Pistolety ASG CO2 12g

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Jak wybrać pistolet ASG zasilany CO2?

Wybierając replikę pistoletu airsoft gun (ASG), warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Kupując „boczniaka”, trzeba sprawdzić ergonomię wybranego modelu, wierność odwzorowania oryginału, jakość wykonania oraz to, w jaki sposób replika miota kulki.

Co to jest pistolet ASG na CO2?

W największym skrócie to wierna replika broni palnej, która wykorzystuje do strzału i przeładowania energię gazu podawanego ze specjalnego pojemnika. W zależności od skomplikowania modelu taka replika może wiernie symulować ruch zamka towarzyszący wystrzałowi z prawdziwej broni krótkiej. Odpowiada za to tzw. system Blow-Back (BB).

Pistolet ASG zasilany CO2 dobrze sprawdzi się zarówno w rękach początkujących strzelców, jak i w rękach weteranów bitew airsoftowych. Tego typu repliki są zasilane z ważących 12 g kapsuł dwutlenku węgla.

Cechy charakterystyczne pistoletów CO2

Repliki CO2 są zasilane jednorazowymi kapsułami dwutlenku węgla. Oznacza to, że nie można ich rozładować, nie opróżniwszy do końca zbiorniczka z gazem, który po demontażu porostu ucieknie do atmosfery. Częściowo opróżnionych zasobników nie można też uzupełnić „do pełna”.

Jednak użycie gazu do zasilenia pistoletu powoduje, że odczucie towarzyszące strzelaniu z repliki jest porównywalne do korzystania z broni palnej. Odpowiada za to system Blow-Back, który wykorzystuje część gazu do poruszania zamkiem. Wprawdzie takie rozwiązanie wpłynie na to, ile razy będziemy mogli wystrzelić, zanim opróżnimy kapsułę, jednak zapewni wiele frajdy z realistycznego odczucia pracy repliki.

W zależności od konstrukcji repliki jeden zbiornik pozwoli na oddanie około 60 stabilnych strzałów. Pozwoli to na opróżnienie 3 magazynków z kulkami, zanim nadejdzie konieczność uzupełnienia gazu. Dwutlenek węgla jest dawkowany za pomocą specjalnego zaworu, jego konstrukcja może mieć wpływ na ilość i stabilność wystrzałów.

Dodatkowo na wydajność tego typu „napędu” ma wpływ temperatura otoczenia. W zimie może okazać się, że nasze repliki nie generują wystarczającego ciśnienia, aby zapewnić stabilny lot kulki. Częściowo rozwiązaniem może być trzymanie zapasowych kapsuł blisko ciała, aby się nie wychłodziły, powodując spadek parametrów.

Jaki pistolet ASG na CO2 wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli pistoletów zasilanych dwutlenkiem węgla. Odwzorowują one prawdziwą broń w raz z jej cechami charakterystycznymi. Dlatego wybierając replikę warto zwrócić uwagę na jej ergonomię. Czy chwyt pasuje do rozmiaru dłoni, czy przyrządy celownicze dobrze zgrywają się z okiem strzelca oraz na jakość pracy spustu i innych manipulatorów.

Wybierając pistolet zasilany CO2, warto też sprawdzić deklarowaną przez producenta energię wylotową kulek. Wszystkie konstrukcje miotające pociski z energią poniżej 17 J nie wymagają pozwolenia w myśl polskiego prawa. Wprawdzie w przypadku replik ASG energia nie przekracza zwykle 3 J, ale istnieją repliki broni miotające gumowe kule z wyższą energią. Jednak takie konstrukcje nie są przeznaczone do rozgrywek airsoft.

Sprawdź przeznaczone do airsoftu pistolety ASG zasilane CO2

FAQ

Warto wybrać model, z którego będzie się nam dobrze strzelało. Powinien mieć gabaryty dopasowane do dłoni strzelca oraz być wykonany z dobrej jakości materiałów. Warto zwrócić uwagę na ilość i stabilność strzałów oddanych z jednej kapsuły CO2.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pistolety CO2 wystrzeliwujące pociski z energią poniżej 17J nie są uznawane za broń i nie wymagają pozwolenia. W przypadku konstrukcji ASG energia wylotowa pocisków jest bardzo niska, jednak, przed zakupem, warto sprawdzić parametry danej repliki. Ogólnie przyjętą zasadą podczas rozgrywek ASG jest stosowanie okularów i odzieży chroniących ciało przed skutkami uderzania kulki.