyprodukowano w Zakładach Optyczno-Mechanicznych w rosyjskim Kazaniu, gdzie powstaje sprzęt przeznaczony dla wojska. Jakość rosyjskiej optyki jest doceniana na całym świecie.

O jakości produktów Levenhuk może świadczyć fakt, że przyrządy optyczne tej marki objęte są 25-letnią gwarancją producenta. Przyjrzyjmy się teraz kilku wybranym modelom z portfolio Levenhuk.


Luneta obserwacyjna Levenhuk Blaze BASE 60F Spotting Scope

Luneta obserwacyjna Levenhuk Blaze BASE 60F Spotting Scope

Lunety obserwacyjne to proste i niewielkie urządzenia, które można spakować do plecaka i wykorzystać do obserwacji natury, obiektów na niebie, wydarzeń sportowych czy tarczy na strzelnicy. Powiększenie 10x, jasny obiektyw 60 mm, polimerowy korpus wypełniony azotem i regulowany trójnóg w zestawie. Niedroga, przydatna rzecz dla początkujących amatorów obserwacji.

Luneta obserwacyjna Levenhuk Blaze BASE 60F Spotting Scope


Lornetka Levenhuk Heritage BASE 10x40

Lornetka Levenhuk Heritage BASE 10x40

Lornetka w stylu retro z optyką wykonaną w rosyjskich zakładach zbrojeniowych w Kazaniu. Powiększenie 10x przy obiektywie średnicy 40 mm daje wystarczająco jasny obraz do obserwacji krajobrazu, ptaków czy nowego graffiti na elewacji odległego bloku. Soczewki BK10 pokryte powłoką antyrefleksyjną, wytrzymały aluminiowy korpus, prosta obsługa i regulacja, gumowe muszle oraz trwały futerał z ekoskóry. Poczuj się jak Janek Kos.

Lornetka Levenhuk Heritage BASE 10x40


Teleskop Levenhuk Skyline BASE 60T

Teleskop Levenhuk Skyline BASE 60T

Obserwacja nocnego nieba i wszystkich widocznych na nim ciał niebieskich to hobby, które rozpala wyobraźnię, szczególnie w przypadku dzieci. Teleskop Skyline Base to doskonały wybór dla początkujących amatorów astronomii — dużych i małych. Na tyle niedrogi, by nie nadszarpnąć budżetu i na tyle dobry, by wyrobić sobie pogląd na nowe zajęcie. Teleskop montowany jest na stabilnym trójnogu z półką narzędziową, wyposażony jest także w szukacz o powiększeniu 5x oraz lustro do obserwacji naziemnej.

Teleskop Levenhuk Skyline BASE 60T


Mikroskop Levenhuk 1ST

Mikroskop Levenhuk 1ST

Prosty mikroskop o powiększeniu 20x dedykowany osobom zaczynającym swoją przygodę z mikroświatem. Stereoskopowy okular umożliwia obserwację obojgiem oczu lub zastosowanie aparatu cyfrowego tego samego producenta (sprzedawany osobno). Zasilane bateryjnie podświetlenie pozwala na korzystanie z mikroskopu poza domem. Zestaw zawiera akcesoria umożliwiające szybki start obserwacji.

Mikroskop Levenhuk 1ST


Kompas Levenhuk DC65

Kompas Levenhuk DC65

Kompas to jeden z najlepszych przyjaciół wędrowca, szczególnie w mało poznanym terenie. Ten konkretny model opatrzono kilkoma praktycznymi funkcjami, wśród nich jest: podziałka w stopniach i tysiącznych, podświetlenie tarczy LED, linijka na obudowie, szczerbinka do precyzyjnego wyznaczania kierunku, pętla na kciuk dla pewniejszego chwytu. Tarcza kompasu zalana jest płynem, co przyspiesza zatrzymanie igły.

Kompas Levenhuk DC65


Jak widać w portfolio Levenhuk dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Warto dać szansę tej marce i rozpocząć swoją przygodę w świecie optyki.

Sprawdź produkty Levenhuk w combat