Lunety celownicze do wiatrówek

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Lunety celownicze do wiatrówek – łatwe i precyzyjne namierzanie

Dla kogo luneta na wiatrówkę?

Aby zwiększyć precyzję strzałów na większym dystansie, posiadacze różnego rodzaju broni stosują lunety celownicze. Sprawdzają się one w rękach amatorów i wprawionych strzelców, na przykład podczas zawodów airsoftowych. Używane są także w strzelectwie sportowym i rekreacyjnym. Swoją popularność zawdzięczają cechom, które pomagają w zlokalizowaniu obiektu, rozpoznaniu go i oddaniu celnego strzału.

Lunety celownicze do wiatrówek – jak dokonać wyboru?

Wybór właściwego produktu zależy od rodzaju karabinka, jaki posiadasz, i od celu, do którego chcesz mierzyć. Czym innym bowiem powinny się cechować lunety celownicze do wiatrówek sprężynowych, a czym innym do wiatrówek PCA, PCP, CO2.

Lunety celownicze do mocnych wiatrówek napędzanych tradycyjną sprężyną muszą być solidnie wykonane, odporne przede wszystkim na wstrząsy. Ponieważ podczas oddawania strzału następuje odrzut oraz drgania wywołane pracą sprężyny, materiał obudowy musi je znieść bez uszczerbku części optycznych. W tym przypadku niepotrzebne Ci będzie duże powiększenie. Wystarczy zmienne 6-12 lub 3-9 albo stałe 4x32. Wiatrówka sprężynowa z dobrze założonym i przystrzelonym celownikiem da Ci dużo satysfakcji.

Natomiast wiatrówki PCA, PCP lub CO2 – bardziej precyzyjne – wymagają lunet o większej możliwości powiększenia, za to nie potrzebują tak mocnej konstrukcji. Ich zaawansowanie technologiczne sprawia, że wspomagając się przyrządem optycznym, nawet przy sporym oddaleniu bezbłędnie trafisz nawet w częściowo skryty cel.

Jak oddać celny strzał z dużej odległości w trudnych warunkach?

Do wykonania tego zadania przydadzą się lunety celownicze snajperskie, które pozwalają szczegółowo zapoznać się z ostrzeliwanym miejscem i obrać stosowną do sytuacji poprawkę. Optyka o większym powiększeniu (do 10 razy wystarczy) ułatwi zlokalizowanie celu, a funkcja korekty paralaksy zniweluje wpływ odległości na widziany obraz. Wybór siatki celowniczej w danym modelu też nie będzie bez znaczenia, bo wspomaga namierzanie. Popularne krzyże: nr 2, 30/30, 4A czy Mil-dot oraz Ballistic usprawnią wyznaczanie odległości od finalnego miejsca strzału.

Podczas gry airsoftowej i wtedy, kiedy niezbędna jest duża precyzja, w Twojej lunecie potrzebne będą powłoki antyrefleksyjne poprawiające widzenie oraz podświetlany krzyż. Najlepiej nada się tu zaawansowana siatka balistyczna Mil-dot. Przyrząd ze sporą skalą regulacji natężenia jej podświetlenia umożliwi dopasowanie najbardziej optymalnej wartości do Twoich potrzeb.

Kiedy przydatna okaże się luneta do wiatrówki z laserem?

Ta luneta na wiatrówkę cieszy się szczególnym powodzeniem wśród zawodników ASG, szczególnie wtedy, gdy rywalizacja rozgrywa się w terenie zabudowanym. Nieznaczne odległości pomiędzy graczami aż proszą o specyficzny typ celownika. Świetlista plamka pomaga wskazać członkom drużyny skrywającego się przeciwnika. Luneta z laserem umożliwia również oddanie strzału z każdej pozycji. Gdy brakuje Ci czasu lub miejsca na złożenie się do strzału, przyrząd optyczny z laserem to idealne rozwiązanie.

Dlaczego warto wykorzystać lunety celownicze do wiatrówek?

Szybkie i precyzyjne strzelanie jest praktycznie niemożliwe bez uprzedniego zgrania elementów celowniczych, ale mając dopięty do wiatrówki przyrząd optyczny, sprostasz temu wyzwaniu. Odpowiednio dobrana do rodzaju broni luneta przybliży obiekt, pozwoli go zidentyfikować i wyeliminuje niebezpieczne pomyłki. Klasyczny tubus wypełniony azotem, odporny na parowanie, wytworzy jasny i ostry obraz ułatwiający rozeznanie sytuacji. Dysponując stosowną lunetą, ustalisz przybliżoną odległość celu i dokonasz ewentualnego sprostowania. W ten sposób Twoje strzały dosięgną celu. Znajdując swój optymalny egzemplarz przystosowany do strzelania na średnie lub duże dystanse, odbędziesz udany trening, satysfakcjonującą rozgrywkę lub wyczynową potyczkę. Przejrzyj zatem lunety celownicze do wiatrówek w sklepie Combat i dokonaj dobrego wyboru.

Sprawdź również nasz poradnik: jak celnie strzelać z wiatrówki karabinka?