Pokrowce na broń długą

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Pokrowce na broń długą — gwarancją bezpiecznego transportu

Jak przenosić broń?

Dzisiaj trudno sobie nawet wyobrazić obrazek przedstawiający strzelca, wędrującego alejkami miasta z bronią długolufową opartą na ramieniu. A skoro takie kadry nie goszczą w ogóle w codziennych sytuacjach, można wyciągnąć wniosek, że każdy posiadacz broni doskonale orientuje się w przepisach prawnych, które zabraniają takiej demonstracji siły. Jak zatem przenosić swoją wiatrówkę czy sztucer myśliwski?

Oczywiście w przeznaczonym do tego celu futerale, walizce lub pokrowcu. Usztywnione transportery zazwyczaj zamykane są na kłódkę, więc kategorycznie uniemożliwiają dotarcie do broni osobom nieupoważnionym. Z kolei materiałowe pokrowce - posługujące się suwakami - nie zapewniają takiej niedostępności, ale za to są lżejsze, wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. Wariantów jest sporo, pozostaje tylko zdecydować się na najdogodniejszy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pokrowce na broń długą?

Ten szczególny rodzaj etui musi pasować do Twojego karabinka, toteż przed zakupem warto zaznajomić się z informacjami wytwórcy, dotyczącymi rozmiaru „przenośnika”. W sprzedaży znajdziesz modele mogące pomieścić wiatrówkę wraz z lunetą bądź dwa karabinki AK w podstawowej konfiguracji albo egzemplarz z długą lufą i krótkolufowy. Nawet najbardziej wymagający strzelec znajdzie wśród ofert z tkaniny idealny schowek dla swojego cennego przedmiotu.

Zwłaszcza że zaprojektowano w tej linii także przestrzenie na amunicję, ładownice, sprzęt czyszczący oraz rzeczy osobiste. W ten sposób w jednej torbie zgromadzisz wszystko to, co będzie Ci potrzebne w drodze i po dotarciu do celu. Szczególną uwagę zwróć na główną komorę, gdyż to ona ma za zadanie chronić Twój podstawowy sprzęt. Wobec tego powinna być miękka, amortyzująca wstrząsy i wyposażona w system zapobiegający przemieszczaniu się broni.

Jednakże te dokładnie opracowane udogodnienia nie sprawdzą się, gdy napotkasz pokrowiec z mało wytrzymałego materiału i do tego bez wzmocnień. Solidne tworzywo to podstawa budowy, dlatego wybieraj tkaniny typu cordura czy nylon. Nie bez znaczenia okażą się również odpowiednio szerokie, wyściełane np. pianką szelki lub ergonomiczne uchwyty. Torby z podwójnymi przeszyciami i taśmami otaczającymi całą konstrukcję posłużą Ci zapewne dłużej niż zwyczajne tekstylne futerały.

Co podaruje Ci pokrowiec podwójny na broń długą?

A może tak zainwestować w niezwyczajny pokrowiec, skutecznie troszczący się o karabin i wszystkie niezbędne akcesoria? Posiada on wiele pożądanych zalet, począwszy od pojemnego stabilizującego pomieszczenia głównego po modyfikowane komory zewnętrzne. Dlatego też bez trudu obejmie jednoczesną opieką zarówno karabinek z optyką, jak i pistolet oraz wszystkie konieczne na strzelnicy gadżety. A dzięki regulowanym szelkom z podkładkami upodobni się w razie potrzeby do wygodnego w transporcie plecaka.

Jeśli natomiast zechcesz go dzierżyć w dłoni podsunie Ci komfortowe mocne uchwyty, które zastąpią uprząż schowaną do jednej z kieszonek. Mając do dyspozycji aż trzy spore skrytki o odmiennym przeznaczeniu, rozlokujesz praktycznie magazynki, rekwizyty strzelnicze, liczne drobiazgi oraz dokumenty. Pomogą Ci w tym powierzchnie rzepowe oferujące opcje montażu posiłkowych modułów. Przy wsparciu funkcjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych stworzysz optymalny model dla swojego sprzętu.

Czym różnią się pokrowce uznanych marek od powszechnie spotykanych serii?

Tym, co je wyróżnia już na pierwszy rzut oka, jest jakość. Nie zobaczysz tu krzywych szwów, strzępiących się nitek, niewykończonych brzegów czy zacinających się zamków. Zamiast tego ujrzysz dopełnienia w postaci gąbczastych podkładek na paskach, zabezpieczenia newralgicznych punktów, jak również płynnie pracujące dwustronne zamki. Możesz też liczyć na wnikliwie przemyślany fason pod kątem jego użyteczności oraz dbałość o najmniejszy element. Sprawdź wysokogatunkowe pokrowce na broń długą w sklepie combat.


Czytaj nasze poradniki: