Gransfors

Gransfors

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Gransfors — unikatowe narzędzia „wykute” z tradycji

W grupie często używanych gospodarskich narzędzi bez wątpienia znajduje się siekiera. Bez niej trudno sobie wyobrazić rozłupywanie drewna, ciosanie go, korowanie itd. Zdaje sobie z tego sprawę nie tylko gospodarz, ale również cieśla, stolarz bądź leśnik. Jej obecność ceni sobie też traper przygotowujący obozowisko. Jednakże, aby spisała się na medal musi być dopasowana do rodzaju zadania i wykonana z dobrych materiałów. I tutaj z pomocą przychodzi szwedzka marka Gransfors, słynąca z ręcznie kutego ostrza.

Dzisiaj siekiery Gransfors znajdziesz na półkach sklepu combat, więc korzystaj z okazji. Czeka tam na Ciebie poręczny toporek Small Hatchet 410 ułatwiający precyzyjne cięcia, zatem idealny do rzeźbienia lub na wypad turystyczny z ogniskiem. Będąc w jego posiadaniu, nie zmęczysz się pracą, bo jest doskonale wyważony, a jego krawędź tnąca olśniewa ostrością. Jeśli jednak interesują Cię większe gabaryty, to odpowiedniejsza będzie siekiera Outddor Axe 425 zaprojektowana przez eksperta survivalu Larsa Fälta.

Zaciekawi Cię też być może tradycyjna siekiera Small Forest 420 służąca do rąbania i cięcia drewna. Z fabrycznie polerowanym szlifem, nieobrobionym obuchem oraz hikorowym toporzyskiem - zaimpregnowanym olejem lnianym - od razu jest gotowa do działania, nawet w niesprzyjających warunkach. Szwedzki producent ma też do zaoferowania inne modele specjalizujące się w ścinaniu drzew, rozłupywaniu drewna, czy czynnościach ciesielskich, a do tego wyposażone w unikatową głowicę z inicjałami kowala. Poznaj je koniecznie.

Historia marki Gransfors

Początek przedsiębiorstwa wyznacza rok 1868. Bowiem wtedy w małym szwedzkim miasteczku o nazwie Gransfors bracia Petterssonowie postanowili otworzyć własną manufakturę wytwarzającą kosy. Narzędzia były udane, toteż szybko zdobywały nabywców. Wśród nich znalazło się wielu potrzebujących także siekiery i toporki, dlatego ten asortyment postanowiono włączyć do produkcji. Było to dobre posunięcie, które zaowocowało w 1902 r. zwiększeniem liczby wyrobów oraz narodzeniem się marki Gransfors.

Kiedy kolejny właściciel Olof Eriksson w 1917r. przejął zakłady będące w pełni rozkwitu, nie miał problemu z uruchomieniem eksportu do Rosji, a nieco później do USA, Ameryki Południowej i Kanady. Niepowtarzalne egzemplarze siekiery Gransfors wędrowały też do Australii i Nowej Zelandii. Rynek zbytu powiększał się przez następne dekady, aż do pojawienia się w latach 70. pił łańcuchowych. Mimo ostrej konkurencji Gransfors przetrwał, dzięki wprowadzeniu gamy nowych typów siekier oraz współpracy z ekspertami.

W zespole fachowców pojawił się m. in. Geoffrey Burke – konstruktor kajaków oraz Lars Fält. Dzisiaj przedsiębiorstwo, które oparło się poważnym kryzysom finansowym, sprzedaje produkty do 30 krajów świata. Główne miejsce zajmują w nim wysokojakościowe toporki i siekiery o indywidualnym charakterze, będące rarytasem na polu taśmowej produkcji. Warto je mieć, gdyż doskonale leżą w dłoni i świetnie spisują się w akcji, a ich konstrukcja sprzyja wyznaczonym misjom. Wypróbuj siekiery Gransfors, korzystając z usług sklepu combat


Czytaj nasze poradniki