Pistolety

Pistolety

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

6 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

6 produktów

Wiatrówki typu pistolety

Pistolety ACO2, czyli szybcy i zrelaksowani

Krótkie wiatrówki zasilane nabojami ze sprężonym CO2 to najczęściej dość wierne repliki prawdziwej broni. Niektóre modele oferowane są z ruchomym zamkiem (system Blow Back), co dodatkowo zwiększa realizm. Zazwyczaj strzelają w trybie półautomatycznym, pobierając amunicję w postaci stalowych kulek (śrutu okrągłego) z magazynka. Podczas strzału broń nie ma odrzutu, co poprawia celność. Jeden 12-gramowy kartusz z dwutlenkiem węgla starcza na oddanie kilkudziesięciu strzałów.

Sprawdź, jakie pistolety CO2 kupisz w sklepie Combat:

Pistolety CO2 w sklepie Combat

Pistolety PCA — do treningu strzeleckiego

Wiatrówki pistoletowe z dolnym naciągiem, zwane często pompkami. Aby oddać strzał, należy kilkukrotnie poruszyć dźwignią, napełniając tym samym zbiornik pod ciśnieniem. W zależności od ilości poruszeń siła strzału będzie inna. Pistolet jest pozbawiony magazynka, więc za każdym razem trzeba go ponownie załadować śrutem. Niewielka waga, wysoka celność oraz niskie koszty zakupu i eksploatacji sprawiają, że ten typ wiatrówek jest doskonały do treningu strzeleckiego.

Zobacz pistolety PCA do kupienia w Combat.

Pistolety sprężynowe — proste i tanie

Tak jak klasyczne karabinki z łamaną lufą, tak też pistolety sprężynowe wymagają naciągnięcia sprężyny przed strzałem. Na jej końcu znajduje się tłok, który po naciśnięciu spustu kieruje sprężone powietrze do lufy, wypychając śrut, najczęściej typu diabolo.

Dostępne są dwa rodzaje wiatrówek sprężynowych: klasycznie łamane lub przeładowywane przez pociągnięcie zamka na górze pistoletu. Główne zalety tego typu pistoletów to cena — zarówno zakupu samej wiatrówki, jak i jej późniejszej eksploatacji — i niska awaryjność. Charakterystyczny dla tych modeli jest odrzut, który z jednej strony obniża celność, a z drugiej upodabnia zabawę do korzystania z prawdziwej broni.

Sprawdź dostępne w sklepie Combat wiatrówki sprężynowe i pistolety z naciągiem górnym

Jaki pistolet wiatrówkę wybrać na początek?

W zależności od rodzaju poszukiwanych wrażeń oraz zasobności portfela, wybór będzie różny. Początkujący, którzy nie mieli jeszcze okazji strzelać z pistoletu wiatrówki, powinni pomyśleć nad wiatrówkami sprężynowymi z racji niskiej ceny, a także przyzwoitej celności i zasięgu. Osoby chcące popracować nad celnością najlepiej zrealizują ten cel przy pomocy pistoletów wiatrówek PCA. Z kolei poszukiwacze rozrywki w stylu militarnym zdecydowanie najchętniej zabawią się pistoletami CO2.

Pistolet wiatrówka do samoobrony

Na pistolet wiatrówkę nie trzeba mieć pozwolenia, pod warunkiem, że energia kinetyczna pocisku nie przekracza 17 J (dżuli). Z tego też powodu wiele osób wpada na pomysł stosowania replik CO2 do samoobrony. Mimo że w sytuacji obrony koniecznej zastosowanie wiatrówki jest dozwolone, to nie jest zalecane. Bardzo niska moc obalająca może dodatkowo rozzłościć napastnika. Wystarczy grubsza odzież wystarczy, aby znacząco osłabić moc śrutu i sprawić, że trafienie będzie niemal nieodczuwalne. Ponadto trafienie w odsłonięte części ciała ruchomego celu bywa problematyczne nawet dla profesjonalistów. W celu samoobrony na odległość zdecydowanie lepszym wyborem jest gaz pieprzowy lub taser.