Bumerangi

Bumerangi

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Bumerangi – powracająca chęć aktywnego wypoczynku

Co to jest bumerang? Szczypta historii

Przedmiot, przypominający zazwyczaj swym kształtem banana, znany jest obecnie jako narzędzie zabawy zręcznościowej i sportowych rozgrywek. Kiedyś jednak służył do zupełnie innego celu. Rdzenni mieszkańcy Australii używali go do polowań na ptaki i mniejsze ssaki. W ich rękach kawałek drewna przeobrażał się w pocisk lecący prosto do celu. Z czasem bystrzy myśliwi zauważyli, że odpowiednio uformowany kij zatacza łuk i powraca do właściciela.

I tak oto powstał bumerang, czyli broń łowców. Z czasem coraz bardziej udoskonalany, zdobiony i barwiony wzbogacał się o właściwości nadane mu przez wytwórcę. Taki spersonalizowany sprzęt mógł albo wykonywać precyzyjny lot, albo cechować się dużą siłą uderzenia. Podobnie jest z bumerangami produkowanymi współcześnie. W zależności od ich konstrukcji można oczekiwać różnych predyspozycji, nie zapominając jednakże o tym, iż przeznaczone są wyłącznie do aktywnego wypoczynku.

Jakie rodzaje sportowej rywalizacji umożliwia bumerang?

Rzucanie bumerangiem wymaga zręczności oraz wielu treningów. Ale kiedy już oswoisz się ze swoim sprzętem i dobrze poznasz jego możliwości, droga do osiągnięcia tytułu mistrza stanie przed Tobą otworem. A konkurować możesz w strącaniu wyznaczonego obiektu, w pobijaniu rekordu długości lotu (niektórzy osiągają nawet 240 m) lub czasu lotu bumerangu (3 minuty to prawdziwa wirtuozeria). A jeśli Twoją najmocniejszą stroną jest sztuka łapania, zorganizuj zawody polegające właśnie na tym.

Bumerang dla początkujących – czym powinien się cechować?

Bumerangi dostarczają fantastycznej rozrywki, lecz pełna satysfakcja przychodzi wtedy, gdy za sobą masz pierwsze lekcje rzucania. Żeby się nie zrazić już na początku ćwiczeń, trzeba wybrać odpowiedni model. Przeważnie do tej roli nadaje się egzemplarz dziecięcy, odznaczający się lekkością. Trójpłat, dedykowany małym rączkom, nie wymaga użycia dużej siły i szczególnych umiejętności. Nawet przy popełnieniu podstawowych błędów wzleci w powietrze.

Nie oznacza to jednak, że równie łatwo powróci. Aby opanować odpowiednią technikę rzucania, potrzebujesz co najmniej kilku treningów. Ważny jest również właściwy dobór ciężaru bumerangu do Twoich możliwości fizycznych.

Jak wybrać bumerang?

Na półkach sklepowych spotkasz bumerangi o rozmaitych kształtach i kolorach, wykonane z różnych materiałów. Gości tu nie tylko tradycyjny drewniany „banan”, lecz także czteroramienna gwiazda czy trójpłatowiec. Współczesne wracające lub niewracające bumerangi produkowane są zazwyczaj z solidnego i trwałego polimeru, a ich – często - porowata powierzchnia ułatwia trzymanie w dłoni. Jak zatem wybrać bumerang dla siebie? Przejrzyj kilka poniższych propozycji.

  • Bumerang podobny w formie do litery Y cechuje się niezwykle szybkim i precyzyjnym lotem.
  • Niewracający bumerang outdoorowy umożliwi przeprowadzenie konkurencji trafiania w cel z dużą siłą.
  • Model z jednym dłuższym ramieniem pobije rekordy utrzymywania się w powietrzu.
  • Duża i ciężka wersja, o zaokrąglonych ramionach, poszybuje nisko i dostojnie na znaczną odległość.
  • Klasyczna konstrukcja umożliwi Ci, oprócz organizacji zwykłych turniejów, wykonywanie nietuzinkowych skrętów ósemkowych.
  • Doskonałą zabawę zapewni natomiast kształt pośredni między dwu- a trójskrzydłowcem, ponieważ wzlatuje równo i przewidywalnie.
  • Gdzie kupić bumerang i jak z nim postępować?

    Zanim wprawisz w ruch bumerang, zadbaj o bezpieczeństwo. Najpierw poszukaj wolnej przestrzeni – to może być pole, boisko lub łąka. Następnie rozpocznij próby, opierające się nie na sile, tylko na opanowaniu metody wyrzutu. Wstępne loty niech kończą się lądowaniem na miękkim terenie, a nie w Twoich rękach, bo może dojść do wypadku. Na wychwytywanie przedmiotu przyjdzie odpowiednia chwila, gdy zaprzyjaźnisz się z nim dostatecznie.

    Mimo tego, że potrafisz przewidzieć tor poruszania się bumerangu, pamiętaj o bocznym wietrze, który płata figle i może skierować sprzęt w stronę przechodzących osób. W takim wypadku ostrzegaj je krzykiem. Wiedząc, jaki model spełni Twoje oczekiwania, sprawdź bumerangi w sklepie combat.