Taśmy

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Taśmy — niezwykłe paski tworzące kamuflaż

Czemu służy kamuflaż?

Bycie niewidocznym w otaczającej przestrzeni jest niezwykle ważne dla wszelkich akcji zwiadowczych, jak również podczas polowania czy działań konspiracyjnych. Dlatego tajniki sztuki ukrywania się zgłębiają nie tylko żołnierze na rozmaitych frontach walki, ale i uczestnicy gier ASG. Wtopienie się w krajobraz pozwala bowiem wykonywać manewry niedostrzegalne dla przeciwnika.

Poza tym łatwiej zdobyć przewagę i zaplanować strategię kolejnych kroków w „skórze kameleona”. Stąd obowiązkowy staje się ubiór niekontrastujący z plenerem, a odtwarzający jego barwy, formy, światłocienie. O ile podróżnikom wystarczy oliwkowa tonacja kurtki, spodni oraz plecaka albo wojskowe khaki, o tyle siły specjalne bądź zawodników paintballa usatysfakcjonuje dopiero pełniejsze maskowanie.

Czy do przeprowadzenia udanej akcji wystarczy strój maskujący?

Oczywiście militarna „panterka” czy wielobarwne plamy na „mundurze” nie rozwiążą całkowicie problemu dyskretnego czatowania lub przemieszczenia się w kluczowym obszarze. Do zniknięcia w ścianie lasu, trzcin lub skał potrzebne będzie dodatkowo stosowne nakrycie głowy, a czasem także „makijaż” polegający na pokryciu twarzy farbą maskującą. Ponadto o Twojej obecności mogą poinformować wroga refleksy świetlne odbite od oporządzenia. Taka sytuacja nie nastąpi jednakże, gdy owiniesz sprzęt optyczny, broń oraz inne elementy wyposażenia przygotowaną przez ekspertów otuliną. Ta specjalna taśma kamuflażowa sprawi, że Twoje niezbędne rekwizyty „wchłonie” towarzyszący Ci pejzaż. Które taśmy maskujące odpowiadają Twoim potrzebom?

W ofercie producentów, zajmujących się odzieżą i ekwipunkiem militarnym oraz turystycznym, spotkasz taśmy o różnej szerokości, wykonane z materiałów nadających się do owijania części optycznych, luf karabinków czy plecaków. Różnią się one sposobem mocowania oraz wzorem. Przodujące modele oparte na tkaninie przywierającej do siebie znajdują więcej nabywców, ponieważ po usunięciu nie pozostawia ona trudnych do zmycia zabrudzeń, a poza tym nadaje się do ponownego zastosowania.

Dzięki przetestowanym w zróżnicowanym obszarze szablonom, na półkach sklepowych odnajdziesz egzemplarze w popularnych jednolitych kolorach maskujących - od klimatu zmieniającej się zieleni po zgaszoną żółć do jasnego brązu. Na Twój wybór czekają również taśmy nakrapiane najbardziej typowymi w barwie kleksami – pozorującymi gałązki, trawy czy liście. Napotkasz także realistyczne cienie i wydobywające się z mroku światło na paskach prawie fotograficznych, dopasowanych do konkretnego obszaru.

Twojej uwadze nie powinna też umknąć taśma maskująca do broni zaprojektowana w technice cyfrowej. Należy ona obecnie do najchętniej kupowanych, gdyż optymalnie odwzorowuje mieszaninę kolorów typowych dla danego terenu. Uśredniony schemat wydobywający z fotografii natury od 3 do 4 barw tworzy miniaturowe prostokąty, które idealnie współgrają z otoczeniem. Ta kategoria szarfy wyśmienicie skrywa, oprócz wiatrówek, lornetki, lunety, menażki i oraz inne akcesoria.

Jaka taśma kamuflażowa dobrze spełni swoje zadanie?

Taśma musi przede wszystkim przystosować Twój ekwipunek do panujących wokół warunków. Zatem trzeba uważnie przyjrzeć się pomysłom kamuflażowym, by dobrać adekwatnie do otoczenia wzory i paletę kolorów. Z kolei na łatwe i skuteczne mocowanie jej wpłynie materiał o właściwościach elastycznych np. bawełna z domieszką gumy. Ponieważ paski bazujące na kleju brzydko „zdobią” przedmioty, więc lepiej wybierać taśmy samokryjące, ściśle przylegające do powierzchni.

Otulą one każdy kształt, a do tego uczynią go przyjemniejszym w dotyku. Uchwyt noża, meczety czy latarki gładko wsunie się w Twoją dłoń i nie wyślizgnie się z niej przypadkowo. Dodatkowo, taśma zabezpieczy broń przed uszkodzeniem oraz odizoluje czułe przyrządy od zbyt wysokiej lub niskiej temperatury. Kiedy w końcu jednak ubrudzi się, zwiniesz ją, by uprać w pralce i powtórnie założyć. To produkt wielokrotnego użytku, toteż warto go mieć. Zatem? Odkryj nowoczesne taśmy maskujące w sklepie combat.