Fotopułapki

Fotopułapki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Fotopułapki – spojrzenie z ukrycia

Do czego przydają się kamery leśne?

Te wyspecjalizowane i zakamuflowane aparaty przystosowane są do wielu zadań. Z dyskrecją mogą czuwać nad Twoją posesją, ogródkiem działkowym czy parkingiem. Świetnie też sprawdzają się w roli fotopułapki na kłusowników grasujących po obszarze leśnym lub wędkujących w niedozwolonym miejscu. Zapewniają również doskonały monitoring placów i budynków użyteczności publicznej. Poza tym mają jeszcze jedną funkcję, którą docenią miłośnicy przyrody. Dobrze umieszczona fotopułapka pozwoli obserwować życie zwierząt, a także wykona jedyne w swoim rodzaju zdjęcia.

Fotopułapki leśne – jak wybrać?

Zanim zdecydujesz się na określony model, dokładnie sprawdź, jakie oferuje rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalności. Tylko wtedy zyskasz pewność, że fotopułapka sprosta Twoim oczekiwaniom. Oto najważniejsze cechy:

  • Solidnie wykonana obudowa z wzorami maskującymi, które ułatwią znalezienie odpowiedniego miejsca dla sprzętu.
  • Zasięg i kąt widzenia kamery. Obiektyw standardowego modelu obejmuje obszar od 45 do 60 °, ale spotkasz również szerokokątne obiektywy, widzące zakresie od 100 do 140 °. Im szerszy kąt, tym większe prawdopodobieństwo, że czujnik zarejestruje ruch, a fotopułapka nagra zdarzenie.
  • Rozdzielczość zdjęć i filmów. Tutaj szczególną uwagę zwróć na rozdzielczość matrycy, wyrażaną w megapikselach. Większa ich liczba, czyli wyższa rozdzielczość, przekłada się na bardziej szczegółowe, obfitujące w detale zdjęcia.
  • Możliwość montażu karty SIM i karty pamięci – szczególnie przydatna, jeśli zdjęcia chcesz otrzymywać na telefon.
  • Liczba i zasięg diod IR, które emitują światło podczerwieni. Te elementy podświetlają obraz do konkretnej odległości, zależnej od długości zastosowanej w nich fali. Jeżeli będzie ich więcej, uzyskasz efekt intensywniejszego doświetlenia, dzięki czemu namierzany obiekt będzie wyraźniejszy.
  • Pojemność akumulatora. Im jest ona wyższa, tym dłużej urządzenie może pracować na jednym ładowaniu.

Gdzie ukryć kamerę leśną?

Maskowanie fotopułapki stanowi jedno z kluczowych działań przed rozpoczęciem nagrywania. Mimo jej wodoodpornej obudowy, trzeba wziąć pod uwagę możliwość innych uszkodzeń, więc punkt jej umieszczenia powinien być stabilny i bezpieczny. Tajne schronienie ma zagwarantować niewidoczność nawet mało dostrzegalnego żarzenia diod, dlatego dobrze rozejrzyj się w terenie przed montażem kamery.

Lubisz wędrować po lasach? Sprawdź wpis Co to jest bushcraft? i znajdź przydatne wskazówki.

Z modułem GSM czy bez niego?

Jeżeli chcesz otrzymywać zdjęcia i filmy na swój telefon lub adres mailowy, to konieczna będzie kamera leśna z modułem GSM. Konfiguracja fotopułapki umożliwi Ci wprowadzenie danych niezbędnych do przesyłania zarejestrowanego materiału. Zaraz po wykryciu ruchu w obszarze monitoringu zostanie uchwycony kadr, który obejrzysz na swoim smartfonie. Dzięki tej funkcji będziesz mógł w porę interweniować, gdy w chronionej strefie pojawi się intruz.

Jednak w przypadku śledzenia zachowań zwierząt nie musisz mieć tego modułu, bo bez pośpiechu, w dowolnym momencie obejrzysz nagrania i fotki oznaczone datą wraz z godziną. W większości, kamery bez GSM posiadają pierwszorzędne parametry fotografii i wideo, więc nie ma obaw o gorszą jakość sprzętu, ale to Twoje potrzeby decydują o ostatecznej decyzji.

Jakie zasilanie fotopułapki?

W sprzedaży dostępny jest sprzęt zarówno na baterie jak i na akumulator. Można również spotkać egzemplarze z zasilaczem, który dopina się do sieci elektrycznej (dobre rozwiązanie, gdy ona jest w pobliżu). Każdy użytkownik chce, by jego urządzenie działało bezawaryjnie i nieustannie, ale wpływ na to ma nie tylko zasilanie, ale także warunki atmosferyczne i ciągła aktywność. Przy maksymalnym oświetleniu podczas nagrywania codziennej, dużej ilości zdarzeń, wyładowanie nastąpi wcześniej niż wtedy, gdy czasami włączysz tryb czuwania.

Profesjonalne fotopułapki – wiele zastosowań i ciekawych funkcji

Kamery leśne dla wymagających oferują działanie dzienne oraz nocne, pracując w różnych trybach i nagrywając nawet obrazy z dźwiękiem. Umożliwiają też automatyczne wykonywanie fotek w określonych odstępach czasu lub w konkretnych terminach zaprogramowanych przez Ciebie. W zaawansowanych modelach, w zależności od indywidualnych preferencji, możesz ustawić rozdzielczość wykonywanych zdjęć, by potem podziwiać je na ekranie telewizora lub komputera.

Kiedy nagrania przepełnią dysk, aparat skasuje najstarsze, udostępniając miejsce nowym albo prześle je do Ciebie w formie MMS-a. Wcześniej jednak konieczna będzie konfiguracja urządzenia. Ustawienie fotopułapki MMS wydaje Ci się zbyt trudne? Skorzystaj zatem z bezpłatnej pomocy technicznej, którą oferują sklepy internetowe. Niewidoczny obserwator zobaczy więcej, dlatego sprawdź w fotopułapki w sklepie internetowym combat.

FAQ

Jaka fotopułapka na działkę, a jaka do lasu?

Fotopułapka przeznaczona na działkę powinna mieć moduł GSM, dzięki któremu będzie wysyłać zrobione przez siebie zdjęcia bezpośrednio na podany przez nas numer telefonu lub adres e-mail. W razie włamania taka wiadomość zaalarmuje nas. Fotopułapka leśna nie musi mieć modułu GSM. Tu szybka reakcja nie jest w końcu wymagana.

Fotopułapka – czy jest legalna?

Prawo pozwala na monitorowanie własnej posesji. Fotopułapkę może więc założyć każdy, kto czuje taką potrzebę. Obiektyw musi być skierowany wyłącznie na nasz teren. W przypadku obserwacji lasu, jeśli na jakimś nagraniu przypadkowo uchwycimy sylwetkę człowieka, nie możemy rzeczonego nagrania rozpowszechniać.

Jak działa fotopułapka?

Fotopułapka to kamera cyfrowa sprzężona z czujnikiem ruchu. Urządzenie pozostaje uśpione aż do momentu, gdy detektor wykryje ruch. Gdy to się stanie, urządzenie się uaktywnia i rozpoczyna rejestrację obrazu. Jeśli posiada moduł GSM, przesyła informację o aktywacji na podany wcześniej numer lub e-mail.