Ruger

Ruger

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Ruger — strzał bez pudła

Marka Ruger, podobnie jak Colt czy S&W, rozpoznawalna jest na całym świecie nie tylko przez miłośników wszelakiej broni. Taki na przykład 65- letni rewolwer Blackhowk czy jego nowsza odsłona Superhawk cieszą się nadal popytem wśród strzelców sportowych, kolekcjonerów i myśliwych, a świadczy to o ich niezawodności oraz szczególnym uroku. Podobnie wygląda sprawa serii półautomatycznych karabinów Ruger 10/22 występujących w różnych konfiguracjach. Dzisiaj broń firmy Ruger udostępni Ci także sklep combat.

Wśród wielu egzemplarzy znajdziesz tu właśnie wiatrówkę Ruger 10/22 Diabolo 4,5 bazującą na doświadczeniach producenta i ładowaną jak palny pierwowzór. Spodoba Ci się zapewne jej stylistyka nawiązująca do strzelb z Dzikiego Zachodu. Prosta w obsłudze - uprzyjemni strzelectwo rekreacyjne lub profesjonalne, a przyrządy celownicze pomogą w uzyskaniu satysfakcji z oddanych strzałów. Jeżeli mimo wszystko wolisz klasykę, sięgnij raczej po tradycyjny karabinek o konstrukcji łamanej Ruger Targis Hunter 4,5 Diabolo.

Natomiast dla amatorów rewolwerów przygotowano modele owiane legendarną sławą, czyli Ruger Super Hawk w wydaniu 6 i 8 calowym. Obydwa zasilane są CO2 i posiadają szynę montażową pod celownik. Mogą Ci się spodobać, bo umożliwiają strzelanie w trybie single action oraz doble action. Warto też zainteresować się repliką pistoletu Ruger P345, gdyż znakomicie odwzorowuje działanie broni palnej. Każda wersja broni marki Ruger zagwarantuje Ci długą żywotność i trwałość konstrukcji, więc czemu jej nie wybrać?

Historia marki Ruger

Przedsiębiorstwo założone w 1949 roku przez Williama Rugera i Alexandra Sturma funkcjonowało pod nazwą Storm, Ruger&Comapny, Inc. Na siedzibę wybrano miejscowość Southport w USA. Wytwarzano wówczas wyłącznie pistolet samopowtarzalny kalibru 22 LR - Ruger MKI. Jednak na tyle doskonały, że zdobył błyskawiczne uznanie. Musiano więc zwielokrotnić jego produkcję, przystąpiono też do projektowania i dystrybucji nowych sportowych wersji.

Współpraca wynalazców została nagle przerwana, gdy w 1951 r. doszło do tragicznej katastrofy lotniczej, w której zginął Sturm. Od tego czasu kierownictwo objął Ruger, a na znak żałoby po partnerze zamienił czerwoną barwę orła w logo firmy na czarną. Lata jego zarządzania fabryką, aż do śmierci w roku 2004, obfitują w liczne udane serie rewolwerów, pistoletów bocznego zapłonu oraz szerokiego asortymentu broni myśliwskiej.

Wystarczy tu wymienić słynny Blackhowk aktywowany mocnymi nabojami albo późniejszy silniejszy Super Blackhowk na nabój 44 Magnum czy Redhowk z 1986r. Rynek sprzedaży zawojowały również rewolwery GP–100 dedykowane policji. Przewidujący menadżer, a zarazem wyjątkowy konstruktor pozostawił biznes w świetnej kondycji. Dzisiaj oferta sygnowana marką Ruger szczyci się szeroką paletę broni krótkiej i długiej przeznaczonej do celów sportowych, jak również do użytku służb mundurowych. Teraz również w sklepie combat.