Kalosze

Kalosze

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kalosze — przebojowe obuwie na trudne wyprawy

Kiedy przydają się kalosze?

Jesienna i przedwiosenna aura przeważnie nie sprzyja spacerom, zwłaszcza, gdy pada deszcz tworzący liczne kałuże i małe potoczki biegnące wzdłuż ulic. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja na terenach podmiejskich, gdzie panuje wszechobecne błoto. W takich warunkach wyjście poza dom w zwykłym obuwiu kończy się zawilgoceniem skarpet oraz nieprzyjemnym zimnym okładem. Dlatego konieczne są kalosze. Obecnie w sprzedaży dostępne są nie tylko kalosze wędkarskie czy gospodarskie, ale także modne wzory dla kobiet i dzieci.

W tych dostosowanych do najtrudniejszych okoliczności pogodowych butach zrealizujesz prace w ogrodzie, przemierzysz leśne ścieżki i łąki bądź udasz się na połów ryb. Dzięki specjalnej budowie „śniegowca” ochronisz stopę i łydkę przed draśnięciami gałązek czy ukąszeniem żmii, a jego wodoszczelność zabezpieczy Cię przed ewentualnym przeziębieniem. Mając przed sobą wiele propozycji różnych firm, wytypujesz wariant najlepiej współgrający z Twoimi potrzebami.

Jakie typy kaloszy oferują producenci?

Kiedyś kalosze kojarzyły się przede wszystkim z czynnościami wykonywanymi na placu budowy albo w gospodarstwie rolnym. Były to grube gumiaki odporne na uszkodzenia mechaniczne i wodę, zatem niezwodne. Wkrótce na ulicach pojawiły się na nóżkach dzieci wzorowane na nich kolorowe modele z gumy lub PCV. Chętnie wsunęły je też na swoje stopy kobiety. Dzisiaj stanowią nieodłączny element modnej jesiennej stylizacji. Wysokie czarne, ale i te w odważniejszych barwach, są hitem w czasie deszczowej aury.

W ofertach producentów, dbających o komfort użytkowników, ukazują się też okresowo nowe innowacyjne fasony. I tak w sąsiedztwie wysokich kaloszy z odblaskową opaską i ocieplaczem zajmują miejsce krótkie kamasze wyposażone w antypoślizgową matę oraz długie kalosze wędkarskie. Z kolei warianty dla milusińskich wyróżniają się ulepszeniami w postaci praktycznych uchwytów i oryginalnej faktury. Widać więc, że każdy klient, bez względu na rodzaj aktywności, znajdzie optymalne obuwie dla siebie.

Na jakie kalosze może liczyć rybak?

Podczas długiego czatowania na brzegu rzeki czy jeziora, w wilgotnym klimacie, marzną głównie nogi. Dlatego sprawa właściwego doboru butów jest tu niezmiernie ważna. Oczywiście, w przypadku wędkarstwa muchowego niezbędne będą kalosze wędkarskie wodery - sięgające łowiącemu do pachwin albo nawet do pasa. Wyprodukowane z nieprzemakalnych materiałów, takich jak nylon, kauczuk syntetyczny, guma lub pianka umożliwią brodzenie po wodzie bez uszczerbku na zdrowiu.

Natomiast w pozostałych wypadkach nadadzą się wysokie kalosze wędkarskie o podeszwie z bieżnikiem i grubych ściankach tworzących właściwą ochronę. Wymagającym zadaniom niewątpliwie przysłużą się egzemplarze posiadające specjalne wkłady gwarantujące izolację do -30ºC. „Skarpety” filcowe, polarowe lub termiczne wraz podkładką antypoślizgową sprawią, że Twoje kalosze wędkarskie ocieplane będą się spisywały na medal w niesprzyjających połowom porach roku.

Jeśli do tego wybierzesz wersję zbudowaną z lekkiej wysokojakościowej pianki EVA, Twoje przemieszczanie się po nieprzyjaznym gruncie stanie się łatwiejsze, gdyż to tworzywo jest bardziej elastyczne niż tradycyjnie stosowana guma. Decydując się na kalosze piankowe wędkarskie, zapewniasz sobie doskonałą izolację cieplną, pożądaną wygodę oraz wymaganą wytrzymałość. Warto więc zastanowić się nad tą opcją.

Na które kalosze wędkarskie zwrócić baczniejszą uwagę?

Typując buty na ten szczególny rodzaj misji, dobrze jest zaufać sprawdzonym producentom. Ponieważ przykładowo, zakładając na nogi kalosze wędkarskie Lemigo lub Dry Walker, otrzymujesz komfort i ciepło, dzięki wkładce dopasowującej się do sposobu chodzenia. A kiedy stwierdzisz, że jest ona zbyteczna, po prostu usuniesz ją ze środka. Urzeknie Cię także lekkość i estetyczne wzornictwo czyniące ze zwykłego kamasza ciekawy dodatek do ubioru rybaka.

Kalosze wędkarskie wysokie oraz niskie np. firmy Dry Walker podarują Ci również wiele udogodnień, takich jak mata absorbująca wibracje na pięcie, regulowany wywijany kołnierz ze sztruksu bądź platforma przeciwpoślizgowa. Bazujące na najbardziej zaawansowanym tworzywie, jakim jest pianka EVA, stają się przyjacielem nóg na błotnistej, bagnistej czy mokrej ziemi. Teraz najbardziej poszukiwane kalosze znajdziesz w sklepie combat. Poznaj je.