Moskitiery turystyczne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Moskitiery turystyczne — na podróże bez towarzystwa dokuczliwych insektów

Dlaczego warto zaopatrzyć się w moskitierę?

Smakowite dania rozłożone na półmiskach nęcą zapachem i wyglądem. Jednak w momencie, gdy sięgasz po nie, dostrzegasz ucztującą już tu tłustą muchę. Apetyt mija bezpowrotnie. Podobnie zresztą jak wtedy, gdy nad Twoimi soczystymi owocami unoszą się skrzydlate „stworki”. Jeszcze gorzej jest nocą, kiedy zaśnięcie utrudnia natrętne brzęczenie owada i wizja swędzących bąbli. Takie sytuacje na szczęście mają miejsce tylko w ciepłych porach roku, ale lepiej by było, gdyby się w ogóle nie zdarzały.

Dlatego warto wyposażyć swoje okna w cieniutką siateczkę oferowaną przez producentów w różnych rozmiarach i opcjach montażu. Moskitiera bywa nieodzowna również podczas wypadów nad jezioro lub do lasu, chroniąc przede wszystkim przed atakiem komarów. Kto chociaż raz rozkoszował się relaksem w hamaku rozwieszonym w pobliżu wody lub nocował pod namiotem, wie jaki komfort może podarować taka zasłonka. Jej obecność doceniają także wędrowcy, zakładając czapkę bądź kapelusz z moskitierą.

Jaka moskitiera turystyczna na bliskie i dalekie podróże?

Rozgwieżdżone niebo, szum rzeki błyszczącej w świetle księżyca, liście drzew poruszane delikatnym powiewem wiatru - to obraz natury, za którym tęskni niejeden turysta, opuszczając domowe pielesze. Jednakże tę sielankową scenerię w jednej chwili potrafi zburzyć dokuczliwa chmara komarów, wszędobylskie mrówki czy niebezpieczne kleszcze. Chyba że posiadasz hamak z moskitierą. Warto ją też mieć w namiocie. W sprzedaży znajdziesz modele bez trudu dopasowujące się do jego kształtu i rozmiaru.

Spotkasz tu osłonkę o konstrukcji wigwamu, ze stelażem z włókna szklanego, przytwierdzaną do podłoża, jak również luźno zawieszaną nad materacem bądź posłaniem pociechy. Moskitiera turystyczna nad łóżko przeważnie wykonana jest z przewiewnego, lecz trwałego materiału, który skutecznie radzi sobie z wilgocią. Ponadto niektóre egzemplarze nasycone są preparatami odstraszającymi owady, co znacznie podnosi komfort odpoczynku. Wszystkie wyróżniają się lekkością i wygodą w transporcie.

Kiedy przydaje się moskitiera na głowę?

Jeśli planujesz wędrówki przez leśne, często podmokłe tereny, to prawdopodobnie czeka Cię problem kąsających owadów, który jest w stanie rozwiązać tylko moskitiera turystyczna. Survival domaga się jej, ale i zwykła wędrówka czy wędkowanie dopomina się o nią. Bowiem czapka z moskitierą albo zarzucana moskitiera na kapelusz zapewni Ci ochronę twarzy i szyi przed bolesnymi ukłuciami latających krwiopijców. Zbudowana z gęsto usianej sieci mikroskopijnych otworków nie dopuści do Twojej skóry żadnego intruza.

Spośród dostępnych wersji wyłonisz taki model, który będzie Cię najbardziej satysfakcjonować. Może to być gotowa tzw. czapka moskitiera bądź siateczka wsuwana pod nakrycie głowy czy też nakładana na nie. Zaopatrzona w ściągacz łatwo przystosuje się do Twoich potrzeb. Zakrywając oblicze cieniutką zasłonkę nieprzeszkadzającą w obserwacji otoczenia, izolujesz się także od milimetrowych meszek, a i żaden paproch nie wpadnie Ci do oka.

Jakie zalety ma nocleg pod moskitierą?

Wygląda na to, że nie tylko w obszarach obfitujących w komara widliszka konieczna okaże się moskitiera turystyczna. Bushcraft, tak samo jak biwakowanie w pobliżu zbiorników wodnych, przyniesie Ci pełną satysfakcję, jeśli nie dasz się wytrącić z równowagi, uprzykrzającym pobyt na łonie natury „intruzom”. Nie dojdzie do tego, gdy wybierzesz na asystenta odpoczynku moskitierę. Zazwyczaj dostaniesz ją w kolorze oliwkowym współgrającym z przyrodą, w rozjaśniającej przestrzeń bieli lub praktycznej czerni.

W przypadku nocowania pod namiotem do dyspozycji masz wariant zawieszany pod „sufitem” i opływający rozłożone posłanie lub siatkę usztywnioną konstrukcją rurek. Zarówno jeden, jak i drugi wzór, dzięki zastosowaniu nylonu czy poliestru zagwarantuje Ci spokojny sen z właściwą wentylacją powietrza. O tym przyjaznym parawanie trzeba pamiętać zwłaszcza podczas wyprawy z „maluchem”, ponieważ jego ciało wymaga troskliwej opieki. Zatem, zanim wyruszysz w drogę, poznaj moskitiery turystyczne w sklepie combat.