Kapelusze

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kapelusze – praktyczne i stylowe

Dlaczego kapelusz?

Czapki znają prawie wszyscy. A co z kapeluszami? Może i im warto poświęcić chwilę uwagi? Są przecież niebanalne, dodają uroku, podkreślają indywidualną stylizację i wychodzą poza ramy szarej codzienności. Filcowe i wełniane komponują się z jesienną aurą, podczas gdy lniane wpasowują się w kolory lata.

Ale przecież kapelusze pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Ich podstawowa rola polega na ochronie głowy i twarzy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi w różnych okolicznościach. Dlatego wykonywane są z przyjaznych, miłych w dotyku tkanin i posiadają elementy osłonowe.

Kapelusze damskie i kapelusze męskie wciąż modne

Bawełniany bucket z szerokim owalem efektownie dopełnia luźny, sportowy strój. Natomiast trilby z mniejszym rondem jest nieco bardziej elegancki, choć wciąż mało zobowiązujący. Wykonane z cieńszych materiałów, jak nylon czy bawełna, te nakrycia głowy świetnie sprawdzą się w słoneczne, ciepłe dni. Z kolei stylowy kapelusz fedora w mniejszym wydaniu – preferowany przez gwiazdy kina, takie jak np. Johnny Depp – oryginalnie podkreśli klasyczną stylizację.

Warto zaznaczyć, że kapelusze pasują na każdą porę roku – w przeciwieństwie do popularnej czapki z daszkiem. Elegancki mężczyzna założy klasyczną fedorę do płaszcza i marynarki i wcale nie musi rezygnować z podobnego stylu, wyruszając na górską eskapadę – wsunie tylko kapelusz skórzany albo kapelusz kowbojski, a jego styl będzie przypominał poszukiwacza przygód w typie Indiany Jonesa. Jednakże wybierając kapelusz, nie zapomnij przede wszystkim o jego praktycznym zastosowaniu.

Jakie kapelusze na lato?

Kto nie lubi ciepłego wiatru i słońca? Spacery morską plażą, pływanie na żaglówkach, przemierzanie kwitnących łąk czy bardziej intensywne wędrówki po górach dostarczają pozytywnych wrażeń, lecz w gorące dni istnieje niebezpieczeństwo porażeń słonecznych. Dlatego trzeba zadbać o odpowiednie nakrycie głowy. To może być kapelusz, który zapewni dobrą osłonę głowy, karku i szyi.

Warto wybrać kapelusz od sprawdzonego producenta. Najlepiej taki, który wytworzono z oddychających, szybkoschnących i pokrytych filtrami UV materiałów. Dzięki nim nie poczujesz uciążliwości potu, który pojawia się, gdy żar opanowuje przestrzeń. Ponieważ kapelusz stanowi część garderoby stosownie dobranej do rodzaju aktywności, więc powinien nieodczuwalnie sytuować się na głowie i nie zmieniać pozycji przy podmuchach wiatru. Aby tak właśnie było, konieczna jest taśma regulująca obwód oraz elastyczny ściągacz na szyi.

Kapelusz wędkarski – nieodzowny nad wodą

Dla laików wędkowanie to nudne siedzenie z patykiem w wodzie. Zaskakujący wyłącznie bywa efekt tego pozornego bezruchu, przyjmujący postać obfitych połowów. Mało kto wie, że rybak nie może tracić cierpliwości, a wiatr, deszcz i grzejące mocno słońce nie wspierają czuwania. Toteż przygotowując się na wielogodzinne czaty, wędkarz musi zadbać o wszystko – w tym także o kapelusz wędkarski lub myśliwski, koniecznie przeciwsłoneczny, wodoszczelny, a zarazem dobrze przylegający do głowy. Wówczas przykre niespodzianki pogodowe nie zniweczą jego sukcesu.

Sprawdź kapelusze w sklepie combat i przygotuj się na każde warunki


Czytaj nasze poradniki