Bielizna

Bielizna

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Bielizna termoaktywna — przyjaciel Twojej skóry

Bielizna dla aktywnych — czy potrzebujesz?

Bielizna jest wyrobem noszonym bezpośrednio na ciele, pełniącym funkcję ochronną przed otarciami, zanieczyszczeniami czy chłodem. Posiada także walory estetyczne, podkreślające kształt sylwetki i wygląd skóry. Czy to oznacza, że przy wyborze kompletu dla siebie wystarczy kierować się gustem? W przypadku biustonosza i fig dla kobiet bądź bokserek dla mężczyzn do użytku codziennego, oczywiście nie potrzeba zgłębiania tematu. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy w grę wchodzi intensywna aktywność. Wtedy należy pomyśleć o odzieży termoaktywnej.

Czym cechuje się bielizna termoaktywna?

Ten szczególny rodzaj odzieży, mającej bezpośredni kontakt z ciałem, wyróżnia się właściwościami pożądanymi przez osoby dynamicznie zażywające ruchu. Ponieważ podczas wysiłku organizm wydziela sporą dawkę potu, obawiasz się o drażniące uczucie wilgoci z towarzyszącym jej zapachem. W przypadku koszulki termoaktywnej wszelkie lęki o świeżość skóry pozostają nieuzasadnione, bowiem materiał perfekcyjnie odprowadza wydzielinę, dając przyjemne uczucie suchości.

Ponadto termoaktywność gwarantuje „oddychanie” tkaniny, które polega na swobodnej wymianie powietrza przy jednoczesnym zachowaniu sprawności izolacyjnej. Bielizna dla aktywnych zapewnia również odseparowanie termiczne, jeśli takie jest konieczna. Dzięki dwuwarstwowej budowie, zewnętrzna powłoka zabezpiecza przed chłodem, a wewnętrzna zatrzymuje ciepło wytwarzane przez organizm. Osiągnięcie tylu walorów stało się możliwe poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji.

Jak dopasować bieliznę do rodzaju aktywności?

Ćwiczenia ruchowe wykonywane z większym zaangażowaniem wymagają właściwie dobranej bielizny. Zimą grubszej, latem cieńszej, ale czy to wszystko, co trzeba wiedzieć na jej temat? Okazuje się, że rodzaj uprawianego sportu też decyduje o wyznacznikach garderoby. I tak, bieganie dopomina się o strój dopasowany krojem, ale niekrępujący wymachów nóg i rąk. Sprawdzi się tu tandem koszulki ze spodniami z tkaniny elastycznej, dostosowanej do różnych warunków pogodowych.

Podobny komplet sprzyjał będzie jeździe na rowerze. Można jedynie zamienić „getrowy dół” na spodenki z wypełnieniem zapobiegającym otarciom. Trochę inaczej przedstawiają się oczekiwania dotyczące uprawiania sportów zimowych. Wtedy najważniejsza staje się dobra ochrona termiczna i skuteczne odprowadzanie wilgoci z ciała. Zatem odzież powinna posiadać atuty termoaktywności. W klubie fitness natomiast pomocna w trakcie treningu okaże się lekka, rozciągliwa bielizna sportowa z płaskimi szwami.

Czym się kierować przy wyborze bielizny termoaktywnej?

Przed zakupem warto określić swoje preferencje wynikające z tego gdzie i w jakich warunkach będziesz ją nosić. Wiadomo, wielowarstwowe dzianiny otulą Cię zimą, lżejsze osłonią skórę latem. Wypada jednak pamiętać, by materiał jak największą powierzchnią przylegał do ciała, gdyż tylko wtedy pierwszorzędnie spełni swoją rolę. Dlatego tak istotny jest rozmiar. Koszulka męska ma naturalnie układać się na torsie, dotykać go, lecz nie uciskać. Tak samo kalesony lub spodnie.

Wybierając bieliznę, można pokusić się o produkt wyższej jakości, wzbogacony na przykład jonami srebra. Dzięki temu nie tylko wyeliminujesz dokuczliwy zapach, lecz również zyskasz działanie bakteriobójcze. Dzianina antyalergiczna uchroni Cię także przed podrażnieniami i co ważne, nie zgubi swoich atutów nawet po kilku praniach. Jeżeli raz wypróbujesz bieliznę termoaaktywną, przekonasz się jak trudno się bez niej obejść.

Komplety bielizny na każde warunki

Szukasz zestawu odzieży spodniej sprawdzającego się w rozmaitych okolicznościach? Najwygodniejsze rozwiązanie przyniesie Ci bielizna taktyczna. Dlaczego? Przede wszystkim nie musisz jej dobierać, bo spodnie i koszula już są w komplecie. Komfort ich noszenia poczujesz błyskawicznie, gdyż szybkoschnąca tkanina zagwarantuje Ci termoregulację, a poliesterowe włókna zadbają o odtransportowanie wilgoci do jej wierzchnich warstw.

W duetach bezszwowych spotkasz oczekiwaną wygodę i zróżnicowany krój, który podporządkujesz ulubionej aktywności. Bielizna turystyczna składająca się z kalesonów i górnej części o przedłużonych plecach oraz mankietach z otworami na kciuk zaopiekuje się rowerzystami i innym sportowcami, by nie dokuczył im ziąb, a bardziej uniwersalny fason posłuży pozostałym „wyczynowcom”. Dlatego zadbaj o swój komfort, który podaruje Ci bielizna ze sklepu combat.