Akcesoria do narzędzi

Akcesoria do narzędzi

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Akcesoria do narzędzi — równie konieczne jak one same

Jakie narzędzia przydają się najczęściej?

Nawet najmniejsze gospodarstwo nie może obyć się bez narzędzi. Czasem trzeba przecież dokręcić jakąś obluzowaną śrubkę, wbić gwóźdź w ścianę, by zawiesić obrazek, zamontować lampę, naprawić zabawkę pociechy czy „przywrócić życie” nieczynnym przedmiotom. A to dopiero początek, bo prawdziwe wyzwanie pojawia się dopiero wraz z powstającą awarią na przykład sieci hydraulicznej albo podczas remontu któregoś pomieszczenia. Wówczas do akcji wkracza podstawowy zestaw narzędzi.

A wśród nich figuruje młotek, śrubokręt, kombinerki, nóż tapicerski, zwijana miarka, jak również klucze. Ich egzemplarze nastawne czekają na prace hydrauliczne, natomiast płaskie szykują się do odkręcania śrub. Z kolei obcęgi czy kombinerki ruszają na pomoc, gdy trzeba przeciąć drut bądź wyrywać gwoździe. Na tym jednak nie kończy się lista niezbędnych przyrządów, jeśli w grę wchodzą poważne prace. W tym przypadku nie obejdzie się bowiem bez elektronarzędzi lub sprzętu akumulatorowego typu wiertarka.

Dlaczego warto posiadać akcesoria do przechowywania narzędzi?

Z biegiem czasu w każdym domu, garażu czy składziku przybywa narzędzi. W szufladach i na półkach gromadzą się różnych rozmiarów i kształtów śrubki, wiertła, noże oraz inne drobiazgi pomocne przy niewielkich naprawach. Chwilowe ich uporządkowanie nic nie daje, jeśli ciągle znajdują się w ruchu. Chyba że zaopatrzysz się w akcesoria do narzędzi, takie jak organizery, skrzynki, torby bądź futerały.

Dzięki nim małe przedmioty zostaną rozlokowane w oddzielnych przegródkach, co ułatwi ich odnajdywanie. Poza tym żaden z instrumentów nie ulegnie uszkodzeniu czy otarciu na skutek obijania się o pozostałe rekwizyty. Zyskasz też pewność, że niebezpieczne narzędzia nie wylądują w rączkach ciekawskiego dzieciaka, ponieważ pojemniki szczycą się skutecznym zamknięciem. Każda osłonka, choćby chroniła tylko jeden multitool, warta jest uwagi, bo przedłuża aktywność sprzętu.

Gdzie ulokować podręczne narzędzia?

Znalezienie odpowiedniego „schowka” na przyrządy zajmuje niewiele czasu. Jeżeli masz ich dużą ilość o rozmaitych formach, a do tego specjalizują się w określonych zadaniach, przyda Ci się skrzynka z półeczkami albo organizer mający odmienne rozmiarowo komory. Takie „kuferki” nie będą jednakże idealnym rozwiązaniem w sytuacji przemieszczania się. Zbyt duży ciężar pojemnika i jego gabaryty mogą Ci utrudnić np. swobodny marsz czy wchodzenie po drabinie.

Za to sprawdzi się w tych okolicznościach torba, futerał czy etui, jako że te akcesoria do narzędzi są lekkie i kompaktowe. Torba dysponuje licznymi kieszonkami oraz przegródkami, toteż wszystkie instrumenty będą właściwie chronione i widoczne po otwarciu jej, podobnie jak w teczce na narzędzia. Natomiast zwijany pokrowiec z trwałego materiału zajmie minimalną ilość miejsca i błyskawicznie udostępni swą zawartość. Zaś w futerał okaże się trafionym pomysłem na zabezpieczenie scyzoryka albo multitoola.

Czy narzędzia wielofunkcyjne potrzebują dodatkowej ochrony?

Najprostsze narzędzia wielofunkcyjne to scyzoryki i multitoole. Te ostatnie na bazie kombinerek osadzają szereg praktycznych końcówek. Ich ilość i rodzaj zależy od modelu, więc potencjalny klient może dokonać wyboru według własnych preferencji. Wykorzystują je przede wszystkim monterzy, ale i pracownicy ceniący wygodę, bo trudno nie zauważyć, że łatwiejsze są w transporcie niż skrzynka z narzędziami.

Ale chociaż multitool jest przyrządem uniwersalnym, to w trakcie podróży czy biwaku lepiej spisuje się zgrabny poręczny szwajcarski scyzoryk, gdyż został wyposażony w „rączki” najbardziej przydatne podczas akcji terenowych. Jednakże do sprawnego działania jeden i drugi potrzebuje należytej ochrony, dlatego wskazane jest posiadanie etui, które zabezpieczy sprzęt przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Jakie etui do scyzoryków spotkasz w ofercie producentów?

Szeroka gama tego typu produktów mieści futerały wykonane z rozmaitych materiałów w modnych kolorach. Mimo wszystko przy wyborze liczyć się głównie będzie dopasowanie wersji scyzoryka do dedykowanego mu etui. Po sprawdzeniu czy futerał współgra z Twoim wariantem noża, możesz już bezproblemowo typować pomiędzy eleganckimi wzorami z wytrzymałej skóry, a nylonowymi wodoodpornymi seriami.

W sprzedaży spotkasz również etui zamykane na zatrzask lub rzep oraz zaopatrzone w obrotowy tylny klips - umożliwiający zawieszenie go przy pasku w pozycji poziomej. Większość egzemplarzy posiada takie elementy mocujące w postaci zaczepów, kółek, szlufek czy właśnie klipsów. Decydując się na akcesoria do narzędzi sprawdzonej marki, zyskujesz gwarancję ochrony scyzoryka przed wilgocią, urazami mechanicznymi i zanieczyszczeniami. Poznaj je w sklepie combat.


Czytaj nasze poradniki