Akcesoria odzieżowe

Akcesoria odzieżowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

23 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

23 produktów

Akcesoria odzieżowe — dopełniające komfort aktywności na powietrzu

W które akcesoria odzieżowe warto się zaopatrzyć?

Nawet „niedzielny” turysta pamięta o założeniu stosownego obuwia i odzieży przed wypadem za miasto, więc o wytrawnych wędrowcach nie ma tu co wspominać. Dopasowana do panujących warunków kurtka, sportowe spodnie, ulubiona luźna koszulka, jakaś torba lub plecak i można wyruszać w trasę. Ale czy na pewno to już wszystko, co należy zabrać?

A co z ochroną głowy, przecież nie jest mniej ważna niż stopy? Dlatego należy ją okryć czapką, chustką lub kapeluszem. Dobrze dobrane nakrycie, adekwatne do pory roku, podaruje osłonę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym lub zimnym podmuchem wiatru. Zadba też przy okazji o uszy i szyję bądź oczy i kark. Przygotowując się do wyprawy, warto również zapoznać się z niepozornymi gadżetami ubraniowymi, które potrafią w trasie mile zaskoczyć przydatnością

Jakie nakrycie głowy sprawdzi się podczas ruchu w plenerze?

W ciepłe dni zaludniają się leśne ścieżki, górskie szlaki oraz miejskie alejki, bo pogoda sprzyja uprawianiu sportu i podróżowaniu. Wtedy daje się zaobserwować migające różnymi barwami czapeczki, wyraźnie odcinające się od wszechobecnej zieleni. Czapki z daszkiem należą do najpopularniejszych okryć głowy i trudno się temu dziwić, gdyż oferują przewiewność w postaci siateczkowych wstawek oraz porządny parawan dla oczu. Regulowane za pomocą paska łatwo przyjmują oczekiwane gabaryty.

Podobną osłonę gwarantują kapelusze, które dodatkowo potrafią utworzyć cień na karku. Z mniejszym lub większym rondem i elastyczną tasiemką pod brodą sprawdzają się niemal wszędzie. Użytkownicy cenią je za oddychający materiał i szczyptę elegancji. Trzeba tu dodać, że czasem pokryte są filtrem UV, a niektóre modele wyróżniają moskitiery. Za to na miłośników wielofunkcyjnych produktów czekają chusty i arafatki. Pierwsze z nich z powodu bezszwowej budowy bez trudu przyjmują postać opaski, szala, czapki czy kominiarki.

Drugie zaś bywają wiernymi towarzyszkami o każdej porze roku, dzięki możliwości układania i wiązania na różne sposoby. Tak jak czapki taktyczne z mankietem sprzyjają aktywności, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Kiedy jednak zaczyna dominować przenikliwy wiatr i dokuczliwy ziąb, lepiej jest otulić szyję i twarz termoaktywną tkaniną kominiarki. Ta balaclava występuje w kilku wersjach, toteż podsuwa zarówno opcje mocno kryjące twarz, jak i odsłaniające poszczególne jej części.

Czy właściwie dobrane buty, to maksimum wygody?

Myślisz, że zakładając sprawdzone obuwie, eliminujesz obawy o otarcia pięt? A jednak Twoje trapery nie ustrzegą Cię przed ruchomymi drobinkami piasku bądź igliwiem. Czasem jeden mały kamyczek potrafi odebrać przyjemność wędrowania. Dlatego opłaci się zainwestować w stuptupy. Te ochraniacze na spodnie i buty zdziałają cuda, zatrzymując wszystko, co niepożądane. Wykonane z wodoodpornej i wytrzymałej tkaniny uporają się także ze śniegiem i błotem. Zatem zdecydowanie podniosą komfort Twojej wędrówki.

Które gadżety dla podróżników zasługują na uwagę?

Kubek, uscyzoryk, czołówkę i wiele innych przedmiotów wpisano już dawno na listę przydatnych rekwizytów podróżniczych, ale od czasu do czasu wypada przejrzeć mniej popularne propozycje, bo tu też znajdują się ciekawe „kąski”. Na przykład bransoletki o taktycznym charakterze. Tę oryginalną obręcz na rękę kształtuje odporna na rozciąganie i obciążenie linka, osiągająca po rozwinięciu od 3 - 6m. Przyniesie więc pomoc w sytuacjach biwakowych i survivalowych, zwłaszcza że posiada też wbudowane krzesiwo i gwizdek.

Jeśli preferujesz spersonalizowaną odzież, zadowolą Cię z pewnością naszywki zgromadzone w sklepie combat. Dostaniesz tu emblematy informujące z jakiego kraju pochodzisz, symbole nawiązujące do Twoich pasji i aktualnie pełnionych misji oraz identyfikatory z dowcipnym tekstem - sugerujące przynależność do określnej grupy. Wystarczy tylko mieć panel z rzepem, by podkreślić swoją indywidualność bądź solidarność z innymi. Odkryj już dziś akcesoria odzieżowe w sklepie combat, a nie pozostaniesz wobec nich obojętny.


Czytaj wpisy na naszym blogu