Lotki do dmuchawek

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Lotki do dmuchawek – prosto do celu

Skorzystaj z nietuzinkowej rozrywki

Rzucanie piłką do kosza, strącanie puszek kulami wystrzelonymi z procy czy miotanie rzutek do tarczy to zadania mające na celu trafianie w obiekt. Lubią je zarówno dzieci jak, i dorośli, bo sprawiają radość i przynoszą satysfakcję. Przy niewielkim wysiłku można zostać liderem zawodów i poprawić swoje samopoczucie. A może tym razem spróbujesz sportowych zmagań z użyciem dmuchawki? Wystarczy krótki trening wydmuchiwania strzałek z tulejki, by stanąć w szranki z rodziną. Spraw wszystkim frajdę nową formą aktywności.

Strzałki do dmuchawek – rodzaje

Wraz z rozszerzeniem produkcji dmuchawek o nowe udoskonalone typy, pojawiły się też pasujące do nich pociski. Obecnie spotkasz w sprzedaży lotki do dmuchawek wykonane z metalu, tworzywa sztucznego i bambusa. Poszczególne serie cechują się odmienną długością promienia, różną grubością oraz różnymi kształtami grotów. Najczęściej ujrzysz szpilkowe zakończenie, ułatwiające wbijanie się strzałki do tarczy, ale znajdziesz również tępe końcówki do zbijania puszek lub przeznaczone do strzelania w pomieszczeniach.

Lotki do dmuchawek – jakie wybrać?

Trafienie w cel zależy głównie od Twoich umiejętności posługiwania się świstułą, lecz to nie wszystko. Aby zyskać pełne poczucie zadowolenia, trzeba mieć w ręce dobrany duet, czyli odpowiednią dmuchawkę wraz ze współgrającą z nią lotką. Dlatego przed zrobieniem zapasów amunicji sprawdź, jaki kaliber strzałek szczelnie wypełni rurkę Twojej broni. Dopiero potem przystąp do wyboru.

Małe i lekkie lotki nie pokażą swojego potencjału, jeśli użyjesz ich na otwartej, wietrznej przestrzeni, za to spiszą się na medal podczas strzelania do obranego punktu w zamkniętym obszarze. Dmuchawki o niewielkim przekroju zadawalają się zazwyczaj strzałkami o kształcie gwoździa z silikonowym lub gumowym wykończeniem – uszczelniającym i zapewniającym pożądany lot.

Natomiast większa broń dmuchana, dysponująca znaczną siłą uderzenia i dalekim zasięgiem wymaga staranniejszego doboru pocisków. W przypadku mierzenia do tarczy w plenerze możesz wykorzystać długie lotki bambusowe lub polimerowe z wąskim ostrzem, wkłuwającym się bez trudu w każde tworzywo. W przypadku, gdy intencją turnieju ma być zbicie jak największej ilości butelek lub innych przedmiotów, nie potrzeba iglicowego grotu, lecz dostatecznych gabarytów strzałki.

Jakie lotki i dmuchawki dla dzieci?

Nadchodzi czas, gdy pociecha wyrasta z plastikowych zabawkowych gadżetów i marzy o prawdziwych zawodach z dorosłymi. Wspólna aktywność połączona z rywalizacją w sprawności daje dziecku możliwość pokazania swoich atutów i zdobycia pochwały rodziców. Dlatego jest jak najbardziej wskazana, ale trzeba się do niej przygotować. Bez względu na to, gdzie odbędzie się rywalizacja, najważniejszą rolę odegra dmuchawka wraz z pociskami.

Pamiętaj, żeby sprostała sile Twojego brzdąca, bo zbyt długa tulejka może okazać się utrudnieniem. Model z małym otworem pomieści stosowne do niego strzałki, z którymi poradzi sobie pojemność płuc małego zawodnika. Jeżeli zamierzasz organizować konkursy w celowaniu na znaczną odległość, to zadbaj o lotki o właściwej budowie – ściśle wpasowującej się w „oczko” dmuchawki.

Dlaczego dmuchawki zyskują na popularności?

Mile widziane są przede wszystkim w sportowej rywalizacji, bo nie zakłócają spokoju otoczenia. Ale na tym nie kończy się ich rola. Wiedzą o tym survivalowcy korzystający ze sprzętu o trochę cięższej formie i większym wyrzucie. Dla nich dmuchawka staje się bronią do samoobrony przed groźnym napastnikiem, gdyż strzały o doskonałej aerodynamice i mocy rażenia potrafią go skutecznie unieruchomić. Chcesz poznać możliwości współczesnej świstuły? To zaopatrz się w lotki do dmuchawek w sklepie combat i sprawdź, co potrafią.