Celowniki laserowe

Celowniki laserowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Celowniki laserowe – wypunktuj swój cel

Do czego potrzebny jest celownik laserowy?

Udany strzał zależy od wielu czynników. Składają się na niego: dobrze dobrana broń, warunki panujące w otoczeniu, umiejętności strzelca oraz sprawne przyrządy celownicze. W ofercie rynkowej znajdziesz różne celowniki, wśród których wyróżniają się laserowe wskaźniki celu.

Dzięki wysyłanej wiązce światła, widocznej na obiekcie w postaci czytelnego czerwonego lub zielonego punktu, możesz dokładniej namierzyć cel i bezbłędnie w niego trafić. Skupiając wzrok na plamce znacznie oddalonej od Ciebie, masz rozleglejsze pole widzenia. W dodatku wyraźnie zawężony i zaznaczony kropką obszar celowania obniży Twój stres. W przypadku celownika laserowego broń nie musi pozostawać przy oku. Możesz obniżyć pistolet i przyjąć stabilną, dogodną dla Ciebie pozycję, która umożliwi Ci bezbłędne wypuszczenie pocisku.

Celownik laserowy do broni krótkiej – czym się cechuje?

Celownik laserowy do pistoletu występuje w dwóch rodzajach, zależnych od koloru emitowanej wiązki laserowej. Czerwona, ułatwia prowadzenie ognia o zmierzchu i w nocy, jednak znacznie ustępuje intensywności barwy zielonej, widzialnej nawet w pełnym oświetleniu. Chociaż celownik laserowy z zielonym promieniem ma większy zasięg, to jest mało odporny na wysoką i niską temperaturę oraz cechuje go wysokie zapotrzebowanie na energię. W ekstremalnych warunkach atmosferycznych i zabudowanej przestrzeni lepiej się spisze wskaźnik czerwony.

Celownik laserowy na lufę

Celownik laserowy do wiatrówki może być montowany w różnych miejscach, zależnie od budowy i przeznaczenia broni. Najczęściej jednak lokuje się go pod lufą na szynie akcesoryjnej. Dzięki takiemu położeniu łatwiej odnaleźć cel i wskazać go innym zawodnikom. Jest to wyjątkowo ważne w czasie rozgrywek airsoftowych, gdzie liczy się refleks i współzawodnictwo. Celownik laserowy do asg usytuowany blisko lufy i mający możliwość regulacji strugi w pionie i poziomie wyraźnie zwiększa możliwości sprzętu bojowego.

Celownik laserowy z latarką

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań celownik laserowy do asg czy wiatrówki poszerza swoją funkcjonalność. Dzieje się to za sprawą dodatkowych akcesoriów, takich jak na przykład latarka. Egzemplarze posiadające ją w zestawie umożliwiają chwilowe oświetlenie terenu, bez potrzeby użycia wspomagającego źródła światła. Celownik pracujący w 3 trybach udostępnia czerwony promień lasera albo silny strumień świetlny latarki. Możliwe jest także włączenie obu naraz.

Chociaż w ofercie sklepowej można spotkać celownik do broni myśliwskiej zaopatrzony w latarkę i występujący również bez niej, to lepiej go nie instalować, gdyż w świetle ustaw prawnych może on czynić z karabinu narzędzie szczególnie niebezpieczne, a więc niedopuszczone do użytku. Lepiej wykorzystać go do pistoletu czy wszelkiego rodzaju replik uzbrojonych w standardowe sposoby montowania.

Inne zalety celowników laserowych

Czy wiesz, że celownik laserowy pomoże Ci w treningu? Dzięki niemu nauczysz się oddawać strzały w pozycji wymuszonej. Bez zgrywania przyrządów celowniczych, co zabiera parę cennych chwil, wypuścisz skuteczny „ogień”. Przy pomocy tego celownika, nawet przesuwając się, poprawisz precyzję namierzania obiektu w ruchu. Co ważne, z uzupełniającym urządzeniem elektronicznym zyskasz przewagę taktyczną nad swoimi rywalami.

Ponadto, lekkie, poręczne i łatwe w montażu celowniki laserowe sprawdzają się niemal w każdym typie broni. Ich, często intuicyjna, obsługa zachęca do wypróbowania nowych możliwości, jakie oferują. Producenci zadbali także oto, by szybko nie uległy uszkodzeniu, stosując trwałe materiały, takie jak np. aluminium lotnicze. Ponieważ stanowią przydatne i niezawodne wyposażenie, warto je posiadać. Dlatego wybierz celowniki laserowe w sklepie internetowym combat.