Opinel

Opinel

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Opinel — wciąż na fali popularności

Nóż to narzędzie, bez którego nie sposób się obejść. Towarzyszy człowiekowi od wieków i wspiera go w rozmaitych działaniach. Co jednak sprawia, że określony typ trafia do Twojej szuflady czy kieszeni plecaka? Zapewne w drogę zabierasz egzemplarz kompaktowy, ale z właściwym ostrzem, natomiast w kuchni lokujesz sprzęt specjalistyczny. A co powiesz na przyrządy sprawdzające się wszędzie? Należą do nich noże opinel oferowane w różnych wersjach. Teraz możesz je nabyć za niewielką cenę w sklepie combat.

Począwszy od małych scyzoryków o 3,5 cm długości ostrza po spore 12 cm. Wszystkie mają oznaczenia numeryczne informujące w przybliżeniu o wielkości przedmiotu. Mając już pożądany rozmiar, docenisz z pewnością rękojeść z drewna bukowego przyjemnie przylegającą do dłoni. Pozostaje tylko wybór głowni. Ta ze stali węglowej podaruje Ci ostre cięcie, ale musisz o nią więcej dbać niż o siostrzany odpowiednik Inox ze stali nierdzewnej. Warto pamiętać kupując noże opinel, że blokada ostrza pojawia się dopiero przy modelu 6.

Wśród ciekawej kolekcji francuskich „kozików” znajdziesz zarówno nożyk do grzybów, jak i opcje do majsterkowania. Część asortymentu wyposażono w zaokrąglony czubek, więc będzie też podarunek dla juniora. W sklepie combat wyszukasz również scyzoryk o przeznaczeniu uniwersalnym np. No7 – lekki, poręczny, precyzyjny lub No9 ceniony za idealne kształty. Bowiem propozycja Opinel obejmuje nie tylko specjalistyczny nóż na grzyby czy do filetowania, lecz przede wszystkim narzędzia do codziennego użytku.

Historia marki Opinel

Rodzina Opinel przekazywała sobie wiedzę i umiejętności z pokolenia na pokolenie. Najpierw dziadek Jospha prowadził zakład kowalski i zaopatrywał ludność alpejskiej wioski w swoje wyroby, potem warsztat przejął - ojciec ślusarz, aż przyszedł czas na młodego konstruktora wdrażającego zdobycze techniki. W 1890 r. Joseph Opinel samodzielnie wykonał składany nóż, który nadzwyczajnie wpisywał się w potrzeby pasterzy. Dlatego od razu zyskał nabywców, a wynalazca musiał uruchomić jego masową produkcję.

Niewiele później ambitny przedsiębiorca, bazując na pionierskim projekcie, postanowił stworzyć zbiór noży o odmiennych wymiarach, aby pasowały do szerokich zastosowań. Trafił tym pomysłem w centrum zainteresowań klienta. Jego proste w obsłudze, ale niezwykle funkcjonalne „koziki” dotarły w najdalsze zakątki Francji. Zapotrzebowanie na nie wzrastało z każdym rokiem, a złoty medal przyznany podczas Wystawy Alpejskiej w Turynie (1911r.) potwierdzał uznanie ogółu odbiorców.

Przeczytaj o początkach marki: historia marki Opinel.

W 1955 roku wprowadzono i opatentowano system „ Viroblock” - polegający na blokowaniu ostrza noża w pozycji otwartej oraz zamkniętej. Wpłynął on znacznie na zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania. Dzisiaj firma Opinel znana jest na całym świecie i kojarzy się z niepowtarzalnym urokiem klasyki, bo noże zachowały niemal niezmienioną formę. Rozszerzono tylko ofertę o „opinele” z barwionymi uchwytami, wersje specjalistyczne uwzględniające np. nóż dla grzybiarza czy nóż do ostryg oraz serie dla kolekcjonerów.