Latarki czołowe

Latarki czołowe Black Diamond

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Latarki czołowe Black Diamond – perły wśród czołówek

Latarki Black Diamond – najpopularniejsze modele

Do najpopularniejszych latarek firmy Black Diamond należą modele Astro, Spot, Cosmo, Sprint i Revolt. Poniżej powiemy kilka słów o każdym z nich. Skupimy się przede wszystkim na przeznaczeniu, kluczowych parametrach oraz funkcjonalnościach. Na wstępie zaznaczmy, że latarki czołowe Black Diamond należą do najlepszych na rynku. Słyną z niezawodności i dobrego stosunku ceny do jakości.

Latarka Black Diamond Astro

Tu do wyboru mamy dwa modele – pierwszy o mocy światła równej 250 lumenów, drugi 175. Każdy z nich posiada tryb pulsacyjny, możliwość płynnego przyciemniania wiązki, system blokady cyfrowej oraz standard wodoodporności na poziomie IPX4 – ochrona przed bryzgami wody pod dowolnym kątem i ze wszystkich stron (jednym słowem ochrona przed deszczem). Latarkę zasilają trzy baterie AAA (małe paluszki). Latarki Black Diamond Astro potrafią też ekonomicznie zarządzać energią. Gdy poziom mocy zacznie spadać, czołówka będzie przechodzić w kolejne, oszczędniejsze tryby.

Czołówka Black Diamond Spot

Tu do wyboru mamy modele o mocy świetlnej 160, 325 i 350 lumenów. Pierwsza wersja (lite) to jedna z najmniejszych dostępnych na rynku latarek. Obsługiwana za pomocą dwóch przycisków zapewnia nam kilka trybów świecenia, w tym stroboskop. Posiada także czerwoną diodę, blokadę zapobiegającą przypadkowemu włączeniu się i standard IPX na poziomie 8. Zasilają ją dwie baterie AAA.

Modele 325 i 350 to w zasadzie mocniejsze odpowiedniki powyżej opisanego sprzętu. Posiadają te same funkcjonalności i standard IPX. Zasilają je trzy baterie.

Latarka czołowa Black Diamond Cosmo

Czołówka Cosmo jest dostępna w dwóch wariantach – 250 i 300 lumenów. Oba modele ważą jedynie 83 gramy, są bardzo wytrzymałe i wodoodporne – posiadają standard IPX 8, czyli ochronę przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie przy zwiększonym ciśnieniu (do jednego metra). Tak jak inne latarki tego producenta, Cosmo zostały wyposażone w czerwoną diodę, tryb stroboskopowy i blokadę uniemożliwiającą samoistne włączenie się sprzętu. Szeroki, elastyczny pasek z łatwością założymy na głowę lub wciśniemy na kask. Dołączone do zestawu 3 baterie AAA wystarczą na wiele godzin pracy. W zależności od trybu, jaki wybierzemy, latarka może świecić przez 6 , 17 lub nawet 200 godzin.

Czołówka Black Diamond Sprint

Kolejna mocna (225 lumenów) i bardzo lekka (56 gramów!) latarka Black Diamond Sprint. Generowany przez nią strumień światła potrafi sięgnąć nawet na 42 metry. Spełnia normy wodoszczelności na poziomie IPX 4 (ochrona przed deszczem). Energię zapewnia akumulator litowo-jonowy, pozwalający czołówce świecić przez 30 godzin w trybie oszczędnym lub 1.5 godziny w trybie maksymalnym. Akumulator można naładować za pomocą kabla USB. Zajmuje to 3 godziny. O stanie akumulatorów informują trzy wskaźniki LED.

Latarka Black Diamond Revolt

Ta lekka (86 gramów) i mocna (350 lumenów) czołówka Black Diamond Revolt została wyposażona w sześć trybów działania. Posiada też czwarty poziom wodoszczelności według standardu IPX. Latarka zasilana jest za pomocą trzech baterii AAA lub akumulatorka litowo-jonowego. W trybie minimalnej jasności może świecić nawet 200 godzin. W trybie maksymalnym 4 godziny.

FAQ

Po pierwsze dobry stosunek ceny do jakości. Po drugie wytrzymałość i niska masa. Po trzecie ergonomiczna i przemyślana konstrukcja.

Latarki Black Diamond przeznaczone są dla grotołazów, miłośników gór, biegaczy i rowerzystów. Można też z powodzeniem wykorzystywać je podczas pracy, np. w warsztacie.