Maty strzeleckie

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Maty strzeleckie — niezbędnik precyzyjnego strzelca

Kiedy przydaje się mata strzelecka?

Podczas strzelania można przyjmować różne postawy. I chociaż najczęściej widuje się mierzących do celu w pozycji stojącej, to klęczenie, siedzenie, a zwłaszcza leżenie jest równie popularne. Specjaliści uważają nawet ostatnie z wymienionych stanowisk za najbardziej sprzyjające osiągnięciu precyzji. Pod warunkiem jednak, że ciało będzie właściwie i wygodnie ulokowane.

Dlatego, oprócz prawidłowego ułożenia rąk i nóg, trzeba zadbać o komfortowe legowisko. Odpowiednio dobrana mata zatroszczy się o Ciebie - odizoluje od mokrej trawy, piasku, kamyków, patyków i innych intruzów mogących zakłócać pełne skupienie. Mając stosowną grubość i wielkość pomoże też zachować czyste ubranie oraz sprawi, że łatwiej osiągniesz pożądaną koncentrację.

Czym cechują się dobre maty strzeleckie?

Aby zdobyć satysfakcjonujące wyniki w strzelectwie, przeważnie potrzeba dużej samodyscypliny, wielu treningów oraz porządnego sprzętu. A jak sprzęt to również akcesoria do niego, wśród których nie powinno zbraknąć maty. Wprawdzie możesz użyć koca lub karimaty, ale nie uzyskasz wtedy tego perfekcyjnego luksusu, jaki oferuje specjalna podkładka. Zaprojektowana z myślą o snajperach podsuwa szereg funkcjonalnych rozwiązań.

Prawidłowy model powinien posiadać rozmiar, który pomieści zarówno Ciebie, jaki całe oporządzenie wraz z karabinem. Zaś tkanina tworząca go, musi być wytrzymała na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne oraz wodoodporna. Dobrze też jeśli pomiędzy warstwami materiału znajduje się pianka, bo wtedy otrzymujesz nie tylko miękkość, ale również niezbędną izolację od wilgotnego podłoża.

W przeciwieństwie do prowizorycznych kocyków, profesjonalna płachta nie przesuwa się i nie zwija, gdyż przewidujący producent wyposaża ją w zaczepy stabilizacyjne. Dzięki nim jej powierzchnia pozostaje równa i odporna na porywy wiatru. Od maty dla strzelca oczekuje się także prostej kompresji, która przyczyni się do zmniejszenie dodatkowego bagażu i ułatwi jego transport.

Jakie maty strzeleckie na trudne warunki?

Pogoda nie zawsze sprzyja poczynaniom strzeleckim. A jeżeli do tego dochodzi jeszcze podmokły grunt i brak stosownej maty, problemy się piętrzą. Żeby nie zakłóciły Twoich ćwiczeń, zabierz ze sobą produkt sprawdzonej marki. Wzory przetestowane przez specjalistów uchronią Cię przed rozczarowaniem, ponieważ liczy się w nich każdy szczegół. Znajdziesz więc antypoślizgowe wzmocnienia na łokcie i kolana, które pozwolą zachować statyczne stanowisko oraz pętle do mocowania „materaca” przy gruncie za pomocą śledzi.

Dbając o jakość, stosuje się tu głównie cordurę, więc nie musisz obawiać się o wytrzymałość konstrukcji kryjącej wewnątrz piankę. Za to radość za pewne sprawią Ci panele z rzepem czekające na towarzystwo kieszeni z amunicją czy taśmy tworzące uprząż dla dwójnoga. Po skończonej akcji Twój „pomocnik” przyjmie postać kompaktowej paczki albo tuby z uchwytem transportowym bądź odpinaną taśmą nośną. Te wyborne maty strzeleckie ceny mają niemałe, ale gwarantują niezawodność i najwyższą klasę.

Do czego jeszcze można wykorzystać matę strzelecką?

Jeżeli kupisz matę o najbardziej pożądanych właściwościach, nie rozstaniesz się z nią na długo, bo już po pierwszym użyciu poznasz jej wyjątkowość. Od tego momentu stanie się ulubionym kompanem rozmaitych wypadów i podróży. Raz posłuży jako podkładka pod śpiwór, a innym razem zgromadzi siedzącą rodzinę przy ognisku lub grillu. Zadowoli też dzieciaki, gdy w końcu postanowią odpocząć po wyczerpującej zabawie w ogrodzie.

W razie potrzeby powędruje też nad jezioro, by umożliwić Ci wielogodzinne połowy. Zrolowana ewentualnie spakowana znajdzie swój kącik w bagażniku czy też przy plecaku, by świadczyć w danej chwili usługi. Dzięki wielofunkcyjności stanie się niezastąpionym rekwizytem w licznych sytuacjach plenerowych. Zatem odkryj maty strzeleckie w sklepie combat i poznaj ich możliwości.