Z niekłamaną przyjemnością mamy zaszczyt ogłosić, że w progach naszej oferty zawitał gość dużego formatu: wiatrówka karabinek Umarex 850 AirMagnum XT M2. Zacności rzeczonego śrutomiotacza nie można pomieścić w ramach jednego akapitu. Toteż zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią niniejszego obwieszczenia, gdzie niewątpliwe zalety tego władcy wiatru i ołowiu przedstawione zostaną.

Po pierwsze budowa

Przyjrzyjmy się tej nietuzinkowej konstrukcji. Na pierwszy rzut oka widzimy imponujący, masywny korpus wykonany z trwałego polimeru, któremu niestraszne są wilgoć i niska temperatura. Obustronna baka policzkowa Monte Carlo sprawia, że również mańkuci złożą się do strzału bez zbędnego dyskomfortu. Ryflowania na rękojeści i łożu polepszają pewność chwytu dla zachowania jak najlepszej celności. Kolorystyka w odcieniach czerni i szarości nadaje całości profesjonalnego charakteru.

Po drugie parametry

Przy bliższym poznaniu dowiadujemy się znacznie więcej. Umarex 850 AirMagnum XT M2 to wiatrówka zasilana CO2 dostarczanym z pojemników o masie 88 gramów. Z jego pomocą wystrzeliwane są śruty typu Diabolo kalibru 4,5 mm z mocą nieprzekraczającą 17J, więc karabinek ten jest dostępny bez zezwolenia. Amunicja ładowana jest do 8-komorowych magazynków bębnowych (2 sztuki w zestawie), dzięki czemu można strzelać kilkukrotnie bez rozpraszania się koniecznością wprowadzenia śrutu do lufy. Do przeładowania służy 4-taktowy zamek ryglowy, przez co możemy poczuć się niczym bohater filmu sensacyjnego.

Dodatkowo warto wspomnieć o atutach, jakimi bez wątpienia są regulowany spust i automatyczny bezpiecznik. Ten pierwszy możemy dostroić do swoich preferencji, aby za celność strzałów odpowiadały nasze umiejętności — bez walki z niedogodnościami karabinka. Bezpiecznik z kolei zwiększa bezpieczeństwo obsługi, ponieważ po każdym przeładowaniu należy go ręcznie zwolnić w celu oddania strzału.

Na koniec wyposażenie

Ostatnim wyróżnikiem karabinka Umarex 850 AirMagnum XT M2 jest jego bogate wyposażenie. Szyny akcesoryjne w broni pneumatycznej nie są niczym szczególnym, jednak tutaj od razu mamy je czym zagospodarować. Zestaw podstawowy zawiera montowaną na szynie 11 mm lunetę o stałym przybliżeniu 6x i obiektywie 42 mm, co daje jasny obraz. Rzecz jasna możliwa jest regulacja punktu celowania oraz ostrości obrazu, aby środek tarczy był widoczny jak na dłoni.

Dolną szynę montażową w standardzie Weaver zapewne zajmie składany bipod o regulowanej wysokości i z antypoślizgowymi stopkami. Dodatkowo wiatrówka posiada boczne szyny Weaver, aby cały zestaw wzbogacić np. latarką lub celownikiem laserowym. Ostatni smaczek to montowany na końcu lufy tłumik, który nie tylko ogranicza generowany przy wystrzale hałas, ale także spłaszcza tor lotu śrutu. Tym samym celność dodatkowo wzrasta. W razie chęci strzelania na krótszym dystansie wszystkie dodatki można zdemontować i korzystać z otwartych, regulowanych przyrządów celowniczych ze światłowodami Tru-Glo.


Wiemy, że tak nacechowany superlatywami opis nie brzmi wiarygodnie, ale ta wiatrówka naprawdę na taki zasługuje. Jakość wykonania, wyposażenie, celność… Zasadniczo nie ma się do czego przyczepić. My polecamy, a Wy możecie sprawdzić, czy jesteśmy godni zaufania w tym względzie.

Sprawdź wiatrówkę Umarex 850 AirMagnum XT M2 w combat