Ochraniacze łucznicze_N

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Ochraniacze łucznicze – zadbaj o bezpieczeństwo

Rozbudź w sobie zamiłowania do łucznictwa

Czy wiesz, że ludzie posiadający jakieś hobby rzadziej skarżą się na złe samopoczucie? Pasje przybierają rozmaite formy, a jedną z nich może być łucznictwo, bowiem stanowi niebanalną postać rozrywki rekreacyjnej, w której zmagania sportowe łączą członków rodziny i znajomych. Dzięki ćwiczeniom z łukiem zadbasz o siłę ramion i pleców, a przy okazji potrenujesz koncentrację.

A to jeszcze nie wszystko, co zyskasz dzięki treningom. Napinanie łuku i namierzanie celu uczy spokoju, precyzji, skupienia. Kształtujesz więc bardzo przydatne w życiu codziennym umiejętności – ułatwiające niejednokrotnie osiągniecie sukcesu. Łucznictwo nie stawia ograniczeń wiekowych, toteż zawody mogą się odbyć z udziałem Twojej pociechy. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni łuk i akcesoria do niego, a wizja mistrzostwa przybierze realne kształty.

Dlaczego warto stosować ochraniacze łucznicze?

Przygodę z łukiem w ręce trzeba dobrze rozpocząć. Nie należy tu lekceważyć dodatkowych akcesoriów, gdyż nie tylko poprawiają one komfort oddawania strzałów, ale przede wszystkim dbają o Twoje bezpieczeństwo. Ochraniacz na przedramię do strzelania z łuku to podstawowe wyposażenie rozsądnego zawodnika. Dlaczego? Ponieważ zabezpiecza przed bolesnym uderzeniem cięciwy i jego konsekwencjami.

Potrzebują go nie tylko amatorzy, ponieważ chwilowe niewłaściwe ułożenie ręki czy nieodpowiednia postawa przydarza się każdemu. Czasem ukształtowanie terenu lub sytuacja wymusza przyjęcie nieprofesjonalnej pozycji, a wtedy „kąśliwość” napiętej linki bywa nieprzyjemna i pozostawia na ciele siniaki albo mniej widoczne otarcia. Dlatego warto posiadać ochraniacz łuczniczy, podobnie jak skórki na palce bądź rękawiczki.

Ochraniacze łucznicze na przedramiona i palce – jakie wybrać?

Najczęściej w ofercie sklepowej spotkasz ochraniacze na przedramię, palce oraz napierśniki. Te pierwsze posiadają różną konstrukcję. Jedne przyjmują wygląd pełnego mankietu, inne osłaniają tylko wewnętrzną część ręki. Aby zapobiec kontuzjom i czuć się swobodnie, trzeba wybrać model pasujący rozmiarem. Taką pewność zyskasz dzięki opcji regulacji pasów. Kolejną kwestią będzie tworzywo. Karwasz ze skóry czy polimeru powinien być właściwie wyprofilowany, a ten z zamszu lub stretchu wzmocniony w newralgicznych punktach.

Natomiast Twojej dłoni może strzec skórka na palce lub rękawiczka. Długotrwały trening to przecież nie tylko obolały kciuk i palec wskazujący, lecz także otarcia. Dlatego przydadzą się osłonki połączone regulowanym paskiem – posiadające wzmacniającą podkładkę. Jeszcze większą wygodę podczas naciągania cięciwy podaruje rękawiczka. Ponieważ występuje w zróżnicowanej, bogatej ofercie, umożliwi dobór najodpowiedniejszego modelu opartego na tradycyjnym wzorze ze skóry albo bardziej nowoczesnego z regulacjami.

Zanim rozpoczniesz turniej

Zwycięstwo w konkursie łuczniczym daje sporą satysfakcję, bo nie zdarza się przypadkowo. Najpierw jednak trzeba dobrać właściwy sprzęt, opanować technikę oraz pokonać własne słabości. Prawdziwą radość z wygranej poczujesz tylko wtedy, gdy konkurs przebiegnie bez zakłóceń, kontuzji i wypadków. Aby tak właśnie było, należy się do niego przygotować. Zacznij od siebie, kompletując strój pozbawiony wystających kieszeni i innych sterczących dodatków. Załóż ochraniacz łuczniczy na przedramię i palce.

Zadbaj też o zabezpieczenie terenu i sprawdź, czy nie istnieje ewentualność pojawienia się na linii strzału żywych stworzeń. Kiedy już zajmiesz swoje stanowisko, sprawdź stan strzały, nie zapominając o niebezpieczeństwie, jakie może przynieść jej niekontrolowany lot. Miej również na uwadze, by nie pozastawiać łuku w rękach dziecka bez nadzoru. Stosując się do tych zasad, zyskujesz większy spokój, konieczny do przeprowadzania rozgrywki. Zatem zaopatrz się w ochraniacze łucznicze w sklepie combat i celuj w dziesiątkę.