Kabury

Kabury

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kabury – broń na wyciągnięcie ręki

Zadbaj o wygodny transport swojego pistoletu

Masz już broń krótką dostosowaną do Twoich potrzeb? Teraz czas pomyśleć o sposobie jej przenoszenia, bo przecież nie wrzucisz pistoletu luzem do plecaka bądź kieszeni. W zależności od tego, czy jesteś pracownikiem służb mundurowych lub ochrony, czy zajmujesz się strzelectwem sportowym albo ASG, będzie Cię interesował inny gatunek kabury. Bowiem nie każdy charakter aktywności wymaga ukrywania broni, ale każdy wymaga możliwości szybkiego sięgnięcia po nią i bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kaburę?

Na początek trzeba wyznaczyć jej miejsce. Jeśli zajmujesz się np. ochroną, pewnie planujesz ukrywać broń pod marynarką, więc dla Ciebie odpowiednie okażą się modele wewnętrzne. W tej roli spisze się kabura na pasek lub pokrowiec naramienny. Natomiast w przypadku, gdy kamuflaż nie jest istotny, dobrze swoją funkcję wypełni kabura udowa. Kolejny krok to wybór materiału chroniącego broń. Zadecyduje on o wygodzie, zabezpieczeniu przed zgubieniem lub kradzieżą oraz o łatwości wyciągania sprzętu.

Kabura na pistolet może być wykonana z miękkiego, półtwardego lub sztywnego materiału. Ten pierwszy typ występuje głównie w wersji uniwersalnej, przeznaczonej dla średniej i większej broni. Poliester, nylon czy wysoce odporna na przetarcia kordura tworzą delikatną osłonkę dla pistoletu, zabezpieczając go przed zarysowaniami, a Tobie gwarantując komfort noszenia – bez ocierania czy uwierania. „Materiałówki” posiadają też zazwyczaj szeroki zakres regulacji zapięcia, przeważnie na rzepy lub zatrzaskowego.

Z kolei kabura do rewolweru wykonana z tworzyw sztucznych, takich jak polimer, dedykowana jest zwykle określonym modelom pistoletów. Dzięki temu trzymają się one zawsze w statycznej pozycji, którą zapewnia już sama konstrukcja. Do idealnego dopasowania dochodzą także różne zabezpieczenia, na przykład w postaci blokady spustu. Niektóre serie oferują mechanizm blokujący zwalniany kciukiem, dzięki czemu masz momentalny dostęp do broni. Ten model kabury perfekcyjnie chroni pistolet przed wysunięciem, ale jest mniej wygodny niż wersja materiałowa.

Kabura udowa – dla potrzebujących maksymalnej swobody ruchu

Jeżeli nie zależy Ci na zasłonięciu pistoletu, bo ważniejsza jest szybkość wyciągania sprzętu i sprawne manewrowanie oporządzeniem, wybierz kaburę mocowaną na udzie. Unieruchomiona na nodze regulowanymi taśmami i doczepiona do pasa, stanowi otwartą ekspozycję, lecz jednocześnie zawsze znajduje się w pobliżu wyprostowanej ręki. Stosując taki rodzaj zabezpieczenia broni, możesz zabrać ze sobą na akcję także inne środki bojowe – ulokowane np. w kamizelce taktycznej.

Kabura na pas – klasyczne rozwiązanie w bogatej ofercie

Kabura do pistoletu powinna być dostosowana do jego misji. Dlatego tak duże znaczenie ma miejsce jej zamocowania. Popularna kabura za spodnie przyczepiana jest przeważnie przy pomocą klipsa lub płetwy do paska. Istnieją również inne dogodne rozwiązania, sprawiające, że będziesz w każdej chwili mieć pewność obecności swojej broni. Wybierając model materiałowy lub hybrydowy, zyskujesz większy komfort i niewidoczną z zewnątrz kryjówkę, natomiast bardziej wyczuwalna i sztywna płetwa podaruje Ci większy zakres regulacji i stabilność.

Kabura naramienna – nie tylko dla pracowników ochrony

Konstrukcja oparta na dostosowujących się do wybranej pozycji szelkach, daje sposobność schowania pistoletu na boku i prostego sięgania po niego. Kabura wykonana z lekkiego materiału nie utrudnia dynamicznego poruszania się, a wyposażenie jej w dodatkową ładownicę na magazynki zwiększa funkcjonalność. Seria preferowana przez „tajniaków” zyskuje także uznanie wśród amatorów dyskretnego noszenia broni. Dokonując wyboru pokrowca, miej na względzie wygodę, bezpieczeństwo oraz jak najlepsze sparowanie go z pistoletem. Umożliwią Ci to kabury w sklepie combat.