Rękawiczki

Rękawiczki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Rękawice taktyczne – chroń dłonie

Czy można się obejść bez rękawiczek?

Pewnie, że można. Najwyżej zmarzną ręce. Większość kojarzy ten element garderoby z zimową aurą, a dopiero później myśli o rozmaitych pracach gospodarskich czy budowlanych wymagających ich użycia. Tylko niektórzy mają świadomość, że rękawice są niezbędną częścią garderoby, a właściwie wyposażenia służb mundurowych. Cenią je także gracze ASG i amatorzy wypraw survivalowych. Okazują się niezbędne, bo chronią dłonie i nie trzeba mieć szczęśliwej ręki, aby wybrać dobry model. Wystarczy tylko ziarnko wiedzy na ich temat.

Rękawice ochronne do wielu zadań i celów

Najczęściej spotykane rękawice wykonane są z lateksu, folii, dzianiny lub skóry z dodatkami. Potrzebują ich głównie gospodynie domowe, majsterkowicze i ogrodnicy, ale nie tylko oni korzystają z tej formy osłony rąk. Przykładowo, bawełniane rękawice uzupełnione poliestrem lub łatką gumową posłużyć mogą do bardziej skomplikowanych misji, gdyż ułatwiają utrzymanie śliskich przedmiotów i zapewniają precyzyjny chwyt.

Wykończone zazwyczaj elastycznym ściągaczem, zapobiegają przedostawaniu się brudu i substancji drażniących skórę. Dlatego nadają się do użytku w terenie. Na rękach policjanta czy funkcjonariusza ochrony nie tylko wpasowują się w stylistykę mundurową, ale stanowią zabezpieczenie przed otarciami. Ponieważ wyposażono je we wstawki żelowe lub inne wzmocnienia materiału, w większym stopniu niż inne modele gwarantują izolację.

Jak wybrać rękawice taktyczne?

Zacznij od rozmiaru. Jeśli jeszcze go nie znasz, zmierz obwód dłoni w najszerszym miejscu, nie uwzględniając kciuka. Liczba centymetrów pokieruje Cię do przedziału od S do XL lub oznaczeń numerowych rozpoczynających się szóstką. Wiedząc już, jakiej potrzebujesz wielkości, możesz przyjrzeć się formie. Przeważnie w ofercie spotkasz jednolite w strukturze rękawice wykończone regulowanym ściągaczem. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano dopasowany krój, wzbogacony o panele antypoślizgowe i przeciwrozdarciowe wszywki.

Rękawiczki męskie zwykle uszyte są z uzupełniających się w swej funkcji materiałów, więc jeden otula przyjemnie dłonie, np. bawełna, a drugi dba o zachowanie elastycznej formy wyrobu i jego wytrzymałość, np. polimer. Wśród fasonów przeznaczonych do trudnych ról królują tworzywa sztuczne, połączone w różnych kombinacjach z rozciągliwymi tkaninami. A wszystko po to, by nie stracić pewności chwytu i nie narazić skóry dłoni na uszkodzenia.

Rękawice taktyczne zimowe o wszechstronnym zastosowaniu

Kiedy przychodzi czas wykonywania rozmaitych prac w plenerze, a niska temperatura utrudnia działanie, trzeba zadbać o ciepłą odzież i rękawiczki. Zesztywniałe od mrozu ręce nie wykonają przecież precyzyjnych czynności. Niełatwe zatem będzie naciągnięcie gołymi rękami spustu podczas treningu na strzelnicy, jakiekolwiek majsterkowanie czy proste codzienne czynności. Tylko z odpowiednimi rękawicami podołasz tym zadaniom.

Jakie powinny być? Wiadomo, ocieplane. Lecz niezbyt grube, aby nie tuszować odczucia dotyku. Masywniejsze niż w pozostałych modelach powłoki izolujące od chłodu, muszą być nadal plastyczne i trwałe. Bowiem rękawice taktyczne na lodowatą aurę, podobnie jak rękawiczki wojskowe, mają rozszerzone obowiązki – odseparowanie od zimna i umożliwienie swobodnego manipulowania palcami. Do tego trzeba jeszcze dodać solidną ochronę przed otarciami dłoni.

Rękawiczki męskie z praktycznymi dodatkami

Rękawiczki dedykowane mężczyznom prezentują się efektownie mimo stonowanych kolorów. A to za sprawą wielu funkcjonalnych dodatków. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, pomyślano o obsłudze ekranów dotykowych w rękawiczkach. W tym celu wykończono specjalnym materiałem kciuk i palec wskazujący, tym samym umożliwiając bezproblemowy kontakt z aplikacjami na wyświetlaczu.

Kolejnym ciekawym dopełnieniem okazały się naszywki z tworzyw sztucznych na knykciach. Dzięki nim trudniej o przetarcia. Równie interesująco przedstawiają się niezwykle przydatne wstawki zapobiegające zsuwaniu się rąk ze śliskich powierzchni czy umożliwiające dobrą cyrkulację powietrza. Znając swoje potrzeby, wybierz właściwe rękawiczki w sklepie combat.