Miotacze gazu pieprzowego

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Miotacze gazu pieprzowego

Dostępne na ryku pistolety RAM, czyli Real Action Marker, to znane i dość popularne rozwiązanie w obszarze samoobrony. Strzelają one kulkami gumowymi, którymi skutecznie można obezwładnić potencjalnego napastnika. Pistolety te mogą również wystrzeliwać kulki gazowe, które po trafieniu w przeciwnika pękają, rozpylając drażniącą substancję. Czasem jednak taka kulka może nie wystarczyć. Wtedy do akcji wkroczyć może miotacz gazu pieprzowego.

Czym jest miotacz gazu pieprzowego?

Miotacz gazu pieprzowego to urządzenie przeznaczone do samoobrony. Jego działanie jest stosunkowo proste i sprowadza się do rozpylenia strugi gazu pieprzowego w kierunku napastnika. Jego skuteczność wynika z możliwości precyzyjnego zaaplikowania dawki obezwładniającego gazu pieprzowego na stosunkowo dużą odległość, co pozwala na bezpieczne oddalenie się z miejsca zdarzenia i wezwanie pomocy.

Czym zasilany jest miotacz gazu pieprzowego?

Miotacz gazu pieprzowego zasilany jest zazwyczaj przy pomocy specjalnych nabojów gazowy do obronnych miotaczy gazu, takich jak na przykład Walther ProSecur UV. Nabój taki posiada 11 ml pieprzowego środka drażniącego w wysokoskoncentrowanej dawce. Duże stężenie oleoresin capsicum po kontakcie z celem wywołuje sile podrażnienie skóry i błon śluzowych.

Podczas operowania miotaczem gazu pieprzowego, punktowa wiązka płynu pieprzowego rozpylana jest z dużą mocą, co zapewnia możliwość precyzyjnego trafienia w cel. Dzięki temu stężenie gazu na napastniku jest na tyle wysokie, że dochodzi do jego skutecznego obezwładnienia. Długość działania środka gazowego może sięgać nawet do 30 minut, więc daje to sporo czasu ofierze napaści na ucieczkę. Maksymalny zasięg nabojów gazowych tego typu sięga nawet 5 metrów.

To jednak nie wszystko. Naboje gazowe do miotaczy gazu pieprzowego zawierają jeszcze jednego asa w rękawie, jakim jest środek UV. W świetle ultrafioletowym pozostaje od widoczny nawet przez kilka dni i dzięki temu może stanowić czytelny dowód przeciwko sprawcy napaści.

Jak zbudowane są miotacze gazu pieprzowego?

Miotacz pieprzu, a poprawniej miotacz gazu pieprzowego może charakteryzować się różną budową. Najpopularniejsze są jednak wersje „dokładane” do rewolwerów i pistoletów. Producenci starają się tak zaprojektować miotacze gazu obezwładniającego, by nie wystawały one poza obrys pistoletu. Dzięki temu ułatwione jest ich przenoszenie oraz nie wpływają one nazbyt niekorzystnie na dobywanie broni z kabury.

Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się plastik ABS i nierzadko wkomponowane w niego dodatkowe elementy metalowe zapewniające odpowiednie wzmocnienie. Tego typu podejście zapewnia urządzeniu odpowiednią lekkość, co z kolei ogranicza niekorzystny wpływ na wyważenie rewolweru lub pistoletu.

Miotacze gazu pieprzowego posiadają drugi spust, który obsługuje się podobnie jak ten pistoletowy. W trakcie prac projektowych producenci pomyśleli również o użytkownikach korzystających z rękawiczek i kabłąk osłaniający język spustowy jest odpowiednio duży. Przyda się to nie tylko miłośnikom rękawiczek taktycznych, ale również zwykłym użytkownikom korzystającym z pistoletu zimową porą.

Na koniec warto wspomnieć o samym montażu nabojów gazowych. Realizowany jest on w banalny sposób poprzez odchylenie komory lufy i umiejscowienie nowego pojemnika. Pozwala to na szybką wymianę naboju, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jak montowany jest miotacz gazu pieprzowego?

Współczesne pistolety, rewolwery, pistolety typu RAM, jak i repliki charakteryzują się przemyślaną konstrukcją pozwalającą na szybki i łatwy montaż wyposażenia dodatkowego takiego jak latarki, wskaźniki laserowe, czy też celowniki optyczne. Nie inaczej jest w przypadku miotaczy gazu pieprzowego. Do pistoletu mocowany jest on przy pomocy zatrzasków zapobiegających wysunięciu z szyny montażowej. Producenci miotaczy dostosowują swoje modele do standardowych typów i rodzajów szyn montażowych używanych w pistoletach.

Jeśli zainteresowały was miotacze gazu pieprzowego, to sprawdźcie również szeroką ofertę broni na kule gumowe. Wśród nich mamy pistolety RAM, rewolwery RAM, karabinki RAM, strzelby RAM i szeroki wybór akcesoriów RAM.