Pietta

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

4 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

4 produkty

Pietta - doskonałe repliki klasycznej broni

Pietta, a właściwie Fabbrica Armi Fratelli Pietta, w skrócie FAP, to synonim jakości, jeśli chodzi o repliki borni czarnoprochowej. Myślisz replika klasycznego rewolweru, mówisz Pietta. To samo zresztą tyczy się strzelb myśliwskich. Przez lata firma zdążyła wyrobić sobie bardzo dobrą markę w środowisku i skupić wokół siebie wierne grono użytkowników. Repliki Pietta cechują się ogromną dbałością o szczegóły i wiernością w odtwarzaniu broni, na której się wzorują, a firma jest jednym z liderów w segmencie czarnoprochowców.

Początki marki Pietta, czyli skąd się wzięła firma FAP

Jak nietrudno się domyślić już po samej nazwie przedsiębiorstwa, Pietta została założona we Włoszech. Zakład Pietta powstał tuż przed wybuchem II wojny światowej, a na jego czele stanął Giuseppe Pietta, syna robotnika, siódmego z dziewięciu braci, który od małego wiedział, co to ciężka praca. Pasja do broni rozwijała się u Giuseppe od najmłodszych lat.

Już w szkole podstawowej Pietta pomagał swemu bratu Mario, który pracował w niewielkiej manufakturze produkującej broń myśliwską. Pamiętajmy o tym, że czasy były wtedy inne niż obecnie i we Włoszech, jak i na świecie, było znacznie więcej myśliwych. W związku z tym pracy dla rusznikarzy było sporo i Mario zabierał część zadań do domu. To właśnie w ten sposób Giuseppe Pietta rozpoczął swoją przygodę z produkcją broni. Podglądał i pomagał bratu w wykonywaniu prostych czynności.

Mające już pewne doświadczenie Giuseppe bardzo szybko rozpoczął pracę zarobkową w branży. Dziś wydawałoby się to niemożliwe, a wręcz nielegalne, ale w wieku 14 lat Pietta pracował już w niewielkiej fabryce broni w Collebeato w Lombardii. Tam miał okazję zapoznać się z całym cyklem produkcyjnym związanym z produkcją strzelb. Możliwość terminowania w fabryce broni dała Giuseppe podstawową wiedzę i położyła fundamenty pod przyszłą manufakturę, którą miał założyć.

Przełomowy rok 1938, czyli powstaje fabryka Pietta

Pietta rozwijał dalej swoje zainteresowania i umiejętności i uznał, że tego typu zawód będzie dobrą podstawą do utrzymania rodziny, którą założył. W związku z tym 22 marca 1938 powstała firma Pietta, którą Giuseppe założył wraz z bratem (stąd w nazwie Fratelli Pietta, czyli bracia Pietta). Jak sam później opowiadał, nie chciał stabilnej pracy i comiesięcznego pobierania wypłaty. Szukał sposobu na dokonanie czegoś istotnego zarówno dla siebie, jak i dla swojej rodziny. Początki nie były spektakularne, gdyż Pietta zaczęła od produkcji części na potrzeby broni myśliwskiej.

Początkowo zakład zlokalizowano nieopodal Brescii i miał powierzchnię zaledwie 70 metrów kwadratowych, ale od tego czasu wiele się zmieniło. Dziś Pietta to prężnie działająca firma, której stery przejęli już synowie Giuseppe. W założeniach nic jednak się nie zmieniło. Jakość oferowanych przez nią wyrobów rusznikarskich jest doceniania przez użytkowników na całym świecie.

Pietta to nie tylko rewolwery

Można zaryzykować tezę, że firma Pietta jest najbardziej znana ze swoich replik rewolwerów, takich jak na przykład rewolwer czarnoprochowy Pietta Remington 1858. To właśnie tego typu konstrukcje znalazły bardzo szerokie grono odbiorców. Firma ma w swoim portfolio całą serię rewolwerów Western Line odtwarzających z wielkim pietyzmem używaną niegdyś na tzw. Dzikim Zachodzie broń. W ofercie dostępne są również repliki rewolwerów Pietta z okresu Wojny Secesyjnej.

Rewolwery Pietta to jednak nie wszystko. Poza nimi firma zajmuje się również produkcją różnego rodzaju strzelb, jak i akcesoriów czarnoprochowych. Zainteresowani marką Pietta z pewnością kojarzą ją nie tylko z doskonałych dubeltówek, ale również ze strzelb półautomatycznych.

Przekonani? Sprawdźcie ofertę rewolwerów Pietta na combat.pl i dajcie się porwać strzeleckiej pasji.