Akcesoria do wykrywaczy metali

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Akcesoria do wykrywaczy metali — uzupełniające wyposażenie odkrywcy

Dlaczego warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do wykrywacza metali?

Wybranie odpowiedniego detektora to niewątpliwie duży krok w kierunku sukcesu. Jednakże do długiej żywotności urządzenia oraz efektywnej pracy przydadzą się też pomocnicze akcesoria. Wykrywacz metali wymaga bowiem należytej troski, która obejmuje czasem wymianę uszkodzonych lub zużytych części. Podczas wielogodzinnych poszukiwań w terenie istotną rolę odgrywa jego ergonomiczna konstrukcja mająca wpływ na Twoją komfortową postawę.

Sprzyjają jej również wygodne podłokietniki, uprzęże montowane na wykrywaczach w celu odciążenia ręki oraz kamizelki równomiernie rozkładające ciężar sprzętu. Dlatego warto zadbać o ich obecność w trakcie detektywistycznych eskapad. A gdy już nadejdzie upragniony moment zwiastujący znalezisko, trzeba mieć przy sobie saperkę, sitko, nożołopatkę bądź myjkę. Pomocna ponadto będzie specjalna torba na skarby albo pudełko na monety i biżuterię.

Jak zadbać o perfekcyjną sprawność detektora?

Detektor narażony jest na usterki i zadrapania nie tylko w czasie swojej aktywności. Jako że najwięcej urazów mechanicznych odnotowuje się w drodze transportu, wypada zaopatrzyć się we właściwą torbę lub plecak. W sprzedaży znajdziesz bez trudu takie akcesoria do wykrywaczy metali, wykonane z wytrzymałego materiału, z podwójnymi szwami i „gratisowymi” kieszonkami. Dobrze jest, jeśli te „transportery” posiadają wewnątrz piankową izolację albo miękką wyściółkę oraz przegródkę na panel sterowania.

Natomiast w przypadku pinpointera najlepiej spisze się niewielkie etui mocowane na przykład do paska. Niektórzy producenci oferują także wersje wielofunkcyjne instalowane na nodze i wyposażone w nieobowiązkowe, dające się odczepić moduły. Potrafią one pomieścić nożołopatki czy inne gadżety. Zdarzy się jednak czasem, że te zabezpieczenia nie wystarczą i detektor straci swą moc działania na skutek awarii cewki. Wtedy należy uważnie przejrzeć części do wykrywaczy, wśród których znajdują się rozmaite sondy. Najwłaściwszy wyborem będzie ta, która współgra z Twoim wzorem detektora. Zazwyczaj cewka tej samej marki co wykrywacz metalu stworzy z nim idealny duet. Istnieją również modele uniwersalne wyróżniające się odpornością, wodoszczelnością oraz sporym rozmiarem. Pamiętając, iż większe pokrycie zapewni szybszą penetrację obszaru poszukiwań, warto rozważyć tę propozycję. Wymiana cewki niejednokrotnie daje nową siłę maszynie, toteż to akcesorium powinno się znaleźć na liście niezbędnych rekwizytów.

Jakie narzędzia do kopania i czyszczenia?

Każdy znający się na rzeczy „detektorysta” zabiera ze sobą szpadelek, bo przecież nie wydobędzie zdobyczy z głębi ziemi gołymi rękami. Aczkolwiek saperka jest wciąż popularna, to coraz częściej zastępuje ją nowoczesna nożołopatka. Znacznie poręczniejsza w przenoszeniu z racji swojej znikomej wagi i kompaktowego kształtu, doskonale radzi sobie z korzeniami i trudną glebą. Dzięki ząbkom rozmieszczonym po jednej albo obu stronach i odpornej na pęknięcia stalowej budowie wywiąże się z misji drążenia otworów w trawie. Jej wsparciem może być szufelka z licznymi otworkami, wyśmienicie eliminująca piach i wodę. Pełni ona zarówno funkcję sita, jak i osobnego narzędzia. Z kolei szczoteczka do zadań specjalnych pomoże oczyścić zdobycz z przyklejonych grudek ziemi oraz wszelkich zanieczyszczeń. Wśród wielu jej wariantów spotkasz też takie, które zostały wzbogacone o szkło powiększające i miarkę. Zaś na amatorów starych monet i biżuterii czekają rewelacyjnie myjki ultradźwiękowe.

Które akcesoria usprawnią Twoją pracę?

Po otoczeniu dostateczną opieką, nie powinien Cię zawieść Twój wykrywacz metali. Akcesoria, które nabędziesz, pomogą w zachowaniu jego kondycji. Teraz pora pomyśleć o udoskonaleniu swojej aktywności. Na jej skuteczność mogą wpłynąć np. bezprzewodowe słuchawki, ponieważ sprzyjają koncentracji, a sygnały docierające bezpośrednio do ucha są bardziej czytelne. Przemyśl ich zakup, przeglądając najczęściej nabywane akcesoria do wykrywaczy metali, dostępne obecnie w sklepie combat.

Czytaj nasze poradnikiOstatnio dodane na naszym kanale YT: