Naczynia biwakowe

Naczynia biwakowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Naczynia biwakowe – zabierz ze sobą smak domowego posiłku

Dlaczego naczynia mogą przydać się podczas bliskich i dalekich wypadów?

Weekendowa wycieczka za miasto z kanapkami w torbie? Wędrówka górskimi szlakami z obiadem w schronisku? Możesz wybrać taki scenariusz swoich małych i dużych podróży albo zaimprowizować zupełnie inny. Dlaczego? Ponieważ smak ściśniętych w bułce warzyw z biegiem godzin ulotni się bezpowrotnie, a jadłodajnia zaoferuje zbyt wysokie ceny (jeśli w ogóle jest na przemierzanym trakcie). Lepiej w takim razie samemu przygotować danie dnia w oparciu o świeże produkty i korzystając z kilku naczyń ulokowanych w plecaku.

Zestaw naczyń turystycznych czy indywidualny dobór?

Kompletując biwakowe naczynia, kieruj się swoimi potrzebami. Nie ma większego sensu zabierać pięć kubków, gdy organizujesz wyprawę dla dwóch osób. W ten sposób w Twoim bagażu znajdą się tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Ale i tak podczas pakowania na pewno trochę się nagłowisz, gdzie znaleźć im miejsce. Inaczej będzie to wyglądać, gdy zaopatrzysz się w gotowy zestaw turystyczny.

W tym przypadku odpadnie Ci zmartwienie polegające na dopasowaniu poszczególnych części zastawy tak, by zajęły jak najmniej wolnej powierzchni plecaka czy torby. Producent bowiem zadbał oto, aby uzupełniały się kształtem, więc jeden garnuszek wsuniesz w drugi, odczepisz uchwyt, przykryjesz wielofunkcyjną miseczką i uzyskasz formę gotową do transportu. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

Jakie naczynia przydają się w czasie biwakowania?

Na pewno jakiś garnuszek, bo posłuży do przygotowania zupy czy sporządzenia gorącego lub zimnego napoju. Nie każdy lubi zupę, ale trudno się obejść bez pobudzającej kawy czy rozgrzewającej herbatki. A jeśli już spożywać posiłek, to czym? Uniwersalna bywa łyżka, a jeszcze lepiej gdy łączy ona kilka funkcji, np. noża, widelca i swoją własną. Teraz znajdziesz również sztućce połączone w jednej postaci. Dodatkowo zabierz ze sobą ostry nóż.

Sprawdź noże w sklepie internetowym combat

W Twoim komplecie może się znaleźć także miska, deska do krojenia, minipatelnia czy pojemnik na przyprawy. Wydaje Ci się, że taki skład jest niemożliwy ze względu na wagę i gabaryty? Na szczęście skutkiem innowacyjnych pomysłów są lekkie, zgrabne, wielofunkcyjne i często składane naczynia turystyczne. Niektóre z nich, dzięki metalowym elementom, nadają się nawet do gotowania na kuchence gazowej.

Garnki turystyczne – które wybrać?

Gorący posiłek na świeżym powietrzu wymaga garnka, w którym podgrzeje się woda lub ulegną zespoleniu składniki, tworząc smakowitą potrawę. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest on niepakowny i dość ciężki. Wykonany zazwyczaj ze stali nierdzewnej, gwarantuje doskonałą wytrzymałość i nie zmienia smaku pożywienia, lecz ciąży kamieniem w trakcie transportu. Lżejszą alternatywę stanowi dla niego garnek turystyczny z aluminium. Dobrze przewodzi ciepło i jest niedrogi.

Bardziej wart uwagi będzie garnek turystyczny z tytanu, bowiem posiada same zalety: lekki, odporny na uszkodzenia, szybko gotuje i zapewnia nienaruszony niczym aromat jedzenia. Superciekawą propozycją na plenerowe biesiadowanie jest garnek zbudowany z silikonu i aluminiowej podstawy. Składa się jak harmonijka, więc wsuniesz go bezproblemowo między inne niezbędniki.

Naczynia turystyczne składane – komu potrzebne?

Bagaż wypełniony po brzegi rozmaitymi przedmiotami może odebrać całą przyjemność z wędrówki. Jeżeli jednak wykorzystasz składane naczynia turystyczne, unikniesz uciążliwego ciężaru pojedynczych akcesoriów i uzyskasz wolne miejsce. W dodatku wcale nie pozbawisz się komfortu użytkowania, ponieważ po rozłożeniu garnki i miski przyjmą właściwą, pożądaną formę. Zestaw składany to podarunek dla amatorów minimalizmu. Przed Tobą eskapada na łono natury? Zabierz ze sobą naczynia biwakowe ze sklepu combat.


Czytaj nasze poradniki