Akumulatory i ładowarki do ASG

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Akumulatory do ASG – zadbaj o energię swojego sprzętu

Dobry rodzaj broni to nie wszystko

Każdy wie, że aby wykorzystać w pełni swoje umiejętności strzeleckie, trzeba mieć odpowiedni sprzęt bez względu na to czy będzie to gra zespołowa, czy indywidualny trening trafiania do celu. Jednak w przypadku broni na elektryczny napęd należy wziąć pod uwagę jeszcze inny istotny element, którym jest akumulator. Czasem znajduje się on na wyposażeniu nabytego modelu karabinka, ale czy w pełni sprosta Twoim potrzebom? Warto to sprawdzić przed rozpoczęciem jakiejkolwiek akcji.

Jakie baterie do ASG ?

Tylko profesjonalne źródło zasilania zagwarantuje Ci sprawne działanie broni i udaną rozrywkę. Zastanawiasz się, które baterie spiszą się w tej roli? Popularne niegdyś akumulatory NiCd zostały wycofane ze sprzedaży, a zastąpiły je podobne ogniwa niklowo – metalowo - wodorkowe NiMh. Niestety niezbyt odporne na niskie temperatury i posiadające mało ekscytującą żywotność. Na szczęście producenci pomyśleli o nowym rozwiązaniu i w sprzedaży zagościła bateria LiPo ASG.

Litowo – polimerowy wynalazek zdetronizował szybko pozostałe akumulatory, oferując dużą wydajność i niewrażliwość na mrozy. Poza tym ogniwa, najczęściej połączone szeregowo, przybrały różne kształty, dzięki czemu łatwiej je ulokować np. w replice pistoletu lub replice karabinku. I w dodatku pomimo przybrania kompaktowych rozmiarów i niższej wagi nie straciły nic na wydolności. Warto też zaznaczyć, iż minimalnie ulegają samorozładowaniu. Chcąc pozostać przy dobrej jakości, możesz też sięgnąć po zbliżone do LiPo ogniwa LiFe.

Jakie środki ostrożności zastosować podczas ładowania pakietów?

Ogniwa LiPo mogą się łączyć w pojedynczy pakiet lub przyjmować postać 1, 2 lub 3 listków. Energii doda im ładowarka ASG, dedykowana do tego typu akumulatora. Jednakże mając do czynienia z więcej niż jednym ogniwem, trzeba zadbać o równomierne ładowanie każdego z nich. Wtedy przydaje się „balanser” dopinany do wtyczki, który umożliwia takie samo napełnienie wszystkich celi. Toteż dla pewności bezpiecznej obsługi baterii, konieczna będzie specjalna ładowarka LiPo ASG.

Czym się kierować wybierając akumulator ASG?

Zdecydowanie największą satysfakcję przyniesie Ci akumulator litowy. Mimo wszystko, zanim podejmiesz decyzję zakupową, sprawdź ile miejsca przeznaczono dla niego w Twoim typie broni. Jeżeli wyposażono ją w kolbę stałą, to rozmiary baterii nie stanowią większego znaczenia. Inaczej przedstawia się sytuacja, gdy wypada ulokować źródło zasilania pod pokrywą zamka albo w lufie. Wtedy sprawdzą się cienkie sticki lub mniej standardowe ogniwa. W celu uniknięcia rozczarowań, najlepiej dokonać pomiarów schowka.

Natomiast na szybkie oddawanie ognia wpłynie napięcie akumulatora i w nieco mniejszym stopniu jego pojemność. Tutaj w każdym razie powinieneś mieć na względzie możliwości sprężyny i podzespołów zamontowanych w Twoim sprzęcie. Na początek przygody z „elektrykiem” wystarczą ogniwa 7,4V, podczas gdy do błyskawicznych akcji przysłużą się najlepiej pakiety 11,1V o pojemności raczej nie większej niż1800mAh i współczynniku C nieprzekraczającym 20. Decydując się na określony rodzaj baterii, rozważ siłę swojej broni.

Ładowarka do ASG – na co zwrócić uwagę?

Zwykła, prosta przeznaczona do ASG ładowarka spełni swoje zadanie wyłącznie w przypadku starego typu baterii, czyli NiMh, bądź NiCd. Nie wykaże się wszakże oczekiwaną sprawnością, kiedy podłączysz ją do akumulatora LiPo. Bowiem nie otrzymasz informacji na temat stanu ładowania, a tym bardziej równomiernego balansowania poziomem napięcia w poszczególnych celach. Tutaj niezbędna okaże się ładowarka ASG mikroprocesorowa.

Dzięki zaawansowanej elektronice poznasz stopień doładowania pakietu i pozbędziesz się obaw o przeładowanie lub całkowite rozładowanie. Czasem też, w zależności od jej wersji, otrzymasz automatyczne wyłączenie po osiągnięciu przez baterię pożądanej mocy. Co więcej, profesjonalne urządzenie, dedykowane zasilaczom LiPo, zadba o ochronę wrażliwych ogniw podczas ich aktywowania. Sprawdź bogatą ofertę sklepu combat i wybierz idealne dla Ciebie akumulatory do ASG.

Sprawdź wszystkie akumulatory i ładowarki do ASG w sklepie combat.pl