Pokrowce na broń

Pokrowce na broń

Wszystkie kategorie w: Pokrowce na broń

Pokrowce na broń — obowiązkowy dodatek dla odpowiedzialnego strzelc

Dlaczego należy korzystać z pokrowców na broń?

Sposób przenoszenia broni nie powinien być sprawą marginalną dla żadnego strzelca. Bowiem chodzi tu nie tylko o wygodę i osłonę cennego sprzętu, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Nie ulega więc wątpliwości, że pistolet czy karabin przed transportem należy rozładować, a co za tym idzie amunicja musi znaleźć osobne lokum. Dlatego przyda się stosowny pokrowiec.

Zwłaszcza że ustawa o broni nakazuje, aby ta była jak najmniej widoczna. Oczywiście rewolwer wsuniesz do kabury pod kurtką czy płaszczem, lecz już w przypadku broni długiej sprawa okaże się nie tak prosta. Chyba że skorzystasz z wyjątkowej torby przeznaczonej do takich właśnie misji. Wówczas Twoja broń wraz z całym oporządzeniem znajdzie idealną kryjówkę. Dzięki dostępności różnorodnych modeli, bez trudu wyszukasz pokrowiec na broń krótką oraz długą.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pokrowiec na broń myśliwską?

Wśród bogatego asortymentu spotkasz twarde walizki tworzące wraz z futerałami kategorie solidnych przenośników, jak również pokrowce i torby materiałowe. Te ostatnie są znacznie lżejsze i bardziej komfortowe w noszeniu, gdy czeka Cię marsz po leśnym terenie. Przerzucone przez ramię na plecy albo trzymane w ręce, nie utrudnią Ci wędrówki przez dziko rosnące krzaki. Jednakże tylko w takim wypadku, kiedy producent obdarzy je szerokimi ergonomicznymi uchwytami i rzetelnie wykonanym pasem nośnym.

Pożądane też będą taśmy obwodzące spód torby, punktowe wzmocnienia oraz podwójne przeszycia. To wszystko znajdziesz w produktach uznanych marek obok modyfikowanych „rączek”- stwarzających kilka opcji trzymania. Obecne tu też będą wewnętrzne stabilizatory, unieruchamiające broń i zapewniające jej pełną ochronę, co jest szczególnie ważne w przypadku egzemplarzy wyposażonych w optykę. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na wytrzymały materiał, bo on zadecyduje o trwałości pokrowca.

Jaki pokrowiec na broń do samochodu?

Jeśli swoją broń do miejsca docelowego przewozisz samochodem albo korzystasz z innego środka transportu, możesz pokusić się o futerał z tworzywa sztucznego albo skóry. Sztywna powłoka podaruje doskonałą izolację przed ewentualnymi urazami mechanicznymi i wszelkimi zanieczyszczeniami. I chociaż nie doświadczysz tu tylu udogodnień, w postaci dodatkowych przestrzeni typowych dla wersji materiałowych, to z pewnością usatysfakcjonuje Cię miękka wewnętrzna warstwa troszcząca się o każdy element optyczny.

Dlaczego warto wybierać pokrowce znanych przedsiębiorców?

Bez względu na to czy jesteś posiadaczem broni palnej, repliki, czy sztucera myśliwskiego, musisz zadbać o bezawaryjny transporter. Taki, który zabezpieczy wrażliwe części broni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, kurzem, brudem, zarysowaniami bądź innym uszkodzeniem. Tanie marketowe artykuły nie zagwarantują Ci tego, co serie zaprojektowane przez specjalistów od militariów. W modelach bazujących na doświadczeniu twórców liczy się bowiem każdy detal.

Począwszy od wyboru tkaniny po opracowanie najdogodniejszej konstrukcji. Stąd zazwyczaj pokrowiec na broń długą lub pistolety wykonany jest z wyjątkowo odpornej na rozdarcia cordury albo niepoddającego się wilgoci nylonu. Oferowany w różnych kształtach i rozmiarach pomieści, oprócz karabinu z zamontowaną lunetą, magazynki, akcesoria do czyszczenia, drobiazgi osobiste, a nawet okazy krótkolufowe. Co ważne, wyjątkowo sprawnie potrafi też usztywnić broń za pomocą regulowanych pasków stabilizujących.

Na tym nie koniec, gdyż torby cenionych firm dają także możliwość samodzielnego dostosowania transportera do aktualnych potrzeb. A to dzięki miękkiej powierzchni rzepowej, która pozwala dopiąć wkładki na magazynki czy organizery albo paskom zmieniającym wewnętrzne gabaryty. Zadowolenie mogą również sprawić specjalnie przygotowane kieszonki na amunicję, gadżety, wyciory i tym podobne rzeczy. Jeśli zależy Ci na jakości, wybierz sprawdzone pokrowce na broń, dostępne w sklepie combat.