Stary Wspaniały Świat

Stary Wspaniały Świat

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Stary wspaniały świat — poznaj go z bliska

Dlaczego warto czytać książki?

Kto nie lubi poznawać tajemnic? Sposobów na dotarcie do nich jest wiele, a jeden z nich umożliwia książka. Zamknięta, spoglądająca na Ciebie tylko oczami okładki, skrywa nieznany świat, do którego zajrzysz dopiero wtedy, gdy przebiegniesz wzrokiem pierwsze stronice. To premierowe spotkanie może rozciągnąć się w czasie, kiedy pojawi się zaciekawienie i obietnica dalszych intrygujących wydarzeń. Będziesz czekać na nie niecierpliwie jak na odwiedziny upragnionego gościa.

A udział w tej wizycie weźmie głównie Twoja wyobraźnia, której nic tak nie pobudzi do życia jak sceny z lektury. Nieświadomie, przestrzeń znajomych Ci pojęć zostanie poszerzona o nowe terminy, a wiedza, jaką już posiadasz, utrwali się, zanim „dokleisz” do niej kolejne segmenty wiadomości. Każdy poznawany w toku czytania utwór przyczyni się do stymulacji procesów myślowych oraz otwarcia na nieznane dotąd postawy i doświadczenia. Wykrzesze też być może iskrę inspiracji, będącą zarzewiem nadchodzącej przygody.

Jaką lekturę proponuje wydawnictwo Stary wspaniały świat?

To wydawnictwo pozwoli zaspokoić tęsknotę za epoką, która otaczała opieką niepokornych podróżników, indywidualistów, poszukiwaczy przygód w stylu Indiany Jonesa czy zbratanych ze środowiskiem Tarzanów. Autorzy tworzący ponad 100 lat temu, zabiorą Cię w obszary dzikiej nieokiełznanej przyrody, gdzie wygrywa siła, hart ducha i praktyka. Za sprawą Nessmuka, Krepsa bądź Kepharta poznasz tajniki życia w głuszy i metody radzenia sobie bez zdobyczy cywilizacyjnych.

A co najważniejsze, w wyjątkowo przyswajalnej formie otrzymasz przepis na zbudowanie szałasu, rozpalenie ogniska, sporządzenie posiłku z owoców lasu czy przygotowanie maści na komary. Poprzez Stary wspaniały świat książki przemówią do Ciebie językiem znanym od pokoleń traperom, jak również miłośnikom survivalu. Bowiem ten szczególny rodzaj kodu snuje ponadczasową nić, łączącą ludzi podobnych pasji. Lecz poradniki wypełnione sugestywnymi obrazami mogą być także lekturą dla wszystkich kochających wyzwania.

Czego można się dowiedzieć od XIX - wiecznych autorów?

Na półkach księgarni znajdziesz wiele pozycji omawiających sztukę przetrwania w miejscach oddalonych od siedzib ludzkich. Ulokowane tam szczegółowe instrukcje dotyczące pakowania plecaka, rysunki przedstawiające ruch po ruchu podczas rozbijania obozowiska i mentorskie wskazówki bywają przydatne, lecz nie umilają lektury i raczej nie fascynują. Za to np. „Sztuka leśnego przetrwania” Nessmuka porywa bogactwem opisów i autentycznym szkicem zdarzeń. A przy tym nie szczędzi mądrych rad w przyjacielskiej formie.

Aż chce się wyruszyć w ten stary wspaniały świat, by zasiąść z narratorem przy trzaskających ogniem polanach i posłuchać opowieści o łączności człowieka z naturą. Swoisty podręcznik dla XIX – wiecznego i obecnego obieżyświata komponuje także z osobistych lekcji życia Horace Kephart. Jego „Księga tradycyjnego obozowania” w 2 tomach zdradza sekrety zdobywania koniecznych umiejętności w terenie, począwszy od konstruowania schronienia po nastawienie złamanych kości. Warto sięgnąć po tę emanującą energią pozycję.

Literatura nie tylko dla amatorów survivalu

Już nawet trudno sobie wyobrazić rzeczywistość bez telefonu komórkowego, Internetu, kart kredytowych i tym podobnych wynalazków. A przecież eskapada survivalowa opiera się na samowystarczalności i dobrze zaplanowanej zawartości plecaka. Wypada więc przed jej rozpoczęciem zebrać garść nowinek na temat docelowego rejonu oraz potencjalnych utrudnień. Do tego celu służą właśnie rozmaite przewodniki, książki instruktarzowe i informatory.

Czasem z pomocą przychodzą również lektury poradnikowe, gdzie sucha teoria przybiera efektowną postać zajmujących opowiadań, esejów lub reportaży. Trafne obserwacje, osobiste wrażenia – niejednokrotnie okraszone humorem i błyskotliwym dialogiem – składają się na poczytną literaturę. Dlatego nie tylko fani bushcraftu chętnie penetrują jej kadry. Teraz wydawnictwo „Stary wspaniały świat” gości w sklepie combat. Skorzystaj więc z jego oferty, aby poznać atrakcyjny kształt edukacji.