Pistolety CO2 12g

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

9 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

9 produktów

Wiatrówki pistolety na CO2

Co to są wiatrówki pistolety na CO2

To osobna kategoria broni, na którą nie potrzebujemy zezwolenia. Dzięki pistoletom na CO2 możemy w bezpieczny sposób ćwiczyć prawidłowe zachowywanie się z bronią oraz cieszyć się realizowaniem pasji, jaką jest strzelectwo sportowe.

Podstawowa zasada działania pistoletów na CO2 zawiera się już w nazwie kategorii. Pistolety te to wiatrówki, ale pocisk napędzany jest przy pomocy dwutlenku węgla. W porównaniu z naciąganymi wiatrówkami znanymi z parków rozrywki daje nam to nie zwykłą wygodę i możliwość lepszego odwzorowania charakterystyki danej broni.

Niewielki magazynek oraz sama kapsuła na CO2 mieszczą się sprytnie schowane w samej broni. Dzięki temu producenci mogą wiernie odtworzyć najbardziej znane modele pistoletów i zapewnić pasjonatom ogrom frajdy na strzelnicach.

Jaki magazynek w pistoletach wiatrówkach na CO2

By urealnić proces strzelania, pistolety wiatrówki wyposażone są w magazynki mieszczące nawet kilkanaście śrucin. Zazwyczaj są to magazynki rzędowe, które umieszczane są w rękojeści, tuż obok gniazda na kapsułę z gazem. Pistolety na CO2 mogą też być wyposażone w magazynki bębnowe, które również są umiejętnie chowane w korpusie broni, dzięki czemu nadal wygląda ona jak oryginał.

Jaki śrut do wiatrówek pistoletów CO2

Wiatrówki pistolety CO2 zasilane są zasadniczo w dwa główne rodzaje śrutu. Jest to śrut kulisty, tzw. śrut BB, oraz śrut typu Diabolo. Ten ostatni może mieć kilka rodzajów w zależności od tego, jak wyglądać będzie zakończenie śruciny. Diabolo może zatem być spiczaste, płaskie, zaokrąglone lub z wklęsłym czołem w wersji zaokrąglonej (hollow point). Śrut okrągły stosuje się zazwyczaj w wiatrówkach nieposiadających lufy gwintowanej. Dla tych z gwintem przewidziany jest śrut diabolo, ale producenci mają też w swej ofercie specjalny śrut okrągły dla tego typu pistoletów wiatrówek na CO2.

Kształt śrutu wskazuje nam do jakich zadań najlepiej się on sprawdzi. Śrut okrągły pozwoli nam na większą celność dzięki rotacji śruciny. Z kolei różne rodzaje śrutu Diabolo nadają się do przebijania (ostre), rozrywania (hollow point) lub na zawody (płaskie), gdzie przydatna jest ładna przestrzelina na tarczy.

Jaki pistolet wiatrówka na CO2

Na rynku mamy szeroki wybór pistoletów na CO2. Dla początkujących strzelców wybrać można tańsze modele pistoletów CO2 Umarex. Pozwolą nam one zapoznać się z samą charakterystyką tego sportu oraz ocenić, czy jest on czymś wartym dalszych inwestycji. Modele takie jak wiatrówka pistolet Smith & Wesson M&P40 BB 4,5 mm wykonane są z polimerów i zapewniają dobre odwzorowanie oryginałów.

Bardziej zaawansowani strzelcy mogą pokusić się o zakupy jak najwierniejszych replik. Będzie to szczególnie przydatne dla służb mundurowych, gdyż pozwoli na efektywniejszy trening strzelecki. Pistolety tego typu, takie jak pistolet Beretta M92 A1 FullAuto kal. 4,5 mm BB. Ważą tyle, co prawdziwa broń, i są bardzo wiernymi kopiami wykonanymi z metalu.

Na koniec dodać warto również, że producenci przygotowali też szeroką ofertę dla fanów ASG. W sprzedaży znajduje się cała gama pistoletów ASG na CO2.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jaki pistolet wiatrówka na CO2 wybrać?

Wybór jest bardzo szeroki i można zacząć od pistoletu dostosowanego do możliwości finansowych, a gdy okaże się, że strzelanie przypadło nam do gustu przesiąść się na droższy i wierniejszy oryginałowi model.

Czy potrzebne jest zezwolenie na pistolet wiatrówkę na CO2?

Na pistolety wiatrówki zasilane z nabojów CO2 o energii poniżej 17 J (dżuli) nie potrzeba zezwolenia ani rejestracji.