Turystyka

Turystyka

Turystyka — aktywność stymulująca energię życiową

Z czym nieodłącznie wiąże się turystyka?

Wszelkiego rodzaju podróże, nawet te przybierające formę krótkich wypadów za miasto, przerywają rutynę dnia codziennego, w zamian dostarczając nowych wrażeń. Towarzyszy im zazwyczaj niewielki albo natężony wysiłek fizyczny, który ma zbawienny wpływ na organizm, bo przyczynia się do wzmocnienia jego odporności oraz zmniejszenia poziomu stresu. Jednakże pełną satysfakcję z eskapady zyskujesz wyłącznie wówczas, gdy właściwie się do niej przygotujesz.

Oczywiście weekendowy biwak może być efektem spontanicznego działania, ale tak w tym przypadku, jak i podczas dłuższej wyprawy liczyć się będą asystujące Ci akcesoria turystyczne. Bowiem one zadecydują o wygodzie i czerpanych przyjemnościach. Warto więc przed wycieczką odwiedzić sklep z wyposażeniem dla turysty np. Combat, który podpowie, co zabrać ze sobą w drogę.

Jakie wyposażenie turystyczne w góry?

Każdy kto próbował zdobywać jakieś szczyty górskie wie, że wszystko zaczyna się od butów. One w dużej mierze decydują o dotarciu do celu. Solidnie wykonane modele z antypoślizgową podeszwą, dobrze trzymające kostkę, potrafią się zmierzyć z najtrudniejszymi szlakami. Mając już taki egzemplarz, wypada tylko dobrać kurtkę przeciwdeszczową, polar, koszulki na zmianę i bieliznę termoaktywną. Szczególną uwagą należy obdarzyć, oprócz ubioru, także plecak, ponieważ musi pomieścić całe wyposażenie turystyczne.

Sprawdź dostępne modele plecaków w sklepie combat.pl

Zatem wymaga wnikliwego oglądu począwszy od jego pojemności – obejmującej również skrytki i kieszonki – po wytrzymałość i dopasowanie systemu nośnego. Po wytypowaniu optymalnego wzoru przychodzi czas na pakowanie. I tutaj potrzeby są indywidualne, zależne od długości wyprawy i miejsca noclegowego. Jednakże zawsze wskazane jest posiadanie przy sobie kubka termicznego, termosu bądź zestawu do filtrowania wody. Stanowią one podobnie jak apteczka turystyczna wyposażenie konieczne.

Wyposażenie namiotu turystycznego — czego nie powinno zabraknąć?

Podróżnicy poszukujący spokoju i kontaktu z naturą zazwyczaj wybierają schronienie pod dachem namiotu. Ten przenośny dom ofiarowuje im osłonę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, tworząc przytulny azyl na czas odpoczynku. Dzięki temu, że namioty turystyczne dostępne są w bogatej ofercie, każdy zaspokoi swoje wymagania, wyszukując kopułowe igloo dla 1-2 osób albo wersje rodzinne z przedsionkiem. Posiadając już gotowe „gniazdko”, należy zadbać o jego wyposażenie.

Na podłodze można rozścielić karimatę lub dmuchany materac, a do siedzenia przeznaczyć samopompujące siedzisko czy też specjalną matę. Niezbędny poza tym okaże się śpiwór. Na wakacyjny wyjazd wystarczy Ci klasyczny typ o kwadratowym kształcie z syntetycznej tkaniny, który świetnie się spisze w roli lekkiej kołderki. Natomiast planując poza sezonem letnim wypady w plener, trzeba mieć na uwadze wersje o wysokich właściwościach termicznych bądź modele o wypełnieniu hybrydowym np. puchem kaczek.

Ważne, by dopasować śpiwór do aktualnie panującej aury pogodowej i własnych preferencji, bo wtedy otrzymasz gwarancję udanego wypoczynku i z energią zaczniesz nowy dzień. Przyda Ci się na jego powitanie kubek gorącego napoju i pożywna strawa, dlatego nie zapomnij zapakować „piecyka”. W okolicznościach polowych wyśmienicie się sprawdzą kuchenki turystyczne o prostej składanej konstrukcji. Pracujące na różnych rodzajach paliwa wyjdą naprzeciw Twoim upodobaniom i zadbają o pusty żołądek.

Sprawdź dostępne śpiwory i materace turystyczne w sklepie combat.pl

Co jeszcze dla turysty?

Mapa i GPS? Zgoda, lecz w nawigacji istnieje też prostsza metoda odszukiwania właściwych ścieżek za pomocą kompasu. Urządzenia elektroniczne potrafią, wbrew pozorom, dość często zgubić zasięg, a kompasy w przeciwieństwie do nich zawsze wskażą nieomylnie wyznaczoną trasę. Dlatego nie rezygnuj z nich, wędrując po nieznanym terenie. Pomyśl także o posiadaniu „wiszącego łóżka”. Chociaż nie jest ono niezbędne, wynagrodzi Ci trudy marszu.

Hamaki, bo o nich mowa, oferują relaks w najlepszym wydaniu i doskonale realizują funkcję schronienia. Serie zaopatrzone w moskitierę dodatkowo chronią przed owadami i pełzającymi insektami. Czemu zatem z nich nie skorzystać skoro jest miejsce w plecaku? Delektowanie się słodką chwilą z kostką Scho-Ka- Kola w ustach w rytmie bujania „leżaka” na pewno zapisze się mile w Twojej pamięci. Teraz pora na Twój ruch. Odwiedź sklep combat i poczyń stosowne zakupy.


Czytaj nasze poradniki


Ostatnio dodane na naszym kanale:


Jak wybrać plecak?


Jak rozpalić ogień?