Wiatrówki do 500 zł

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Wiatrówki do 500 złotych, czyli mnóstwo zabawy za nieduże pieniądze

Wiatrówka – kilka uwag ogólnych

Wśród pneumatyków w interesującym nas przedziale cenowym znajdziemy pistolety, rewolwery, karabinki i pistolety maszynowe. Przyjrzyjmy się mi nieco bliżej.

Pistolety i rewolwery

Pistolety idealnie nadają się dla początkujących strzelców. Mamy tu do wyboru klasyczny pistolet sprężynowy lub model zasilany z 12-gramowych kapsuł CO2. To ostatnie rozwiązanie gwarantuje większą celność oraz możliwość oddania kilkunastu strzałów pod rząd. Jeszcze inną opcją są pistolety PCA (Pre Charged Air). Napędzane sprężonym powietrzem, wprowadzanym metodą pompowania, umożliwiają oddawanie bardzo precyzyjnych strzałów. Jeśli celności i moc nie jest dla Was aż tak ważna, a lubicie efektowny design, wybierzcie pneumatyczny rewolwer. Ten sprzęt również jest zasilany z naboi CO2.

Karabinki

Karabinki pneumatyczne są od pistoletów i rewolwerów dłuższe oraz cięższe. Najczęściej spotykanym modelem są tu wiatrówki sprężynowe, ładowane klasycznie (poprzez złamanie) lub za pomocą specjalnej dźwigni (naciągu). Niektóre karabinki dysponują naciągiem dolnym, inne bocznym.

Pistolety maszynowe

Jeśli, zamiast pojedynczych strzałów, wolelibyście pociągnąć w cel serią, wybierzcie pneumatyczny pistolet maszynowy. Te repliki, napędzane dwutlenkiem węgla i wyposażone w funkcję automatycznego lub półautomatycznego ognia, zapewnią Wam sporo zabawy.

Wiatrówka do 500 złotych – dobra do treningu

Wiatrówki kosztujące do 500 złotych można śmiało polecić każdemu, kto chce popracować nad techniką strzelecką. Repliki zazwyczaj są bardzo wierne, z detalami odwzorowują palne oryginały – mają podobną wagę, gabaryty i zasadę działania. Śmiało można wykorzystywać je do kształtowania poprawnych nawyków (np. BLOS-a), do nauki obchodzenia się z bronią (tzw. manualu), do wyrabiania celnego oka i pewnej ręki.

Jeżeli szukacie ciekawych replik, rzućcie okiem na nasz ranking wiatrówek.

Wiatrówka do 500 złotych – najlepsza opcja dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z wiatrówkami, sięgnijcie po sprzęt z tej właśnie kategorii. Dlaczego? Przede wszystkim nie jest drogi. Jeśli po miesiącu lub dwóch rozmyślicie się i uznacie, że strzelectwo nie jest dla Was, to na szafie nie będzie kurzył się sprzęt za 2 tysiące złotych, ale za, powiedzmy, złotych 200. A to już jakaś różnica. Ponadto ucząc się łatwo możecie wiatrówkę uszkodzić. I znów lepiej, by szlag trafił sprzęt za paręset złotych, niż za kilka tysięcy.

Wiatrówka to nie tylko nauka, to także zabawa

Ale nie samą nauką i doskonaleniem umiejętności człowiek żyje. Czasem można się też pobawić. I wiatrówka doskonale się do tego nada. Wyobraźcie sobie ciepłe wiosenne popołudnie i położoną gdzieś za miastem działkę. Właśnie tam zjechaliście na weekendowy wywczas. Pod ręką macie kilka puszek po „oranżadzie” i najmocniejszą w okolicy sprężynową wiatrówkę. Wystarczy tylko ustawić cele w odpowiedniej odległości i już można rozpocząć zawody. Przegrany musi zorganizować kolejną porcję zimnej, odświeżającej „oranżady”.

Wiatrówka do 500 złotych – jaka replika warta jest tych pieniędzy?

To, rzecz jasna, zależy od Waszych potrzeb i zainteresowań. Jeśli dopiero zaczynacie, sięgnijcie po którąś z wiatrówek sprężynowych. Tu stosunek ceny do jakość jest zazwyczaj satysfakcjonujący – sprzęt jest dość tani, a przy tym zapewnia przyzwoitą celność i zasięg. Jeśli „wąchaliście już proch” (a raczej śrut) i rozglądacie się za czymś, co pozwoli Wam poprawić celność, postawę i koncentrację, rozważcie zakup replik PCA – jak już wspominaliśmy, słyną z precyzji. Ci z Was, którzy szukają czegoś z militarnym pazurem, powinni rzucić okiem na pistolety CO2. Znajdziecie tam sporo naprawdę wiernych replik.

Sprawdźcie wiatrówki do 500 zł w sklepie combat


Czytaj nasze poradniki