Kosmetyki wspinaczkowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kosmetyki wspinaczkowe — dobrodziejstwo dla zniszczonej skóry

Artykuły wspinaczkowe — bez których trudno się obejść?

Zdobywanie szczytów to zadanie dla ludzi ambitnych i wytrwałych, którzy nie zrażają się porażką, bo posiadają wewnętrzną energię do walki w pokonywaniu przeszkód i własnych słabości. A kiedy już dotrą do wyznaczonego punktu, mają prawo spojrzeć z góry na swoich „raczkujących” kolegów. Zanim to jednak nastąpi, trzeba przebyć szereg ćwiczeń na ściance, aby zdobyć podstawowe umiejętności i stawić czoło większym wyzwaniom w terenie.

Do tego, oprócz sprawności, potrzebne będą liczne rekwizyty. Kompletowanie ubioru można zacząć od wytypowania dobrze dopasowanych butów. Warto też przemyśleć zakup wytrzymałych spodni ze wzmocnieniami na kolanach. Kolejny krok powinien zmierzać w kierunku wyboru kasku i rękawiczek. Te ostanie mają chronić dłonie, więc muszą odprowadzać wilgoć i gwarantować przyczepność. Akcesoria do ściany wspinaczkowej obejmują także uprząż i sprzęt asekuracyjny, ale ich obecność zapewnia już hala sportowa.

Jakie kosmetyki do aktywności w terenie górzystym?

W górach spotyka się amatorów rozmaitej aktywności ruchowej. Śmigają tu narciarze i snowboardziści, pokonują karkołomne trasy kolarze oraz piesi turyści, widuje się też niestrudzonych wspinaczy. Wszyscy z reguły posiadają stosowny strój i wyposażenie. Lecz czy z taką samą zapobiegliwością traktują swoją twarz wystawioną na działanie czynników atmosferycznych albo dłonie? Jeśli należysz do tej grupy, to z pewnością pamiętasz o użyciu kremu z filtrem, bo przypomina Ci o nim ostre słońce, ale nie tylko ono zagraża Twemu ciału.

Mróz, przenikliwy wiatr czy zmienna temperatura powodują wysuszanie skóry, podrażnienie jej, pieczenie, a nawet łuszczenie. Szczególnie wtedy, gdy długo przebywasz na powietrzu, dlatego przed każdą eskapadą lub wspinaczką dobrze jest nasmarować odkryte części ciała masłem shea albo innym preparatem przeznaczonym do ochrony skóry. Ważne jednak, by tworzyły go naturalne składniki niewywołujące alergii. Szeroka gama balsamów, kremów i pomadek marki np. ClimbOn spełnia właśnie takie wymagania.

Dlaczego warto sięgnąć po linię produktów kosmetycznych dla wspinaczy?

Z myślą o wielu uciążliwościach, z jakimi muszą się mierzyć miłośnicy wspinaczki, powstała seria kosmetyków do dłoni. Są to balsamy przeznaczone do codziennego wcierania, aby wyrównać nawilżenie naruszone w wyniku stosowania magnezji, jak również kremy zalecane po wyczerpującym treningu. Dzięki nim wszelkie otarcia i skaleczenia szybciej się goją, ponieważ przeważnie zawierają bakteriobójczy wosk pszczeli oraz witaminę E.

Maść dla wspinacza potrafi przemienić się w maść dla sportowca, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Bowiem jej właściwości lecznicze ukoją każdego, kto doznał lekkich obrażeń w postaci rozcięć, zadrapań bądź innego uszkodzenia naskórka. Podobnej pomocy udzielą balsamy lub kremy dedykowane do całego ciała. Za ich sprawą skóra nie straci elastyczności oraz będzie właściwie odżywiona, mimo niedogodnej aury. Wynika z tego jasno, że środki pielęgnacyjne przypisane wspinaczom zadowolą w równym stopniu innych „wyczynowców”.

Przygotuj prezent dla wspinacza

Wspinanie się po sztucznej ściance staje się coraz popularniejsze, gdyż dostarcza niemałej frajdy, zwłaszcza wtedy, gdy uda się pokazać swoją zręczność i siłę mięśni. Masz wśród swoich bliskich pasjonata tego sportu i chcesz mu sprawić radość nieoczekiwanym prezentem? Miłą niespodzianką może być kremowa kostka do nacierania „spracowanych” dłoni albo regenerujący sztyft do stóp. Te praktyczne podarki wyśmienicie zatroszczą się o narażone na urazy kończyny.

Chwytanie „kamyków” i przytrzymywanie ich palcami, podobnie jak łapanie występów skalnych, w najlepszym wypadku powoduje zmęczenie dłoni. Jednakże głównie przyczynia się do otarć skóry, jeśli nie chronią jej rękawiczki, a wytrawni pogromcy skałek rzadko ich używają. Remedium na te bolączki mogą być zestawy pielęgnacyjne złożone z naturalnych komponentów, działających profilaktycznie i regeneracyjnie. Wysokojakościowe kosmetyki wspinaczkowe znajdziesz w sklepie combat, więc nie zwlekaj z decyzją.


Czytaj nasze poradniki