Akcesoria wspinaczkowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Akcesoria wspinaczkowe, czyli coś co warto mieć na ściance, w skałkach i w górach

Gdy mamy już podstawowe wyposażenie takie jak na przykład kaski wspinaczkowe, liny wspinaczkowe, bloczki wspinaczkowe i przyrządy asekuracyjno-zjazdowe, to warto rozejrzeć się za nieco mniej kluczowymi, ale nadal istotnymi akcesoriami wspinaczkowymi. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na ulubioną ścianką, w tak popularne u nas Sokoliki, czy też jedziemy w poważniejsze góry, warto mieć ze sobą wyposażenie dodatkowe. Pozwoli ono nam wejść wyżej i szybciej, jeszcze bezpieczniej, czy też po prostu wygodniej. Sprawdźmy zatem w jakie popularne akcesoria wspinaczkowe można się zaopatrzyć.

Akcesoria wspinaczkowe, które ułatwią codzienne wspinanie

Niezależnie od tego, czy będą to plastry wspinaczkowe, woreczki na magnezję, czy też rękawiczki do wspinaczki w rysach, dodatkowe akcesoria wspinaczkowe ułatwią nam realizację zadań na wybranej danego dnia trasie wspinaczkowej. Zacznijmy jednak nietypowo, bo od porządku. Niezależnie czy to dom, samochód, czy szpej wspinaczkowy, porządek warto zachować.

Gdy na naszej uprzęży robi się jak na choince, warto sięgnąć po specjalne karabinki sprzętowe, dzięki którym zaprowadzimy porządek w wyposażeniu, które zabieramy ze sobą na szczyt. Takie karabinki będą doskonale pasować do szpejarki, na której przywiesimy całe nasze niezbędne wyposażenie wspinaczkowe.

Gdy już wdrapiemy się któryś raz na szczyt, to może się okazać, że cała trasa i wyposażenie do niej zastosowane są mocno przybrudzone magnezją. Na takie sytuacje doskonale sprawdzą się szczotki do chwytów, które błyskawicznie pozwolą nam oczyścić daną drogę.

Z kolei, gdy wybieramy się na trudną naturalną trasę, pomocny może być kij do wpinek. Dzięki niemu przypniemy linę zabezpieczającą nawet w z pozoru odległych punktach. Gdy będziemy schodzić ze szlaku, przydatny może okazać się klucz do kości, dzięki któremu wydobędziemy friendy podczas wspinaczki na własnej asekuracji. Klucze takie zazwyczaj posiadaj również niejako „wbudowane” klucze do plakietek, dzięki którym będziemy mogli dociągnąć lub poluzować nakrętkę.

Gdy po całym dniu wspinania zdecydujemy się wreszcie odsapnąć, to przed udaniem się na odpoczynek warto zadbać o sprzęt. Kolejnym akcesorium wspinaczkowym, które nam w tym pomoże, jest szczotka do lin, dzięki której w mig oczyścimy nawet kilkadziesiąt jej metrów. Gdy natomiast uznamy, że nasza lina jest za długa i będziemy chcieli ją skrócić, to warto sięgnąć po specjalistyczny obcinak do lin.

Akcesoria wspinaczkowe dla budowniczych tras wspinaczkowych

Niezależnie od tego, czy na łonie natury, czy też na ściance wspinaczkowej ktoś musi przygotować nowe trasy, by cała reszta mogła podjąć wyzwanie pokonania nowej trudnej drogi. Do tego celu służą takie akcesoria wspinaczkowe jak plakietka stalowa Petzl, dzięki której w pewny sposób można zaczepić karabinek, wspinając się na szczyt. Przy wyborze plakietek warto pamiętać o tym, gdzie będą używane i na trasy budowane na dworze wybrać wersje ze stali nierdzewnej. Do plakietek warto dobrać odpowiednie kotwy stalowe, które składają się z kołka rozporowego i nakrętki. Tutaj również warto pamiętać o zakupie kotw z materiału odpowiedniego dla danej trasy. Dla naszej wygody na rynku dostępne są również gotowe zestawy składające się z plakietek i kotw.

Akcesoria wspinaczkowe nie tylko do wspinaczki. Trening wspinacza

Zanim wybierzemy się na ściankę lub w góry, to powinniśmy zbudować odpowiednio dobrą formę fizyczną. Podczas wspinania dźwigać będziemy ciężar własnego ciała w górę, więc już po paru minutach może nadejść pierwsze zmęczenie. By uniknąć takiej sytuacji, warto zawczasu zadbać o własną kondycję, a nic nie pomoże w tym lepiej, jak wspinaczkowe akcesoria treningowe. Dzięki nim wzmocnimy kluczowe partie mięśni oraz zadbamy o właściwą stabilizację stawów. Odpowiedni zestaw treningowych akcesoriów wspinaczkowych pozwoli nam również przyzwyczaić nasze mięśnie do długotrwałego wysiłku związanego z pokonywaniem kolejnych, coraz trudniejszych tras wspinaczkowych. Niezależnie od tego, czy będzie to zwykły drążek, uchwyty do pompek, czy też gumy oporowe, treningowe akcesoria wspinaczkowe powinny być stałym wyposażeniem każdego pasjonata pokonywania trudnych tras.

Akcesoria wspinaczkowe na prezent

W gronie dobrych znajomych uwielbiających wypady wspinaczkowe w góry pasja wspinaczkowa nie trwa tylko podczas organizowanych co jakiś czas wypadów. Wspinacze nie są w tej sprawie inni od reszty społeczeństwa. Każdy chyba lubi mieć przy sobie jakiś drobny gadżet wskazujący na nasze zainteresowania i przypominający nam o tym, co lubimy robić najbardziej. W takim przypadku doskonale sprawdzą się akcesoria wspinaczkowe na prezent. Niezależnie od tego, czy będzie to mały breloczek, niewielki karabinek, czy też kostka, którą przypniemy do kluczy, zawsze będą przywoływały nam nasze najpiękniejsze chwile związane ze wspinaniem.

Jeśli szukacie dobrego sklepu z akcesoriami wspinaczkowymi, koniecznie sprawdźcie ofertę combat.pl.